حیوانات عجیب و غریبی که شاید تا حالا ندیده باشید

زمان مطالعه: 4 دقیقه

حتما برایتان اتفاق افتاده است در یک سفر تفریح یا گردشی کوتاه و چند ساعته در دامان طبیعت با دیدن گل ها  و حیواناتی روبرو شده اید که برایتان جالب و شگفت انگیز بودند. با دیدن حیوانات عجیب و غریب هم متعجب شده اید که چگونه ممکن است و هم خوشحال که افتخار داشته اید در زندگیتان آنها را تجربه کنید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

پس با ویرامگ همراه باشید؛ در این  مقاله قصد داریم تا شما را با موجودات عجیب و غریب آشنا کنیم که ممکن است تا به حال حتی اسم آن ها هم به گوشتان نخورده باشد.

موش کور دماغ ستاره ای

موش کور دماغ ستاره ای در  شمال شرقی ایالات متحده آمریکا و شرق کانادا زندگی می کند. با این که جثه این حیوان کوچک است، اما بسیار قوی است و به کمک حرکت های پیچشی و دست های پارویی شکل می ‌تواند تونلی را در زیر سطح زمین  حفر کند. دماغ این جانور ستاره ای و صورتی رنگ است و بیست و دو شاخک به آن متصل است؛ همچنین طول این موش ۲۰ سانتی متر است.

در زمستان در زیر آب زندگی می کند و محل زندگی او در میان لجن زار ها و زمین های مرطوب است.  کرم ها و حشرات غذای موش کور دماغ ستاره ای هستند. علاوه بر این حیواناتی که علاقه دارند موش کور را شکار کنند بسیار کم است.

ماهی حبابی

شاید بتوان این حیوان را در لیست زشت ترین موجودات دنیا نوشت. ماهی حبابی یا حباب ماهی لقب زشت ترین ماهی دنیا را به خود گرفته است و در آب های عمیق استرالیا در عمق ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ متری دریا زندگی می کند. طول این ماهی حدود ۳۰ سانتی متر است و به دلیل  این که چگالی این ماهی از آب مقداری کمتر است، می تواند بدون صرف هیچ انرژی در بستر دریا شناور بماند.

این ماهی هیچگونه ماهیچه ای ندارد و هیچ زحمتی هم به خود نمی دهد و تنها از چیزهایی تغذیه می کند که از کنارش رد شوند. این ماهی آن قدر منتظر می ماند تا طعمه به او نزدیک شود و سپس او را به سمت دهان خود می کشد. غذای این ماهی بیشتر سخت پوستان اعماق آب هست به دلیل این که ماهی خارج از آب ظاهری شبیه به انسان و غیرجذاب دارد، بحث های فراوانی درباره این ماهی در رسانه ها شده است.

لاکپشت قاتل

از زشت ترین، ترسناک ترین و خطرناک ترین لاکپشت های دنیا، می توان لاکپشت ماتا ماتا را نام برد؛ این لاکپشت در رودخانه آمازون زندگی می کند و با گروهی از ماهی های گوشتخوار رودخانه را تقسیم کرده اند. لاکپشت در دهانش دو سری دندان تیز دارد که می تواند گوشت را به راحتی از استخوان جدا کند. از آن جایی که مردم منطقه از این رودخانه خیلی رفت و آمد نمی کنند، تلفات انسانی وجود نداشته است.

خفاش خون آشام

تنها پستانداری که می تواند پرواز کند خفاش ها هستند که گونه ای از این خفاش ها خون خوارند که به آن ها خفاش های خون آشام می گویند. این خفاش ها تنها از خون تغذیه می کنند و به صورت اجتماعی در کلونی هایی با صد تا هزار عضو زندگی می کنند. صد تا از این خفاش ها می تواند خون ۲۵ گاو بالغ را بنوشد.  سه گونه از آن ها وجود دارد که هر سه نوع آن در آمریکای مرکزی و جنوبی هستند.

خونخوار بودن این خفاشان کوچک باعث شده تا مورد توجه مردم قرار گیرند. این خفاش ها می توانند بدون این که طعمه متوجه شود، او را مورد گزش قرار داده و خون را بمکند. همچنین گفته می شود از سم این خفاش می توانند داروهای تنظیم کننده فشار خون را تولید کنند.

قورباغه حفار مکزیکی

در آمریکای مرکزی، مکزیک و جنوب ایالات متحده نوعی خاص از قورباغه ها زندگی می کنند که پوستی چرب دارند. همانطور که از نام قورباغه پیدا است موجود غیر عادی و حفاری زبردست است که  بر روی پاهایش اندامی همچون بیل دارد که می تواند زمین را حفر کند و بیشتر زندگی اش را در زیر زمین به سر ببرد.

این قورباغه ها در یک دوره بارندگی زیاد از زیر گل و لای بیرون می آیند و جفت گیری می کنند. تخم قورباغه ها در آب گذاشته می‌شود و ممکن است برای جفت گیری مسافتی را طی کنند تا به یک منبع آبی برسند. حشرات به خصوص موریانه و مورچه ها غذای این قورباغه هستند. این قورباغه بیشتر شب ها به شکار می رود.

 ماهی انگلر

از دیگر زشت ترین و ترسناک ترین و همچنین خطرناک ترین آبزیان می توان ماهی انگلر را نام برد. این شکارچی حرفه ای و شناگر ماهر در بستر رودخانه‌ها استتار می کند و به سرعت قربانی را شکار می کند. دهان ترسناک و زشت، پوست قهوه ای و دو چشمی که در بالای سر قرار دارد او را به یک ماهی ترسناک تبدیل کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *