چه کتاب هایی برای دوران خانه نشینی و قرنطینه مناسب است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

همانطور که می دانید این روزها با شیوع گستره ی بیماری کرونا در تعداد زیادی از کشورها از جمله ایران، باعث ایجاد محدودیت در رفت و آمد شده است و ما باید برای شکستن زنجیره انتقال این بیماری در خانه ی خود و قرنطینه بمانیم.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

اما بدون شک خانه نشینی بسیار سخت و دشوار خواهد بود و ما باید بدانیم که چگونه از وقت و زمان خود به بهترین شکل استفاده کنیم.

با ویرامگ همراه ما باشید؛ در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم چه کتاب هایی برای دوران خانه نشینی و قرنطینه مناسب است؟

برای گذراندن این روزهای سخت، ما به شما کتاب، این دوست و یار مهربان را پیشنهاد می دهیم. امیدواریم که با مطالعه ی کتاب های جذاب، دوران خانه نشینی و قرنطینه را زیباتر سپری کنید.

با توجه به اینکه اعضای خانواده دارای سنین و شرایط مختلفی هست، هر یک از آن ها نیاز به موضوع خاصی از کتاب برای مطالعه دارند، که می تواند شامل موارد زیر باشد:

کتاب هایی برای دوران خانه نشینی

کتاب های علمی و درسی

اگر در خانه خود فرزندی دارید که در سنین نوجوانی و مدرسه به سر می برد، بهترین کتابی که می توان به آن ها پیشنهاد داد، کتاب های علمی و درسی است. با توجه به تعطیلی مدارس نیاز است تا فعالیت های دانش آموزان در خانه به صورتی باشد که از درس های خود فاصله نگیرد. درکنار کتاب های درسی بهتر است کتاب هایی را که جنبه علمی داشته باشند و یا به شکوفا شدن استعداد های آن ها کمک کند، برای مطالعه شود.

کتاب هایی که به سوالات پزشکی شما پاسخ دهد.

شاید بتوان گفت در این روزها یکی از کتاب هایی که می تواند به شما در پشت سر گذاشتن این روزها با موفقیت کمک کند، کتاب های مرتبط با پزشکی است. این کتاب ها می توانند به برای مطالعه تمام اعضای خانواده مناسب باشند. به عنوان مثال اینکه بتوانید اطلاعات خود را درمورد بیماری کرونا افزایش دهید، بسیار به شما در مقابله با آن کمک می کند.

آشپزی

کتاب های آشپزی

در این روزها شما می توانید از کتاب های آشپزی به عنوان یک کتاب سرگرم کننده برای روزهای قرنطینه استفاده کنید. آشنایی با روش های طبخ غذا های جدید می تواند در این روزها بسیار سرگرم کننده باشد و ایجاد انگیزه کند. همچنین با توجه به محدودیت خروج از منزل و خرید مواد غذایی، کتاب های آشپزی می توانند به شما کمک کنند تا با توجه به مواد غذایی موجود در خانه، اقدام به تهیه غذا های بسیار خوشمزه و پر طرفدار کنید.

کتاب های ورزشی

کتاب های ورزشی نیز از آن دسته کتاب هایی هستند که برای تمام اعضای خانوده مفید هستند. با توجه به کاهش رفت و آمد به خارج از منزل و تعطیلی استخرها و باشگاه های ورزشی، نیاز است که حتما به صورت روزانه فعالیت های ورزشی در خانه داشته باشید. کتاب های ورزشی به شما کمک می کنند تا با توجه به سن، وزن و شرایط خاص، به ورزش های مناسب خود در منزل بپردازید.

کتاب های تخصصی

اگر فعالیت و شغل مشخصی دارید، در این روزهای تعطیل بهترین فرصت برای مطالعه کتاب های مورد نیاز شما است. به عنوان مثال اگر دانشجو هستید با توجه به رشته تحصیلی خود می توانید اقدام به مطالعه کتاب های مورد نظر خود کنید.

معرفی چند کتاب که ممکن است مطالعه آن ها برای شما مفید باشد:

 • چرا ما چاق می شویم؟
 • توصیه های غذایی آنتونی رابنز
 • راهنمای غذایی کربوهیدرات
 • تناسب اندام با گیاهان
 • خودتان را دوباره بسازید
 • جادوی عزت نفس
 • ۷۰۰ سوال قدرتمند کوچینگ و رشد فردی
 • دانش و روانشانی رنگ ها
 • الفبای موفقیت
 • مهندس کسب و کار خود شوید
 • ۱۰ راز کاآفرینان
 • برتری خفیف

پیشنهاد ما برای شما این است که در این روزها تمام تلاش خود را به کار بگیرید که در کنار داشتن استراحت در خانه، تغییرات بزرگی در شیوه ی زندگی و تفکر خود ایجاد کنید. باید به شما بگوییم با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت، این امکان وجود دارد که به سادگی از طریق اینترنت به انواع کتاب با موضوعات مختلف دسترسی داشته باشید. کتاب هایی که هم می توان به صورت اینترنتی خریداری کرد و هم به صورت رایگان آن ها را دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *