هر آنچه درباره مهاجرت به کانادا باید بدانید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

کانادا کشور زیبایی برای زندگی است و بسیاری از ما در آرزوی مهاجرت به کانادا هستیم. مهاجرت به کانادا چه از طریق تحصیل و چه کار و سرمایه‌گذاری می‌تواند فرصت مناسبی را برای زندگی در کانادا برای ما فراهم کند. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد و خوشبختانه کانادا از نظر شرایط پذیرش و اخذ ویزا و اقامت کشور سخت‌گیری نیست.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید تا با روش ها و مراحل اجرای هر یک بیشتر آشنا شوید و از این طریق مسیر مهاجرت به کانادا را برای خود هموار سازید.

مهاجرت به کانادا
دانشگاه کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

کانادا دانشگاه‌های بسیاری خوبی دارد و سطح علمی آن نسبت به سایر جاها بسیار بالا می‌باشد. از این رو اگر دانشجو هستید و یا فکر ادامه‌ی تحصیل دارید می‌توانید از این گزینه برای مهاجرت استفاده کنید. شرایط اخذ ویزای تحصیلی همانند سایر کشورها می‌باشد. اگر رزومه‌ی تحصیلی مناسب برای اپلای کردن دارید می‌توانید از شرایط تحصیل رایگان نیز استفاده کنید.

در حالت کلی ابتدا باید درخواست پذیرش به یک دانشگاه ارسال کنید و در صورت موافقت چه با پرداخت هزینه و چه به صورت تحصیل رایگان می‌توانید نسبت به اقدام ویزای تحصیلی در کانادا اقدام کنید. رزومه‌ی مناسب برای دریافت تحصیل رایگان می‌تواند از انجام کارهای علمی گرفته تا معدل خوب و توصیه نامه از اساتید باشد.

بیشتر بدانیم :  چرا به آلمان سفر کنیم

طبیعت زیبای کانادا
طبیعت زیبای کانادا

 

مهاجرت به کانادا از طریق کار

کشور کانادا در هر نقطه‌ی کاری به دنبال نیروی کار جوان و خلاق و پرانرژی می‌باشد و شما اگر مهارت کافی برای کار کردن داشته باشید قطعا می‌توانید یکی از موقعیت‌ها را کسب کنید. مهاجرت از طریق کار اگر صورت بگیرد بسیار بهتر از مهاجرت از طریق تحصیل می‌باشد.

برای این کار باید شرایط شرکت‌ها و استخدام در شرکت‌های مختلف را به خوبی مطالعه کنید و اگر موقعیت کاری مناسب با استعداد و رزومه‌ی شما موجود باشد نسبت به اخذ آن اقدام کنید.

پذیرش گرفتن برای ویزای کاری به مراتب سخت‌تر است و تا زمانی که صلاحیت شما احراز نشده باشد این کار صورت نمی‌گیرد. چند مصاحبه به صورت تماس تصویری صورت می‌گیرد و شرایط شما ریز به ریز مورد بررسی قرار می‌گیرد. سوالات بسیار زیادی پرسیده می‌شود و زمانی که تمام مراحل انجام شد می‌توانید با نامه‌ی تاییدیه اقدام به دریافت ویزای کاری کنید.

ویزای کانادا
اخذ ویزای کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه گذاری در هر کشوری به شما شرایط اخذ ویزا و اقامت می‌دهد. کانادا هم از این قاعده مستثنا نیست اگر در پروژه‌های دولتی یا غیردولتی، پروژه‌های دانشگاهی، کارهای عام‌المنفعه، پروژه‌های عمرانی و مواردی از این دست سرمایه‌گذاری کنید دولت کانادا موظف است به شما خدمات ارائه دهد.

البته مبلغ سرمایه‌گذاری مقداری زیاد است و علاوه بر آن هزینه‌های زندگی در کانادا نیز به آن اضافه می‌شود.

برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری کافیست تاییدیه از دولت کانادا و یا شرکتی که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید داشته باشید تا به راحتی به دنبال کارهای اخذ ویزا بروید.

در هر سه نوع مهاجرت امکان مهاجرت به کانادا همراه با خانواده وجود دارد و شما می‌توانید همراه با همسر و فرزندان خود به کانادا مهاجرت کنید. هزینه‌های زندگی در کانادا نیز نسبت به کشورهای دیگر اندکی زیاد است و شما قبل از اقدام به مهاجرت باید شرایط زندگی در کانادا را به خوبی مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *