با جن ها آشنا شوید…

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از موجوداتی که در روی زمین زندگی می کند و از دید ما پنهان است جنیان هستند. ترس از جن، ملاقات با اجنه ، تسخیر انسان توسط جن، تسخیر جن توسط انسان آیا واقعیت دارد.؟  اگر شما  به ژانر فیلم های ترسناک و وحشت علاقه دارید و  بالای ۲۰ سال سن دارید  با ویرامگ همراه ما باشید تا  بدانید  جن چیست و آیا واقعا جن وجود دارد یا خرافات است؟

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

بیشتر بخوانید:  جامع‌ترین آموزش گرفتن فال ورق

 

جن چیست؟

پوشیده و مخفی معنای لغوی کلمه جن است و دلیل نامگذاری این است که از انظار عمومی پنهان هستند  و دیده نمی شوند؛ به عنوان مثال ‘جنین’ به طفل در رحم می گویند، چون در رحم مادر مخفی است یا به بهشت ‘جنت’ می گویند چون از دید موجودات مخفی است؛در واقع جن جزو موجودات فراطبیعی است که جنس آن ها از آتش می باشد و موجودات مادی هستند که دارای بدن و روح هستند.

واژه ‘جن’ در قرآن کریم ۲۲ بار، عبارت ‘الجنه’ ۵ بار و واژه ‘جانّ’ ۷ مرتبه تکرار شده است؛ علاوه بر این، سوره ای به نام جن نیز وجود دارد. این موجودات همانند انسان بر روی کره زمین زندگی می کند. جنیان نیز عالم دیگری به غیر از عالم انسان ها ندارند؛ لذا آن چه که در دنیای جنیان درختان، گیاهان و سایر اشیا تصور می شود، همین اشیا موجوداتی است که بر روی کره زمین دیده می‌شوند.

 

بیشتر بخوانید:  همه چیز درباره حروف ابجد

 

در روایتی از امام صادق آمده است که فرمودند: “خداوند متعال جن را به ۵ گروه آفریده است؛ گروه اول هم چون باد در هوا هستند؛ گروه دوم هم چون مارها هستند؛ گروه سوم هم چون عقرب ها هستند؛ گروه چهارم هم چون حشرات زمین هستند و گروه پنجم همانند انسان ها هستند.” لذا جنیان به صورت حیوانات و حشرات آفریده شده اند. با ما باشید تا بیشتر در مورد این موجودات و توانایی هایی که دارند آشنا شوید.

 

تسخیر انسان توسط جن

توانایی جن ها

جن ها قدرت فیزیکی زیادی دارند اما از نظر قدرت تفکر ضعیف هستند؛ به این خاطر است که درک عقلی ضعیفی دارند و تفکرشان حداکثر خیالی و وهمی است. از توانایی های فیزیکی آن ها می توان به کارهای خارق العاده با سرعت زیاد اشاره کرد.

به عنوان مثال داستان حضرت سلیمان در قرآن مجید، هنگامی که عفریتی از جن مدعی می شود که توانایی این را دارد که تخت حضرت بلقیس را در مدت زمان بسیار کمی از سرزمین های بسیار دور به پیشگاه حضرت سلیمان بیاورد، حضرت سلیمان او را تکذیب نمی کنند و این دلیل بر قدرت خارق العاده اجنه است.

اگر دوست دارید بیشتر در مورد این موجودات خارق العاده بدانید و از دنیای اسرارآمیز آنها اطلاعاتی کسب کنید با ما باشید و مقاله ی بعد را حتما مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *