آیا فال قهوه واقعیت دارد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

همیشه و همه جا دانستن در مورد اتفاقات پیش رو و آینده، یکی از جذاب ترین موضوعاتی است که افراد بسیار زیادی به دنبال آن هستند. از دوران قدیم تاکنون فال قهوه به عنوان یکی از ابزارهای پیش بینی آینده وجود داشته و افراد بسیاری هستند که از طریق گرفتن فال قهوه به درآمد بسیار زیادی دست پیدا کرده اند. همچنین کسانی که علاقه مند به پیش بینی آینده هستند، برای فال قهوه هزینه های بالایی را پرداخت می کنند. اگر این سوال در ذهن شما وجود دارد که آیا فال قهوه واقعیت دارد؟ با مجله اینترنتی ویرامگ همراه باشید ما در این مقاله در مورد فال قهوه و تاریخچه ی آن صحبت خواهیم کرد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

گفته می شود که فال قهوه دارای پیشینه تاریخی چند هزار ساله است که به عنوان زیر شاخه ای از علم پنهان شناسی یا نهان شناسی معرفی می شود.

به جرأت می توان  گفت که فال قهوه از دوران قدیم تاکنون از پر طرفدارترین ابزارهای طالع بینی بوده و هست و از آنجایی این روزها مصرف قهوه در دنیا رو به افزایش است، افراد تمایل بیشتری برای پیش بینی آینده خود  از طریق گرفتن فال قهوه دارند.

همچنین فال قهوه به عنوان یک ابزار سرگرم کننده در محافل دوستانه مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا فال قهوه واقعیت دارد؟

تایخچه فال قهوه

گفته می شود که مردم چین باستان از هزاران سال قبل با تفاله های چای که در ته فنجان باقی می ماند فال می گرفتند.

اما نخستین بار فال قهوه در میان اعراب رواج پیدا کرد. و به همان شکل که قهوه در دنیا تبدیل به یک نوشیدنی محبوب شد، فال قهوه نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفت. البته این روزها بیشتر زنان خانه دار تمایل به فعالیت در زمینه فال قهوه دارند زیرا یک شغل پر درآمد است که نساز به سرمایه برای راه اندازی ندارد.

فال قهوه چیست و چگونه انجام می ‌شود؟

برای گرفتن فال قهوه نیاز به قهوه ترک است که حسابی آسیاب شده باشد. به طوری که ذرات آن بتواند باعث ایجاد غلظت شود. تفاله های که در ته فنجان پس از نوشیدن قهوه باقی می ماند، می تواند برای تفسیر طالع بینی استفاده شود.

البته به این نکته توجه داشته باشید که در بسیاری از محافل و دوره همی ها معمولا از قهوه ترک استفاده نمی کنند، و تنها یک قاشق قوه را در یک فنجان آب جوش می ریزند تا تفاله قهوه در ته فنجان بماند.

آداب و قوانین فال قهوه بدین صورت است که در ابتدا کمی از قهوه داخل فنجان را می‌ نوشند و پس از آن نعلبکی را بر روی فنجان قرار می دهند و آن را در جهت عقربه ‌های ساعت و به سمت قلب خود بر می گردانند و پس از آن تفسیر قهوه موجود در ته فنجان می پردازند.

در واقع اشکال موجود در داخل فنجان حاصل تصویر سازی ذهنی فالگیرها است و با تصویر سازی آنها بصورت صور فلکی، اجسام، حیوانات و … ابتدا با بیان تک تک این اشکال و تفسیرشان شروع به ارتباط آنها به یکدیگر می‌کند.

آیا فال قهوه واقعیت دارد؟

آیا فال قهوه واقعیت دارد؟

به طور کلی متقاضیان و طرفداران فال قهوه افرادی هستند که از اعتماد بنفس بسیار پایینی برخورداند، و با فاصله گرفتن از واقعیت به دنبال این هستند که راهکار و یا سرنخی پیدا کنند که بتواند به آن ها برای ادامه فعالیت های خود انگیزه بدهد. متاسفانه این افراد با شنیدن تنها یک موضوع که به افکار آن ها نزدیک است، اعتقاد عمیق تری نسبت به فال گیران پیدا می کنند.

البته این نکته را باید بدانید که معمولا فال گیران افراد زیرک و باهوشی هستند و به راحتی می توانند با به دست آوردن اطلاعات مختصری، مراجعه کنندگان را فریب دهند و از آن ها مبالغ بسیار بالایی را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *