ولنتاین: با آداب و رسوم روز عشاق در کشورهای مختلف آشنا شویم

زمان مطالعه: 3 دقیقه

روز ولنتاین، ۱۴ فوریه می باشد؛که به تاریخ شمسی مصادف با ۲۵ بهمن است. یکی از روز های خاصی است که در تمام دنیا طرفداران خود را دارد. شاید علت این موضوع این باشد که عشق و محبت، موهبتی است که خداوند به همه انسان های دنیا بخشیده است و عشاق در این روز، با هدیه دادن به یکدیگر ولنتاین را جشن می گیرند.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

بیشتر بخوانید: چی بپوشیم که جذاب تر و جوانتر دیده شویم؟

 

ولنتاین روز بیان عشق می باشد و معمولا با خرید هدیه، ارسال کارت پستال، خرید هدایایی مثل گل سرخ، شکلات، عطر و جواهرات همراه است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ولنتاین آداب و رسوم خاصی هم دارد. با ویرامگ همراه باشید،در ادامه قصد داریم به برخی آداب و رسوم ولنتاین در کشور های مختلف دنیا اشاره کنیم.

 

هدیه ولنتاین

آداب و رسوم ولنتاین در کشور های مختلف

در برخی کشور های اروپایی و آمریکایی یکی از رایج ترین شیوه های ابراز عشق در روز ولنتاین دادن شکلات به عنوان کادو ولنتاین است. برخی هم پختن شکلات و تزئین آن را جزو آداب این روز به حساب می آورند.

در ایتالیا، این روز اهمیت زیادی دارد چرا که مردم این کشور ایتالیا را از مهد های پیدایش ولنتاین می دانند. در گذشته در کشور ایتالیا، رسم بر این بوده که در این روز دختر ها و پسر های مجرد در باغ ها جمع می شدند و به پایکوبی و جشن می پرداختند، سپس دو به دو با هم جفت می شدند و وصلتی بین آن ها ایجاد می شد.

 

بیشتر بخوانید: مغز شما مردانه است یا زنانه ؟

 

یکی از عجیب ترین رسم های ولنتاینی متعلق به مردم انگلستان است. مردان مجرد انگلیسی ها در این روز نام زنان جوان و مجرد را بر روی تکه کاغذی می نویسند، سپس مردان با چشمان بسته از کاسه کاغذی بیرون می آورند و نام هر دختری روی آن بود ولنتاین آن مرد به حساب می آمد. این رسم حتی وقتی که انگلیس در اشغال رومیان بود توسط مردم اجرا می شد.

در یونان رسمی عجیب وجود داشت، در این روز دو جوان رومی، توسط کشیش معروف تبرک می شدند و شلاق چرمی به دست گرفته به خیابان می دویدند، به هرکس که می رسیدند به او شلاق می زدند. این کار شخص شلاق خورنده را تطهیر می کرد.

یونانیان باستان باور داشتند که اگر شلاق به زنی اصابت کند بهتر می تواند بچه به دنیا بیاورد. شاید برایتان جالب باشد بدانید این رسم هنوز هم در برخی نقاط یونان باستان به اجرا در می آید.

چند حقیقت درباره ولنتاین که از آن ها خبر ندارید

در هر ولنتاین، یک شهر ایتالیایی به نام رونا، که در آن عشاق داستان شکسپیر یعنی رومئو و جولیت زندگی می کردند هزار نامه که برای جولیت فرستاده شده است دریافت می کنند.

بیشتر از نیمی از کارت های تبریک این روز، قبل از ولنتاین خریداری می شوند و این موضوع بدین معناست که همه برای فرا رسیدن این روز عجله دارند.

در قرون وسطی، زنان و مردان جوان نام خود را می نوشتند و در یک کاسه می انداختند تا زوجشان را بیابند، آن ها این نام را یک هفته با سوزن روی آستینشان نگه می داشتند تا همه آن را ببینند. جمله معروفی هم در این باره وجود دارد که می گوید: « قلبتان را روی آستینتان بپوشید »

هر ساله حدود ۱ بیلیون کارت ولنتاین بین عشاق رد و بدل می شود.

در فنلاند، به ولنتاین روز دوست می گویند و در آن روز بیشتر به یاد رفقایشان هستند تا به فکر معشوقه شان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *