تزیین میوه شب یلدا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

این روز ها انسان با استفاده از هنر دست و یا حتی در کشور های پیشرفته با علم و دستگاه های مخصوص، قادر است که ظاهر میوه ها را به شکلی که دوست دارد؛ در بیاورد و آن ها را به شکلی درست کند، که شاید خوشمزه تر و وسوسه کننده تر به نظر برسند.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

مثلا می تواند هندوانه را به شکل مکعبی، گوجه های قلبی شکل، پرتقل هایی شبیه به آدم و… درست کند. با ویرامگ همراه شوید؛ تا به شما ایده های جالبی برای تزیین میوه شب یلدا بدهیم.

شما هم می توانید با الهام گرفتن از این ایده ها و ترکیب میوه، سبزیجات و حبوبات اشکال بازمزه ای درست کنید و با این کار کودکانتان را به خوردن میوه ها ترغیب و تشویق کنید.

 

بیشتر بخوانید: تزیین سفره شب یلدا

 

یکی از بهترین جاهایی که می توانید از این خلاقیت ها استفاده کنید، مهمانی های شب یلدا است. میوه های شب یلدا معمولا هندوانه، انار، نارنگی، سیب و… هستند که می توان آن ها را از دسته میوه های تزیین خور دانست. در ادامه این مقاله به آموزش تزیین دو تا از خوشمزه ترین میوه های شب یلدا یعنی انار و هندوانه خواهیم پرداخت.

تزیین انار شب یلدا

انار را می توان اصلی ترین میوه شب یلدا دانست. علاوه بر این انار یک میوه زیبا، خوشمزه و قابل تزیین است. در ادامه با دو روش تزیین انار آشنا خواهیم شد.

 

دسته گل انار (برای عروس)

 ابتدا پوست انار ها را بکنید، و آن را با چاقو به قطعات کوچکتر تقسیم کنید. چند عدد سیخ چوبی تهیه کنید و آن ها را به سایز های متفاوت در بیاورید.

به طوری که وقتی آن ها را در دسته گل قرار می دهید به صورت پلکانی قرار بگیرند. انار هایی را که قطعه قطعه کردید روی سیخ چوبی قرار بگذارید. کمی برگ سوزنی سبزرنگ جمع آوری کنید و به صورت عمودی لابه لای انار ها قرار دهید.

سعی کنید برای تزیین دسته گل از کنف و روبان هایی به رنگ قرمز (متناسب با رنگ انار) استفاده کنید.

 

تزیین انار شب یلدا

تزیین انار با استفاده از سلفون

ابتدا کلاهک سر انار را با چاقوی نوک تیز به شکل هفت/هشتی از پیکره انار جدا کنید.

سپس انار ها را دانه دانه کنید و دانه های انار را به درون یک سلفون نازک بریزید. قسمت بالای سلفون را گره بزنید و با نخ ببندید. قسمت های اضافه سلفون را ببرید، و کلاهکی که قبلا از روی انار جدا کردید روی آن بچسبانید (با استفاده از چسب مایع).

حال می توانید انار های سلفونی را روی میز مهمانی شب یلدایتان قرار دهید.

 

تزیین میوه شب یلدا

آموزش تزیین هندوان شب یلدا

ابتدا با یک چاقوی تیز، پوست ظریف و سبزرنگ هندوانه را جدا کنید، سعی کنید این برش عمیق نباشد و پوست سفید رنگ هندوانه باقی بماند.

با استفاده از یک چسب شیشه ای یا یک سکه بزرگ دایره ای شکل، یک دایره در میان فضایی که برای تزیین در نظر گرفته اید مشخص کنید. حاشیه آن را به وسیله چاقو بریده، و قسمت های کناری آن را بیرون بکشید.

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه قند تزئینی در منزل، ایده‌ای جذاب برای مهمانی و جشن

 

دور تا دور دایره وسطی، برگ های گل رز را با برش های نسبتا عمیق منحنی شکل بدهید. چاقو را مانند تصویر زیر بچرخانید.

همین کار را به صورت ردیفی ادامه دهید تا برش های اصلی برگ ها ایجاد شوند، پس از آن، با نوک چاقو حالت میانی گل رز را ایجاد کنید.

بعد از این که برش برگ ها را پایان دادید، برش های اطراف گل را آغاز کنید. قسمت اطراف هندوانه با برش های هفت و هشتی تمام می شود.

پس از این که برش ها تکمیل شد، هندوانه تزیین شده را در داخل ظرف مورد نظر بگذارید و اطراف آن ها با استفاده از میوه های ریز تزیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *