جایگزینی قوطی های پپسی با قوطی های قابل بازیافت

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اغلب ضایعاتی که انسان ها تولید می کنند قابل بازیافت است و اگر که این ضایعات در طبیعت رها شوند، طبیعت قادر به تجزیه کردن آنها نخواهد بود و ممکن است سال ها در طبیعت دست نخورده باقی بماند. این در حالی است که اگر این ضایعات بازیافت شود، می تواند تا حد بسیار زیادی از آلودگی محیط زیست و تخریب طبیعت جلوگیری کند.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید، در این مقاله قصد داریم شما را با اقدام جدید شرکت پپسی برای بازیافت قوطی های تولیدی خود آشنا کنیم.

 

با تغییر شیوه زندگی، افراد موفق به حمل آسان تر انواع کالا ها از طریق بسته بندی های جدید شدند. برای مثال امروزه برای بسته بندی انواع نوشیدنی از قوطی های آلومینیومی و یا بطری های پلاستیکی یا پت استفاده می شود.

آلومینیوم می تواند بیش از یک بار بازیافت شود. بی آنکه بر کیفیت آن تاثیر بگذارد.

در شیوه بسته بندی چیزی که همیشه باید به آن توجه کرد:

  1. به شیوه بسته بندی و سلامت آن برای مواد خوراکی.
  2. به شیوه بازیافت آن و آسیب هایی که ممکن است به محیط زیست وارد شود حتما توجه کرد.

پپسی برندی شناخته شده است که سال های سال به عنوان یک برند محبوب درمیان مردم دنیا بوده است. در واقع می توان گفت تمام مردم دنیا تجربه استفاده از محصول پپسی را داشته اند.

به تازگی اخباری منتشر شده است که نشان می دهد پپسی از محصولی جدید برای بسته بندی نوشابه های خود استفاده خواهد کرد، و روشی جدید را جایگزین روش های قبل خواهد کرد.

 

قوطی های آکوافینا بجای قوطی پپسی

پپسی از بطری های آکوافینا (Aquafina) به عنوان روشی جدید برای بطری های نوشابه خود استفاده خواهد کرد.

بطری های آکوافینا از آلومینیم ۱۰۰ درصد قابل بازیافت تشکیل شده است.

پپسی یک شرکت بزرگ در تولید پلاستیک است و با توجه با استقیال مصرف کننده، تولید پلاستیک افزایش پیدا خواهد کرد. پپسی برنامه های بسیاری در مورد تولید محصولات پلاستیکی در سر دارد. به نوعی تصمیم به بهینه سازی محصولات خود دارد.

مزیت بطری های پلاستیکی آکوافینا

بطری ها آکوافینا از آلومینیوم ۱۰۰ درصد قابل بازیافت تشکیل شده است. این بطری های آلومینیومی اثرات بسیار کمتری نسبت به پلاستیک بر روی محیط زیست دارد. پژوهش های انجام شده، باعث شد تا طرفداران محیط زیست استفاده از آلومینیوم را به جای پلاستیک پیشنهاد دهند. همین اتفاق باعث شد تا پپسی اقدام به استفاده از بطری های آکوافینا کند و استفاده از آن را تبدیل به امری فراگیر کنند.

پپسی، پیش بینی کرده است که استفاده از بطری های آکوافینا را تا سال آینده برای محصولات خود جایگزین کند.

با فراگیر شدن استفاده از قوطی های آلومینیومی ۱۰۰ درصد قابل بازیافت، بیش از ۸ تن پلاستیک و ۱۱ هزار گاز گلخانه ای از بین خواهد رفت و به سلامت محیط زیست کمک می کند.

شرکت پپسی اعلام کرده است که  تا سال ۲۰۲۵ میلادی از محصولاتی استفاده خواهد کرد که ۱۰۰ درصد قابل بازیافت باشند و یا محصولی تجدید پذیر باشد.

 

آموزش فرهنگ تفکیک زباله امری بسیار ضروری است. اگر افراد یک جامعه با تفکیک زباله آشنا شوند می توانند به تنهایی از آسیب هایی که امروزه بر محیط زیست وارد شده است جلوگیری کنند. موادی که به راحتی می توانند بازیافت شوند بسیار برای محیط زیست خطرساز شده اند و ممکن است به راحتی بتوانند چرخه طبیعت و اکوسیستم را بر هم بزنند.

دانشمندان به شدت در تلاش هستند تا بتوانند موادی را برای بسته بندی ارائه دهند تا به راحتی در طبیعت تجزیه شود. این اتفاق می تواند تحولی عظیم در صنعت بسته بندی ایجاد کند. اما پیش بینی می شود که هزینه های بیشتری نسبت به مواد تجدید ناپذیر داشته باشد.

شاید بتوان گفت بهترین راه برای مقابله با آلودگی محیط زیست، فرهنگ سازی است. فرهنگی که به بهبود شیوه زندگی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *