تحصیل در آلمان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آلمان سومین مقصد مورد علاقه دانشجویان جهان برای تحصیل است. بیش از 12 درصد کل دانشجویان دانشگاه های آلمان از کشورهای مختلف دنیا برای تحصیل به آنجا آمده اند. آلمان یک کشور بسیار جذاب برای تحصیل و زندگی است، مدارک دانشگاه های آلمان ازرش بالایی برای پیدا کردن شغل و استخدام در شرکت های سرتاسر دنیا را دارند.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

دانشگاه های آلمان یکی از بالاترین سطوح علمی و تحقیقاتی را در بین دانشگاه های دنیا دارند. علاوه بر اینها آلمان یک کشور امن و دارای اقتصاد و اوضاع سیاسی با ثبات برای زندگی و تحصیل می باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان

بدون شک تعیین مبلغی دقیق و یکسان برای همه دانشجویان امری ناممکن و اشتباه است. با این وجود طبق محاسبات دولت آلمان، هزینه زندگی دانشجویان در هر ماه بین 600 تا 800 یورو می باشد. این مبلغ شامل کل هزینه های دانشجویان مانند اجاره خوابگاه، تهیه بیمه دولتی، خورد و خوراک، پوشاک، ورزش و تفریحات است.

شهر محل زندگی و الگوی خرید دو عامل مهم در تعیین مبلغ نهایی هزینه های هر فرد می باشند. برای مثال خوابگاه های دانشجویی و اجاره خانه در شهر مونیخ نسبت به دیگر شهر ها گران تر هستند.

خوابگاه، بیمه، هزینه خوراک و پوشاک مهمترین هزینه ها هستند. آنچه اهمیت دارد، هوشیاری در خرید است. به طور مثال اگر در طول سال، کلیه برند های پوشاک، دو بار اجناس خود را با تخفیف زیاد ارائه کنند و دانشجویان خرید پوشاک خود را به این دو زمان موکول کنند، هزینه پوشاک به میزان چشم گیری کاهش پیدا می کند.

 

تحصیل در کشور آلمان تقریبا رایگان است

هنگامی که می گوییم تحصیل در اکثر دانشگاه های دولتی کشور آلمان رایگان است، به این معنی است که دانشجویان نیازی به پرداخت شهریه های سنگینی که در بسیاری از کشور های دیگر مانند آمریکا و انگلیس پرداخت می شود، ندارند. با این حال در هر ترم (هر 6 ماه) مبلغی بین 200 تا 400 یورو بابت امکانات و تخفیفات دانشجویی باید پرداخت شود. از جمله مهمترین این امکانات می توان به کارت حمل و نقل رایگان برای استفاده از کل سیستم حمل نقل از جمله قطار ها، ترن ها و اتوبوس ها و سایر تخفیفات دانشجویی اشاره کرد.

 

کار دانشجویی

تعداد بسیار زیادی از دانشجویان ایرانی (مانند دانشجویان آلمانی) برای تامین هزینه تحصیل خود، در کنار تحصیل وارد بازار کارهای غیرحرفه ای و یا به عبارتی کارهای دانشجویی می شوند. از جمله این کار ها می توان به کار در فروشگاه های مختلف، کار در اداره پست و یا کار های مختلف در دانشگاه، مانند کار در کتابخانه و غیره اشاره کرد.

خوشبختانه با توجه به آنکه اکثر فارغ التحصیلان خیلی زود وارد بازار کار تخصصی رشته ی خود می شوند، پیدا کردن کار های دانشجویی معمولا آنچنان سخت نیست. اما مهمترین شرط برای پذیرفته شدن، دانش زبان آلمانی در سطح حداقل ب1 می باشد. به عبارت دیگر معمولا برای صاحبان کار، بسیار اهمیت دارد که بتوانند با شما در خصوص مسال روزمره کاری صحبت کنند.

مشاوره رایگان جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان

از جمله مهمترین اهداف گروه دانشجویی مهرآذر، مشاوره است. مشاوره ای دقیق و کاملا رایگان با دانشجویان مقیم آلمان. روشن کردن مسیری که شما پیش رو دارید و ما بار ها آن راه را طی کرده و بسیاری را در این مسیر همراهی کرده ایم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *