چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از رایج ترین مشکلاتی که افراد بسیار زیادی با آن درگیر هستند، بوی بد کفش و پا است. این مسئله می تواند دو دلیل داشته باشد، یا مشکلات ژنتیکی و یا جنس کفش. در هر صورت بوی بد کفش و پا بسیار ناخوشایند است گاهی ممکن است هیچ تلاشی برای از بین بردن بو نتیجه نداشته باشد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟ با ویرامگ همراه باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

به این دلیل که پاها در تمام طول روز ممکن است ساعت های طولانی در کفش باشند، عرق می کنند. عرق کردن پا تنها به دلیل نبود تهویه اتفاق میفتد. رطوبت و گرمای موجود در کفش یک زمینه بسیار مناسب برای رشد باکتری های بسیار بد است. متاسفانه این باکتری روی پا, در جوراب ها و تمام کفش های شما زندگی می کند.

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟

تنها راه از بین بردن بوی بد کفش، رعایت چند نکته در مورد پاها است. این نکات شامل:

  • تمیز نگه داشتن پا

شما می توانید در طول روز چندین بار پاهای خود را با آب و صابون بشویید. همچنین قرار دادن پاها در محلول آب و نمک می تواند باعث از بین رفتن باکتری ها شود. قرار دادن پا در آب نمک باعث استراحت پا نیز می شود.

  • پاهای خود را خشک کنید

اگر قبل از پوشیدن کفش پاهای شما خیس است، حتما آن ها را خشک کنید و سپس کفش بپوشید. اگر پاهای خود را با رطوبت وارد کفش کنید، فضا را برای رشد باکتری فراهم می کنید. همچنین بهتر است در صورتی که کفش شما خیس است از آن استفاده نکنید، زیرا باز هم شرایط برای رشد باکتری محیا می شود.

  • برای رفع بوی بد پا، کفش هایی با تهویه خوب انتخاب کنید

یکی از مواردی که می تواند از ایجاد بوی بد کفش جلوگیری کند، تهویه مناسب در کفش است. زمانی کفش شما تهویه هوا داشته باشد می تواند تا حد زیادی از رشد باکتری جلوگیری کند. به عنوان مثال کفش های چرم نسب به کفش هایی که از جنس پلاستیک هستند، دارای تهویه هوای بهتری هستند. همچنین کفش هایی که بخشی از آن ها باز است و یا جنس پارچه آن ها دارای سوراخ است می تواند گزینه مناسبی برای فصول گرم باشند.

  • به کفش های خود استراحت دهید

اگر به کفش های خود پس از هر بار پوشیدن، ۲۴ ساعت استراحت دهید می توانید از ایجاد بوی بد در آن ها جلوگیری کنید. زمانی که رطوبت کفش از بین می رود، بسیاری از باکتری ها نیز از بین خواهند رفت.

  • از جوش شیرین استفاده کنید

یکی از راهکار قدیمی و موثر برای از بین بردن بوی بد کفش، استفاده از جوش شیرین است. برای از بین بردن بوی بد کفش تنها کافی است قبل پوشیدن، دو قاشق چای خوری جوش شیرین درون آن بریزید. جوش شیرین می تواند از رشد باکتری ها جلوگیری کند.

  • از سرکه استفاده کنید

سرکه و آب را به مقدار مساوی با هم ترکیب، و آن را درون کفش اسپری کنید. سرکه نیز از جمله موادی است که می تواند باعث از بین رفتن باکتری شود. همچنین توجه داشته باشید که سرکه را زمانی درون کفش اسپری کنید که فرصت کافی برای خشک شدن آن داشته باشید.

چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟

چند راه حل فوری برای از بین بردن بوی بد کفش

  • یک لنگه جوراب را پر از جوش شیرین کنید و آن را هر شب در کفش خود قرار دهید.
  • کفش ها را ردون یک کیسه زیپ دار قرار دهید و اجازه دهید چند ساعت در فریز بمانند.
  • کمی زغال در یک تکه پارچه قرار دهید و آن را هر شب درون کفش خود بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *