اثر مثبت واتساپ بر اعتماد بنفس کاربران!!!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحقیقاتی که به تازگی انجام شده نشان می دهد یک اپلیکیشن پیام رسان می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی اعتماد بنفس کاربران داشته باشد. با ویرامگ همراه باشید؛ شما را با اثر مثبت  واتساپ که بر روی اعتماد بنفس افراد می گذارد آشنا می کنیم.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

بیشتر بخوانید:  چگونه از استیکر های تلگرام در واتساپ هم استفاده کنیم؟

واتس اپ چیست؟

واتس اپ یک اپلیکیشن پیام رسان است. و امروزه کمتری کسی را می توان دید که با این پیام رسان آشنا نباشد. این اپلیکیشن را می توان از اولین پیام رسان های موبایل به حساب آورد.

واتس اپ یکی از موفق ترین پیام رسان های همراه است، چرا که پس از گذشت سال ها همچنان برای کاربران یک اپلیکیشن محبوب است و در اصطلاح می توان گفت که بسیار کاربر پسند است.

تا با امروز پیام رسان های زیادی ارائه شده اند، اما خیلی زود از دور رقابت خارج شدند. اما یک پیام رسان مانند واتس اپ، توانست خود را تبدیل به یک اپلیکیشن پیام رسان همیشگی برای کاربران خود کند.

واتساپ از نگاه  پژوهشگران

بر اساس آخرین تحقیقاتی که توسط محققان و پژوهشگران نجام شده است، واتس اپ یک اپلیکیشن پیام رسان بسیار محبوب و پر طرفدار برای کابران است، که می تواند به شدت بر روی سلامت روحی و روانی افراد تاثیر مثبت داشته باشد.

واتساپ توانست با گذر زمان امکانت ویژه ای به اپلیکیشن خود اضافه کند. واتس اپ در ابتدای راه تنها یک پیام رسان بود که کاربران می تواستند از طریق پیام متنی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همین امکان برای محبوبیت پیام رسان واتساپ کافی بود تا به جایگاه خوبی در میان کاربران دست پیدا کند. سرعت بالا و ظاهر کاربر پسند در این پیام رسان از ویژگی های آشکارش بوده و هست.

شاید از نظر کاربران سرعت بروزرسانی برای ارائه نسخه های جدید از این پیام رسان بسیار پایین باشد، اما نسخه هایی که تا به امروز اپلیکیشن واتس اپ ارائه داده است با تغییراتی کاملا محسوس همراه بوده است.

 

بیشتر بخوانید:  تکنولوژی اینترنت نسل ۵ و برتری ۵G  نسبت به ۴G

 

در ابتدا تحولی بزرگ در پیام رسان واتس اپ شکل گرفت و آن هم  امکان برقرار تماس صوتی بود. که در مقایسه با اپلیکیشن های دیگر از سرعت و کیفیت بالاتری برخوردار بود. پس از امکان برقراری تماس تصویری به پیام رسان واتس اپ اضافه شد، و این قابلیت کابران زیادی را به سمت خود جذب کرد.

یکی از امکاناتی که به واتس اپ اضافه شد، بخش وضعیت یا status بود این امکان برای برخی از کاربران بسیار مورد توجه قرار گرفت. اما برای دیگر کاربران جدابیت خاصی نداشت. این بخش توانست به کسب و کارهایی کمک کند که نیاز به تبلیغات و ارائه محتوایی تصویری داشتند. به نوعی بخش وضعیت یا status توانست بخشی از تبلیغات دیجیتال باشد.

برخی از کارشناسان این بخش را مشابه بخش استوری اینستاگرام دانسته اند. و البته این شباهت از نگاه کاربران کاملا مشهود است.

 

اثر مثبت واتساپ بروی اعتماد بنفس

اثر مثبت واتساپ

امروزه تکنولوژی های بسیاری برای برقراری ارتباط با افراد وجود دارد. اما چیزی که بسیار مهم است، یک مسیر کوتاه و ایمن برای برقرای ارتباط است. واتساپ با امکانتی که به اپلیکیشن خود افزود توانست برقراری ارتباط را برای افراد آسان کند.

برای مثال برقرای ارتباط با دوستانی که از ما دور هستند، با یک پیام رسان مانند واتس اپ می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی روحیه و احساس ما داشته باشد.

گفته شده است که واتس اپ  از قابلیت رمزنگاری پیشرفته ای استفاده می کند (encryption end- to end)  و همچنین واتس اپ از یک پروتکل پیشرفته برای حفظ حریم شخصی و خصوصی کاربران استفاده می کند.

واتس اپ در سال ۲۰۱۶ لقب پر کاربردترین اپلیکیشن دنیا را گرفت. در واتس اپ برقراری هرگونه تماس به صورت حفاظت شده است. در واقع اطلاعاتی که توسط کاربران ارسال و دریافت می شود، از سوی افراد یا نهاد های دیگر قابل دسترسی نخواهد بود. همین امر باعث شد تا واتس اپ بتواند اعتماد کاربران را به خود جلب کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *