فستیوال های عجیب و غریب اسپانیا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

رسوم، جشن ها و فستیوال هایی که در هرکشور اجرا می شوند ریشه در فرهنگ و تاریخ مردم آن دارند. ملتی که به این جشن ها و فستیوال ها بی توجهی کنند به مرور زمان باعث نابودی و از یاد رفتن آن ها می شوند از این رو حفظ و برگزاری این جشن ها برای ملت ها مهم و ضروری است.

یکی از کشورهایی که به دلیل داشتن جشن ها و فسیوال های خاص، عجیب و مفرح در جهان معروف است؛ کشور اسپانیا است.

 

بیشتر بخوانید:  جاهای دیدنی تفلیس: ۵ جاذبه گردشگری تفلیس

 

این فستیوال های اسپانیایی علاوه بر این که برای مردم بومی این کشور مهیج و دلنشین است هر ساله باعث می شود گردشگران بیشماری به اسپانیا سرازیر شوند. در ادامه با ویرامگ همراه شوید؛ در این مقاله قصد داریم شما را با چند تا از فسیتوال های عجیب و غریب اسپانیا آشنا کنیم.

 

آتش بازی سنت جان

یکی از جشن های اسپانیایی که شباهت بسیاری به چهارشنبه سوری دارد جشن آتش بازی سنت جان است.

آتش بازی سنت جان از تاریخ ۱۹ تا ۲۴ ژوئن در اسپانیا برگزار می شود. در این روز ها افرادی با درست کردن تپه های آتش و پریدن از روی آن ها جشن را برگزار می کنند. این آتش بازی اگر هم در شهر های شلوغ برگزار نشود. حتما در روستا ها و شهر های کوچک برگزار می شود و مردم اسپانیا به برپایی این جشن علاقه زیادی نشان می دهند.

 

جشن گوجه فرنگی; فستیوال های عجیب و غریب اسپانیا

جشن گوجه فرنگی

یکی از قدیمی ترین فستیوال های عجیب و غریب اسپانیا جشن گوجه فرنگی است که از سال ۱۹۴۰ در شهر بانول این کشور برگزار می شود و مورد توجه تمام مردم این کشور واقع می شود.

جالب است بدانید که هر ساله گردشگران زیادی از کشور های مختلف برای دیدن این فستیوال یا شرکت در آن راهی اسپانیا می شوند.

برای شرکت در این جشن تنها کافی است به سمت دیگران گوجه پرتاب کنید و لحظات شاد و مفرحی برای خود و دوستانتان ایجاد نمایید. جشن گوجه فرنگی در اسپانیا از محبوبیت زیادی برخوردار است.

 

بیشتر بخوانید:  جاذبه های فرانسه: مکان های دیدنی فرانسه کجاست؟

 

این جشن هر ساله در آخرین چهارشنبه ماه آگوست برگزار می شود و اغلب بیش از ۹۰۰۰ نفر در آن شرکت می کنند. معمولا افراد با لباس های سفید و روشن در این جشن شرکت می کنند و در انتها به خاطر پرتاب شدن سیلی از گوجه به تن و بدنشان معمولا رنگ لباس به قرمز و صورتی تغییر می کند.

 

جشن سن فرمین

حتما شما هم تا نام گاوبازی را می شنوید یاد کشور اسپانیا می افتید. یکی از مهیج ترین و مهم ترین فستیوال های عجیب و غریب اسپانیا، جشن سن فرمیس یا همان گاوبازی است.

این جشن هر ساله در تاریخ ۶ تا ۱۴ جولای برگزار می شود و قدمت آن نزدیک به ۴۰۰ سال است.

روایت هایی هست که در آن زمان یک مبلغ دینی به نام سن فرمیس – که در میان مردم محبوبیت داشته است – توسط رومی ها گردن زده می شود و جنازه اش را با یک گاو در شهر می چرخانند.

در این میان زنی با لباس سفید به کمک این مبلغ دینی می آید، به همین دلیل افرادی که در این جشن شرکت می کنند معمولا لباس سفید بر تن دارند.

 

جشن ساختن برج انسانی

یکی دیگر از فستیوال های عجیب و غریب اسپانیا جشن ساختن برج انسانی است که در تاراگونا برگزار می شود.

این جشن بسیار جالب و سرگرم کننده است و این موضوع سبب می شود گردشگران زیادی هر ساله برای بازدید از این رویداد به اسپانیا بروند.

در این جشن افرادی که آمادگی جسمانی لازم را دارند گرد هم می آیند و با تشکیل گروه های ۱۰ نفری تا ۵۰ تشکیل برج های انسانی می دهند. این جشن هر ساله دو یا یک بار در اسپانیا برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *