طرز تهیه شیرینی لطیفه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شیرینی لطیفه خوشمزه و مثل شیرینی خامه ای از معروفترین شیرینی خامه ای است.شیرینی لطیفه یک شیرینی تبریزی است، روی آن ترد و مغزش لطیف است و بین آنها خامه قرار داده می شود. می توانید برای تزیین روی آن از پودر پسته یا شکلات آب شده استفاده کرد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

تهیه شیرینی لطیفه تبریز کار سختی نیست ولی دقت و سرعت عمل زیادی لازم دارد تا سفیده ها فرم بگیرند و آب نیندازند. با ویرامگ همراه باشید در این مقاله روش تهیه شیرینی لطیفه خوشمزه و پر طرفدار را بهتون آموزش می دهیم.

مواد لازم

شکر                      ½ لیوان

آرد                         ۱ لیوان

خامه                      ۱ لیوان

تخم مرغ                  ۳ عدد

وانیل                       ¼ قاشق چای خوری

بیکینگ پودر              ¼ قاشق مربا خوری

شیرینی لطیفه

 

طرز تهیه شیرینی لطیفه

زرده ها  و سفیده ها از هم جدا می کنیم. نیمی از شکر را به همراه وانیل داخل زرده ها می ریزیم و با همزن می زنیم تا زرده ها سفید و صاف شوند. نیمی از شکر داخل سفیده ها می ریزیم و مرتب هم می زنیم تا سفیده ها سفت شوند. سپس سفیده ها و زرده ها را با هم مخلوط می کنیم. آرد و بیکنیگ پودر را مخلوط می کنیم و داخل زرده ها و سفیده ها می ریزیم و با قاشق مواد را مخلوط می کنیم.

کف سینی را کاغذ روغنی می اندازیم. مایه را داخل قیف بدون ماسوره می ریزیم. با قیف دایره های پری روی کاغذ روغنی که چرب کرده ایم ایجاد می کنیم. این خمیر ها حتما باید زوج باشند چون شیرینی لطیفه باید دو تکه باشد که وسط آنها خامه قرار بگیرد. سینی را در فر با حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵ دقیقه که از قبل گرم شده است قرار می دهیم.خامه را با شکر می زنیم تا سفت شود.پس از آنکه شیرینی ها پخت و سرد شد، بین هر دو تکه شیرینی مقدارری خامه می گذاریم و شیرینی را به هم فشار می دهیم تا خوب به هم بچسبند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *