طرز تهیه چیز برگر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

چیزبرگر یکی از انواع ساندویچ های خوشمزه ای است که شبیه همبرگر است. چیز برگر را معمولا باید در فست فود ها تهیه کنیم اما ما بهتون کمک میکنیم که در خانه آن را سرو کنید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

مواد لازم

گوشت چرخ کرده       500 گرم

سیر                       2 حبه

پودر سیر                 2قاشق مربا خوری

پیاز                        1 عدد

پنیر چدار                 4 عدد

تخم مرغ                 1 عدد

آرد سوخاری            2  قاشق غذا خوری

نان همبرگر              4 عدد

فلفل                     به میزان لازم

نمک                     به میزان لازم

دستور پخت و طرز تهیه

ابتدا پیاز وسیر را رنده می کنیم و با دست فشار می دهیم تا آبشان کاملا گرفته شود. سپس پیاز و سیر آب گرفته را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به گوشت چرخ کرده اضافه می کنیم و خوب مواد را ورز می دهیم تا کاملا یکدست شوند.

در مرحله بعد تخم مرغ را به همراه پودر سیر به گوشت چرخ کرده اضافه میکنیم و مواد را خوب ورز میدهیم تا کاملا یکدست منسجم شوند.حالا آرد سوخاری را کم کم به مایه چیز برگر اضافه میکنیم به طوری که پس از اضافه کردن آرد سوخاری گوشت قابلیت شکل دادن پیدا کند.

پس از این کار اگر مایه چیز برگر شل بود مجددا مقداری آرد سوخاری اضافه میکنیم. مایه چیز برگر را به 4 قسمت مساوی ( 8 قسمت ) تقسیم می کنیم و هر قسمت را ابتدا به شکل یک گلوله سپس آنرا تخت می کنیم و شبیه همبرگر حالت می دهیم.

ضخامت چیزبرگر نباید بیشتر از نیم سانتی متر باشد، زیرا مغز پخت نمیشود. پس از حالت دادن به گوشت آن را بین کیسه فریز قرار میدهیم وبه همین ترتیب تمام مواد را آماده می کنیم؛ پس از آماده شدن مواد باید آنها را به مدت 30 تا 45 دقیقه در یخچال قرار دهیم.

پس از گذشت این مدت چیز برگرها را در روغن داغ سرخ میکنیم. پس از سرخ شدن یک سمت چیز برگر، آن را برمی گردانیم تا سمت دیگرش نیز سرخ شود. در پایان روی هر کدام از چیز برگرهای سرخ شده یک پنیر چدار قرار میدهیم تا نیمه آب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *