اشتباهات رایج درباره آینده کسب و کار ها

زمان مطالعه: 3 دقیقه

با گذشت زمان مهارت های جدیدی شکل می گیرند که می توانند در موفقیت کسب و کار های جدید تاثیر زیادی داشته باشند. یادگیری سریع، داشتن نوآوری، کدنویسی و… اگرچه مزیت رقابتی به حساب می آیند؛ اما آشنا نبودن به آن ها نمی تواند به معنای عدم موفقیت کسب و کار ها باشد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

پس از این که شبکه های اجتماعی شروع به رشد کردند هیچکس احتمال نمی داد که شبکه های اجتماعی تبدیل به یک عنوان شغلی شود، پیشبینی ها الزاما درست از آب در نمی آیند و گاهی می توانند تاثیرات منفی روی افکار عمومی بگذارند.

 

بیشتر بخوانید:  ۵ تکنولوژی که آینده را متحول می کنند

 

در ادامه با ویرامگ همراه باشید، تا به بررسی برخی اشتباهات رایج و اشتباه درباره آینده کسب و کار ها خواهیم پرداخت.

 

 

۱- یادگیری سریع، برای موفقیت ضروری است

نیاز های محیط کار دائما در حال تغییر و تحول است و کارمندان باید به طور مستمر به اطلاعات و دانش خود بیفزایند.

اما این که فکر کنید تنها در صورتی موفق می شوید که یادگیری سریع داشته باشید اشتباه است. این که یک فرد اگر موضوعی را به سرعت یاد بگیرد یک مزیت بسیار مهم دارد صحیح است. اما این که گمان کنید فردی که این ویژگی را به صورت ذاتی ندارد نمی تواند به موفقیت برسد.

 

۲- نوآوری تنها مخصوص کارآفرینان و استارتاپ ها است

اخیرا باوری در میان مردم رایج شده است که گمان می کنند نوآوری تنها مخصوص کارآفرینان و استارت آپ ها است. یا این که استارتاپ ها و کسب و کار های نوپا، روال صنایع را خراب می کنند و کسانی که می خواهند مسائل بزرگ را حل کنند، باید حتما یک استارت آپ راه اندازی کنند و یا در استارتاپ ها استخدام شوند.

 

بیشتر بخوانید:  قابلیت جدید آیفون x و اپل واچ ۳

 

این که بسیاری از برندهای قدیمی در برابر تغییرات جدید دیر اقدام کرده و شکست خوردند و از طرفی استارت آپ ها با تمرکز بر نوآوری عملکرد خوبی دارند؛ ولی این موضوع نمی تواند همیشه صدق کند.

بسیاری از برند های قدیمی راه های نوآوری و ماندن در بازار رقابت را بلدند و می توانند در این زمینه با استارت آپ ها رقابت کنند.

 

 

۳- یادگیری کدنویسی الزامی است

اگرچه این روز ها تکنولوژی دنیا به سمت استفاده از رایانه ها و گوشی های هوشمند می رود. اما این به معنای آن نیست که برای شروع یک کسب و کار باید در رشته مهندسی نرم افزار نیز تحصیل کنید، تحلیل گر داده شوید و یا طراحی UX انجام دهید.

بهتر است به جای گذاشتن تمرکز بر روی یادگیری کد نویسی و علوم کامپیوتری، سعی کنید خودتان مثل یک ماشین رفتار کنید و یاد بگیرید که ماشین ها چگونه مشکلات را حل می کنند.

۴- اتوماتیک شدن به ضرر کارمندان است

شاید یکی از کابوس های کارمندان این است که ربات ها یک روز جایشان را بگیرند. این ترس می تواند مغز کارمندان را در یک موقعیت خطرناک یعنی مبارزه با ربات ها قرار بگیرد.

این طرز تفکر باعث خواهد شد که مغز دربرابر یادگیری چگونگی استفاده از ماشین ها و ابزار رایانه ای مقاومت کند. این در حالی است که این ابزار فقط و فقط برای راحت تر کردن کار انسان ها طراحی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *