سرگرمی در خانه برای نوجوانان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

همانطور که می دانید در ایامی به سر می بریم که با توجه به شیوع بیماری کرونا امکان خروج از منزل و تفریحات گسترده وجود ندارد و شاید یکی از نگرانی ها و دقدقه های خانواده ها در این روزها ایجاد سرگرمی در منزل برای نوجوانان است. با ویرامگ همراه باشید، در ادامه چند راهکار برای سرگرمی نوجوان ها در خانه به شما ارائه خواهیم داد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

نوجوان ها با توجه به شرایط سنی و موقعیت اجتماعی دائم به دنبال سرگرمی هایی هستن که بتوانند انرژی های خود را در فضای داخل منزل مصرف کنند. اما در شرایط غیر عادی چگونه می توان یک سرگرمی مفید برای نوجوان ها در منزل در نظر گرفت.

مطالعه کتاب

نوجوانان به تفریحاتی نیاز دارند که به درس و مدرسه ی آن ها لطمه ای وارد نکند. اگر همین ایام نوروز و قرنطینه را در نظر بگیریم، فرصت مناسبی است تا شرایط مطالعه دروس مدرسه و مطالب علمی و سرگرم کننده را در برنامه روزانه و هفتگی نوجوانان قرار دهید. همچنین با توجه به تعطیلی مدارس به دلیل شیوع بیماری کرونا، باید فضایی در منزل ایجاد کرد که فرزندان شما از فضای درس و تحصیل فاصله نگیرند. مطالعه کتاب هایی که برای نوجوانان جذاب باشد یک پیشنهاد بسیار مناسب و خوب برای سرگرمی آن ها در منزل خواهد بود.

سرگرمی در خانه برای نوجوانان

برنامه ریزی برای تماشای فیلم و تلویزیون

یکی از چیزهایی که از سال ها قبل تبدیل به یک ابزار سرگرمی برای تمام افراد شد، تلویزیون است. از آنجایی که در این روزها بیرون رفتن از خانه و داشتن تفریحاتی مانند رفتن به پارک، استخر و باشگاه های ورزشی مقدور نمی باشد، تماشای تلویزیون و فیلم های سرگرم کننده را می توان در ساعات مشخص در برنامه روزانه ی نوجوانان قرار داد. پیشنهاد می شود در صورت امکان بخشی از زمان را به تماشای ویدئو و برنامه های آموزشی اختصاص دهید.

قرار دادن برنامه های آموزشی مانند تمرین زبان هایی مانند انگلیسی

بسیاری از نوجوانان هستند که بسیار با علاقه و انگیزه کلاس و دوره های آموزش زبان را دنبال می کنند. در ایام نوروز و تعطیلات فرصت بسیار مناسبی است تا از طریق اینترنت و فضای مجازی و یا ویدئو های آموزشی، اقدام تمرین زبان به صورت فردی کنند. وب سایت های بسیار زیادی هستند که به شما کمک می کنند تا بتوانند در منزل ویدئوهای آموزش زبان را برای فرزندان خود تهیه کنید. وب سایت هایی مانند یوتیوب و آپارات، ویدئوهایی را به صورت رایگان برای آموزش در اختیار شما و نوجوانان قرار می دهند.

کمک گرفتن از نوجوانان در انجام امور منزل

می توان به جرات گفت این روزها بسیار فرصت مناسبی است تا فعالیت هایی را که قبلا فرصت انجام آن را نداشتید، همین حالا انجام دهید. در این روزها می توانید این فرصت را در اختیار نوجوان قرار دهید که انجام بخشی از امور منزل را به عهده بگیرند. مانند کمک گرفتن از آن ها برای آشپزی و یا تعمیر وسایل منزل. نوجوانان در سنی هستند که نیاز دارند که احساس مسئولیت را یاد بگیرند. این احساس مسئولیت در برابر وظایفی که بر عهده ی آن ها گذاشته شده است، بخش وسیعی از شخصیت آن ها را در آینده خواهد ساخت.

سرگرمی با فضای مجازی

همانطور که می دانید سرگرمی و فعالیت در فضای مجازی، بخشی از فعالیت های روزانه ما شده است. همچنین نوجوانان نیز وابستگی بسیار زیادی به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دارند. توصیه می شود در ایام تعطیلات با در نظر داشتن مدت زمان فعالیت نوجوانان، بستری برای سرگرمی آن ها  در زمانی مشخص در نظر داشته باشید.

راه های بسیار زیادی وجود دارد که به کمک آن ها می توان اوقات فراغت را به بهترین شکل برای نوجوانان در خانه فراهم کرد. ممکن است هر خانواده ای ایده و شیوه ی مخصوص به خود را داشته باشند. اما باید بدانید که تعیین برنامه برای انجام فعالیت های روزانه امری بسیار ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *