آیا جن می تواند انسان را اذیت کند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در دو مقاله قبل(همه چیز در مورد جن و دنیای اسرارآمیز اجنه و با جن آشنا شوید) به توضیح این پرداختیم که جن چیست و با دنیای پنهان آن ها تا حدودی آشنا شدیم. در این جا می خواهیم به اینکه آیا جن می تواند انسان را اذیت کند یا انسان بتواند جن را به تسخیر خود در آورد و این که چگونه از جن ها در امان باشیم بپردازیم پس با ویرامگ همراه باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

بیشتر بخوانید:  با جن ها آشنا شوید…

جن می تواند انسان را اذیت کند

اذیت انسان توسط اجنه

جنیان به دلیل اینکه از دید ما پنهان هستند به خودی خود نیز برای ما وحشتناک و ترسناک هستند؛ گاهی اوقات در شب هایی که تنها در خانه یا مکانی به سر می بریم فکر و خیالات در مورد حضور جن به سرمان می زند و کمی ترس بر ما چیره می شود.

اما این که آیا واقعاً جن ها می توانند انسان را اذیت کنند یا نه، شیخ مفید در کتاب رشادت خود این گونه آورده است که “هنگامی که پیامبر قصد جنگ با قبیله بنی مصطلق را داشت، از مدینه خارج شد و در هنگام شب به دره صعب العبور و وحشتناکی رسید؛ در اواخر شب جبرئیل بر آن حضرت نازل شد و بیان کرد که در وسط دره طایفه ای از جن ها جمع شدند و قصد آزار و اذیت و مکر و شرارت بر شما و یارانتان را دارند.”

لذا از این قضیه معلوم می شود که ممکن است هر گروه از افراد که مومن و نیکوکار و یا کافر باشند، توسط جن ها مورد آزار و اذیت قرار گیرند؛ اما درباره این موجودات بیش از اندازه بزرگنمایی شده است و خرافات و دروغ های زیادی در اذهان مردم وجود دارد. حال سوال این جاست که آیا انسان می تواند جن را تسخیر کند همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید:  همه چیز در مورد جن و دنیای اسرارآمیز اجنه 

جن می تواند انسان را اذیت کند

تسخیر جن توسط انسان

به خدمت گرفتن جنیان و تسخیر آنان برای انسان اگر چه ممکن است، اما این کار از راه هایی که شرعا حرام است نباید صورت گیرد؛ یا اگر تسخیر جن باعث آزار و اذیت وی شود نباید صورت گیرد و هم چنین نباید برای کارهای حرام و نامشروع آن ها را به کار گرفت. حال چه کنیم که از شر جنیان در امان باشیم در ادامه جواب این سوال را داده ایم

در امان ماندن از جن ها

رسول اکرم برای دور کردن شر شیاطین فرمودند: “شیطان بر ۲ نوع است: شیطان انسی و شیطان جنی؛ شیطان جنی با گفتن لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم و شیطان انسی با گفتن صلوات بر محمد و آل محمد از انسان دور می شوند.”

هم چنین برای پناه بردن از شر شیطان و جن بسم الله الرحمن الرحیم بگویید و بنا به روایتی از امام صادق برای در امان ماندن از شر جن  آیت الکرسی سوره فلق و ناس را بخوانید.

 

بیشتر بخوانید:  جامع‌ترین آموزش گرفتن فال ور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *