فرضیه فرضی حالت سوم ماده یا “توجه و نگاه”

زمان مطالعه: 4 دقیقه

خودمانی؛ نه جدی جدی …نه شوخی شوخی… شاید، شاید واقعی!

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

معروف است که بچه‌های تازه متولد شده تا چند روز یا چند هفته چیزی نمی‌بینند. من دیرباورم؛ یقینا بچه ها با هم متفاوتند. ممکن است بعضی بچه‌ها چند روز، بعضی ها بیشتر از چند روز نبینند، اما من خیال می‌کنم بچه ها از وقتی چشم آنها به درستی باز می‌شود “نگاه” می‌کنند. حتی اگر نبینند!

با ویرامگ همراه باشید تا در این مورد باهم گفتگو کنیم.

اکثر پدر و مادرها قاعدتا دیده‌اند که بچه‌های کوچک چند روزه هم با چشمشان به “چشم” آنها نگاه می‌کنند و هرچه بزرگتر شوند بیشتر نگاه می‌کنند. آنها بیشتر از هر نقطه‌ای در صورت آدم، به چشم و بعد از آن به لب و دهان که حرکت می‌کند نگاه می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید:   ۵ تکنولوژی که آینده را متحول می کنند

 

البته می‌توان به علت مشکلات مختلف توقع داشت که پدر و مادرها این پدیده را فقط دیده باشند، نه اینکه “نگاه” کرده باشند.

از پرسش‌های غیر عادی که ممکن است به ذهن آدم برسد یکی هم این است که چرا بچه‌ها بیشتر به چشم دیگران نگاه می‌کنند. حتی به چشم دیگران خیره می‌شوند!؟

نگاه
نگاه

خودمان هم بیشتر به چشم دیگران نگاه می‌کنیم، چه موقع حرف زدن، چه موقع خندیدن و چه مواقع دیگر که احساسی را می‌خواهیم بیان کنیم. سخنرانان هم معمولا سعی می کنند تعدادی چشم برای نگاه کردن در بین شنوندگان پیدا کنند.

روی یک دیوار نوشته بود: “تو با لبانت گفتی، من نشنیدم، وقتی با چشمهایت گفتی من فهمیدم”؛ احتمالا از معروفی نقل کرده بود. من خیال می‌کنم که گاهی، وقتی از پشت سر هم به آدم نگاه می‌کنند، آدم سرش را بر می‌گرداند تا طرف را ببیند! (شاید).

برخی افراد واقعا با نگاه کردن احساسشان را انتقال می‌دهند؛ و برخی حتی اشیاء را جا به جا می‌کنند (یا شاید قاشق هم خم کنند).

هیپنوتیزم هم ظاهرا از نگاه کردن به چشم هیپنوتیزم کننده شروع می‌شود. حیوانات خانگی و حتی بعضی از ماهی‌ها با ما چشم به چشم می‌شوند.

آیا واقعا از چشم ما چیزی منتقل می‌شود؟ ماده، انرژی یا …

نمی‌دانم تا کنون چقدر تحقیق شده؟ چه نتایجی بدست آمده یا اعلام شده؟ اما یک نکته به نظر درست می‌آید و آن اینکه، در نگاه کردن، ماده‌ای از چشم منتقل نمی‌شود.

اما انرژی چطور؟ آیا واقعا در نگاه متمرکز آنقدر انرژی منتقل می‌شود که بتواند یک قاشق را خم کند؟ یا یک لیوان را روی میز هل بدهد و جابجا کند؟ گفتم که من دیر باورم ولی در این مورد احتمالا همه می‌توانند مثل من بگویند که نه! این قدر انرژی منتقل نمی‌شود!

حالا قبل از اینکه پیشنهادی برای یک تئوری یا فرضیه دور از ذهن بدهم، می خواهم مثل بعضی نوشته‌ها دنبال ریشه کلمه‌های مربوط بگردم. توجه! توجه! بچه به چشم شما چشم دوخته!

متوجه هستید که می‌خواهم دنبال ریشه کدام کلمه بگردم؟ متوجه باشید که …

بله “توجه”! به شما اعلام می کند که شما دقت کنید! “وجه” نظر خود را یا “وجه” فکر خود را به سمت و سوی خاصی بگردانید.

 

بیشتر بخوانید:  ۱۳ نکته برای تمیز و مرتب کردن حمام

بله! وجه دادن یعنی سمت دادن (نه پول دادن)، یعنی جهت دادن. جالب است اگر زیاد مقاومت نکنیم، می‌توانیم از این حرف‌ها یک فرضیه یا تئوری در بیاوریم (ببافیم).

توجه کردن یعنی خطی یا ربطی برای نگاه یا فکر، انتخاب کردن یا ساختن! اگر ماده و انرژی دو حالت قابل تبدیل به هم باشند (و موج یک حالت ترکیبی از آنها) می‌شود با کمی بی احتیاطی فرض کرد که یک چیز دیگر به اسم “توجه” هم هست که در همان دنیای مادی، قابل تبدیل به انرژی یا ماده هم هست.

یعنی نوع سوم! یعنی بنیان یک “کرم چاله فضا” یعنی تعیین کننده مسیر انتقال انرژی یا حتی ماده، یعنی نوعی از “فضا”. اگر دور از ذهن است، شما ببخشید.

حالا یک بهانه دیگر، وقتی تئوری جاذبه یا ثقل یا جرم در افلاک به بن بست رسید گفتند که ۸۵ درصد ماده، ماده تاریک یا انرژی تاریک است که با هیج وسیله یا حسی نمی‌شود از آن باخبر شد (یا آن را دید)!

این ماده تاریک یا انرژی تاریک فقط یک “پاره سنگ” است که ما بتوانیم تئوری‌های قبلی را در مورد جرم افلاک و کهکشان‌ها و جاذبه آن‌ها، سر پا نگاه داریم (پاره سنگی برابر نزدیک شش برابر سنگ اصلی).

آنها با این دست و دل بازی فرضیه می‌سازند، حالا ما یک فرضیه‌ای از انرژی سبک تر نمی‌توانیم بسازیم؟!

خوب، حالا بیایید فرضیه “توجه” به عنوان نوع سوم ماده را کمی بیشتر توجیه کنیم. کمی هم ماده تاریک یا انرژی تاریک هم به آن اضافه کنیم.

چند تا سوال:

  • شما چقدر با “نگاهتان” حرف می‌زنید؟ یا حرف می‌شنوید؟
  • بچه‌ها واقعا در چشم “شما” دنبال چه می‌گردند؟
  • می‌گویند که بچه‌ها بیش از آن چه از هر چیز دیگر یاد بگیرند از “نگاه” یا دیدن یاد می‌گیرند. من این را بارها حس کرده ام. آیا شما هم تجربه کرده‌اید؟
  • فرق نگاه یک “ربات” با نگاه یک “آدم” (یا یک جاندار دیگر) را چگونه توجیه می‌کنید؟
  • آیا خستگی کسانی را که اشیاء را جابجا می‌کنند، بعد از این کار دیده‌اید؟
  • لطفا توجه کنید که خوب “نگاه” کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *