۱۰ کسب و کار دانشجویی که می توان در خوابگاه شروع کرد

زمان مطالعه: 4 دقیقه

بعد از کلی درس خواندن برای پشت سر گذاشتن کنکور و پذیرفته شدن در دانشگاه به دوران دانشجویی می رسید دورانی پر از شادی و غم و هیجان است.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

حال اگر در دانشگاهی خارج از شهر خود قبول شوید، باید به زندگی در رو خوابگاه بیاورید؛ اگر دوست دارید در خوابگاه به دنبال درآمد باشید و کسب و کاری را برای خود راه بیندازید. با ویرامگ همراه ما همراه باشید تا به شما ده کسب و کار دانشجویی را که می توان در خوابگاه شروع کرد را  آموزش دهیم.

کسب و کار دانشجویی

تدریس و آموزش

در دانشگاه فرصت های زیادی را برای تدریس خصوصی می توان پیدا کرد؛ شما می توانید به عنوان یک سال بالایی که وضعیت علمی مناسبی دارد برای دانشجویان سال اولی گزینه خوبی برای تدریس باشید؛ علاوه بر این، برخی از دانشجویان با دریافت مبلغ کمتری به عنوان کمک معلم و یا مشاور در موسسات خصوصی شروع به کار می کنند.

عکاس شوید

امروزه در صفحات اجتماعی هم چون اینستاگرام عکس های زیبا با افکت های متفاوتی از هر شخص دیده می شود؛ در حال حاضر نیز تقاضا و نیاز برای محتواهای بصری افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این، برخی از شرکت ها به دنبال عکاسانی برای محتوای خود می گردند.

لذا با پیشرفت علم و فناوری عکاسان این توانایی را دارند که بتوانند حجم زیادی از محتواهای بصری با کیفیت بالا را تولید و ارائه کنند. پس در خوابگاه می تواندی به فکر عکاس شدن باشدی تا به درآمد برسید.

آرایشگری

آمار نشان می‌دهد که نسبت دانشجویان زن از دانشجویان مرد در دهه های اخیر بیشتر شده است؛ هم چنین درآمد آرایشگاه های زنانه بالاست.

لذا می توانید در وقت های خالی خود به یاد گیری آرایش بپردازید و پس از آن در یک آرایشگاه مشغول به کار شوید. دانشجویان پسر نیز می‌توانند از این حرفه بهره بگیرند و در آرایشگاه های مردانه به اصلاح و آرایش بپردازند.

در زمینه فناوری ارتباطات آی تی مشاور باشید

اگر شما دانشجوی رشته کامپیوتر هستید و در حوزه آی تی فعالیت دارید، می توانید به عنوان یک مشاور در این حوزه برای خود کسب و کار به راه بیندازید.

به دلیل این که داشتن تجربه در این حوزه امتیاز خاصی محسوب می شود و دانشجویان نیز به طور معمول از اخبار فناوری های روز دنیا آگاهی دارند، می تواند در این حرفه به درآمد برسند و اعتبار کسب کنند.

هم چنین اگر فکر می کنید که اعتماد به نفس لازم را برای مشاور شدن ندارید می توانید امور کامپیوتری دانشجویان دیگر رشته ها را انجام دهید و با تبلیغات در محوطه دانشگاه مشتریان زیادی را برای خود به همراه آورید.

طراحی گرافیک کسب و کاری دیگر

خلاقیت و استعداد فردی به مشاوره در زمینه طراحی گرافیک کمک زیادی می کند؛ حتی می تواند از داشتن سال ها تجربه در این زمینه کمک بیشتری به شما کمک کند.

اگر در این زمینه نمونه کاری ندارید شروع به ساخت نمونه کار کنید و بهترین آن ها را در یک مجموعه قرار دهید؛ هم چنین می توانید برای رونق بیشتر کارت ویزیت خود را تهیه کنید و آن را در بین دانشجویان پخش کنید.

مربی تناسب اندام شوید

اگر فردی هستید که با باشگاه بدنسازی رابطه دارید و ورزشکار هستید، می توانید یک مربی خصوصی تناسب اندام شوید.

اگرچه مربی تناسب اندام شدن نیازمند دریافت گواهینامه های خاص از سازمان های مربوطه است اما این مربیان برنامه کاری انعطاف پذیری دارند و تقریباً می توانند در هر مکان و زمانی کلاس‌های خود را تشکیل دهند. برای دریافت گواهینامه آن نیز پیش نیازهایی هم چون شرکت در آزمون و گذراندن برخی دوره ها است.

وب سایت طراحی کنید

دانشجویان رشته کامپیوتر بیشتر می توانند سراغ این کار بروند. اگر چه برخی از دانشگاه ها کلاس هایی در حوزه طراحی وب سایت برای علاقمندان برگزار می کند و میتوانید در آن ها شرکت کنید ویک طراح وب سایت شوید؛ علاوه بر این، می توانید از دوره های آموزشی که در اینترنت موجودند استفاده کنید و یادگیری خود را تکمیل کنید. هم چنین می توانید برای دانشجویان وبلاگ شخصی راه بیندازید.

اگر در این حوزه تخصص دارید می توانید نمونه کارهای خود را به شرکت های متفاوت که به صورت پاره وقت یا دورکاری نیازمند نیرو هستند بفرستید.

رسانه های اجتماعی راهی دیگر برای کسب و کار

در خوابگاه بیشتر دانشجویان با به روزترین روندهای حوزه رسانه های اجتماعی و جدیدترین اطلاعات در ارتباط هستند. شما می توانید از این تجربه و دانش خود به عنوان یک مشاور به شرکت ها بروید و استراتژی رسانه های اجتماعی آن ها را معین کنید.

شرکت ها را با شبکه هایی هم چون لینکداین، فیس بوک توییتر و… آشنا کنید و آن ها را مدیریت کنید.

کسب درامد با سرویس های خدماتی و نظافتی

بعضی از مردم وقت کافی برای انجام سرویس های خدماتی و نظافتی خانه خود را پس از مجالس ندارند و برای انجام داده این قبیل کارها دستمزد خوبی پرداخت می کند.

لذا اگر جزو دانشجویانی هستید که برنامه شان به لحاظ زمانی انعطاف پذیر است می توانید رو به این کار آورید و درآمدی کسب کنید.

کاردانشجویی: طراحی و مدیریت مراسم

مراسم ها را طراحی و برنامه ریزی کنید

قطعاً دانشجویان در دوران تحصیل خود در مراسم و میهمانی های زیادی شرکت کرده اند و با آن ها آشنا هستند. برنامه ریزی مراسم ها نیاز با توجه به جزئیات، توانایی در انجام دادن چند کار به طور همزمان، خلاقیت و سازماندهی گروه‌ها است.

اگر شما از این توانایی ها برخوردارید، می توانید از محیط دانشگاه آن را آغاز کنید و به کانون ها و انجمن های داخلی بپیوندید. توجه داشته باشید که  این کسب و کار در بیرون از فضای دانشگاه نیازمند به مجوزهای خاصی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *