همه چیز در مورد جن و دنیای اسرارآمیز اجنه 

زمان مطالعه: 3 دقیقه

جن موجودی است که از دید انسان ها مخفی است، توانایی های خارق العاده فیزیکی دارد و برخلاف انسان ها از آتش آفریده شده است. در اینجا در مورد جن و دنیای اسرارآمیز اجنه بیشتر پرداخته ایم پس با ویرامگ همراه باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

ویژگی های جن

  • جن ها همانند انسان نامگذاری می‌شوند و دارای اسم و شهرت هستند.
  • برخی از آن ها می توانند با انسان ارتباط برقرار کنند.
  • قدرت انجام بعضی از کارهای انسان را دارند. همچنین میان آن ها افرادی یافت می شوند که قدرت زیادی دارند.
  • اجنه با وجود قدرت فیزیک بالا به مقدار بسیار کمی غذا می خورند و همانند انسان ها مسیحی، مسلمان، یهودی، کافر و شیعه دارند و نوحه و عزاداری می کنند.
  • جن ها دارای قدرت تشخیص حق از باطل، علم ادراک و قدرت منطق و استدلال هستند.
  • خلقت آن ها روی زمین قبل از خلقت انسان بوده است.
  • بعضی از آن ها کافر و برخی دیگر مومن و صالح هستند.
  • حدود هزار سال و بالاتر عمر می کنند؛ جنیان از آتش آفریده شده اند و قدرت نفوذ در آسمان ها و استراق سمع و خبرگیری را دارند.

برای این که بدانید جنیان در کجا زندگی می کنند با ما باشید.

 

زیستگاه جن ها

کره زمین زیستگاه جنیان هست و عالم دیگری به غیر از عالم انسان ندارند و همه درختان و گیاهانی که بر روی کره زمین وجود دارد، همان هایی است که در عالم جنیان تصور می شوند. اگر می خواهید بدانید که دین و پیغمران جن ها چیست در ادامه به توضیح آن پرداخته شده است.

دین و پیغمبر جن ها

در قرآن کریم، سوره انعام آیه ۱۲۰ آمده است که “ای گروه جن و انس، آیا پیامبرانی از بین شما برای شما نیامده اند.”

ظاهراً بنا به نظر بزرگان این آیه نشان دهنده این است که پیامبرانی از جنس خود جن ها بوده است. هم چنین مسیحیان نیز به وجود جن معتقدند و آن ها را ارواح شیطانی یا ارواح خبیث می دانند؛ در کلیسای کاتولیک جن گیری جزء اموری است که به صورت تخصصی انجام می شود. اما آیا جنیان زاد و ولد دارند؟

زالد و ولد اجنه

از آیات قرآن و تفاسیر آن می توان این طور برداشت کرد که جن ها هم چون انسان ها توالد و تناسل دارند.

در وصف حوریان بهشتی که در آیه ۵۶ سوره الرحمن آمده است که حوریان بهشتی را قبل از شوهرانشان نه جن و نه آدمی دست زده است؛ لذا گفته می شود که منظور از این آیه اسن است که جن هم آمیزش دارد و تکثیر آن ها به وسیله مقاربت نر و ماده است.

بر اساس آیات قرآن مجید یکی از جنیان که بر اثر زیادت عبادت جزو ملاک قرار گرفت، ابلیس بود. اما پس از خلقت آدم چون بر او سجده نکرد و دستور خداوند را اطاعت  نکرد از درگاه الهی رانده شد.

ورود جنیان نیکوکار به بهشت

جنیان نیکوکار به بهشت می روند؛ بنا به گفته امام باقر که در روایتی می فرمایند: “خداوند به آدم وحی کرد که جن و انس را جز برای پرستش نیافریدم و بهشت را خلق نموده برای کسی که مرا عبادت و اطاعت کرده و از پیامبرانم پیروی نماید و دوزخ را آفریدم برای کسی که به آن کافر شده معصیت و نافرمانی مرا کند و پیرو پیامبران من نباشد و پروایی ندارم.”

اما برای این که بدانید آیا جن میتواند انسان را اذیت کند در مقاله دیگر( آیا جن می تواند انسان را اذیت کند؟ ) به توضیح آن پرداخته ایم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *