استفاده از تکنولوژی برای داشتن برنامه خواب منظم

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ما تقریبا یک سوم از تمام زندگی خود را در حال خواب هستیم و هنوز اطلاعات بسیار کمی از مکانیزم آن را داریم.با ویرامگ همراه باشید تا به بهبود کیفیت خوابتان کمک کنیم.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

اگر روزانه به طور میانگین ۷ ساعت می‌خوابید ولی همچنان احساس خستگی می‌کنید به این معناست که خوب نخوابیده اید.

بهبود عادت‌های خوابیدن دقیقا به معنای بهبود زندگی شما می‌باشد. پس بهتر است از همین الان برای تنظیم یک برنامه‌ی درست برای خواب خود اقدام کنید و برای این کار راه‌های متعددی وجود دارد که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم. ما به شما یاد خواهیم داد چگونه از ابزارهای تکنولوژی برای این کار استفاده کنید.

استفاده از گوشی موبایل

شاید بهتر باشد قبل از خواب گوشی و به طور کلی تکنولوژی را کامل از خود دور کنید. اما اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قبل از خواب با گوشی خود کار می‌کنید یا آن را شارژ می‌کنید بهتر است از چند امکان موجود در آن برای بهترخوابیدن استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: آیا نوبت بالا بردن سرعت انتقال داده از مغزمان فرا نرسیده است؟

 

کنترل کیفیت خواب با نصب اپلیکیشن ها

نرم‌افزارهای خواب

نرم‌افزارهای زیادی وجود دارند که با فعال کردن سنسور شتاب‌سنج گوشی زمانی که حرکت شما پایدار شد خواب شما را رصد می‌کنند و شما زمانی که صبح بیدار می‌شوید اولین چیزی که روی صفحه‌ی گوشی خود می‌بینید تعداد ساعت‌هایی است که خوابیده‌اید. همچنین میزان کیفیت خوابتان ، تکان‌هایی که در طول خواب داشته‌‌اید و مواردی از این دست به طور  کامل برای شما روی یک نمودار نمایش داده می‌شود.

تعدادی از این نرم‌افزارها برای تمام سیستم‌ عامل ها وجود دارند. SleepScore و Sleep Cycle بهترین نرم‌افزارها طبق تحقیقات ما بوده‌‌اند.

پایشگرهای سلامتی

بهترین ایده برای اینکه از میزان کیفیت خواب خود مطلع شوید استفاده از پایشگرهای سلامتی می‌باشد. این پایشگرها در تعداد بسیار زیادی در بازار موجود می‌باشند و می توانید آن‌ها را تهیه کنید.

این پایشگرها با آنالیز تمام حرکات شما در زمان خواب میزان کامل خوابتان و کیفیت آن را مطابق با الگوریتم‌های علمی حرکت در خواب بررسی می‌کنند و روی مانیتور به شما نمایش می‌دهند. اگر می‌خواهید از میزان دقت پایشگر خود اطمینان پیدا کنید می‌توانید هم از نرم‌افزارها و هم پایشگر به صورت همزمان استفاده کنید.

پایشگرها و سنسورهای هوشمند
پایشگرها و سنسورهای هوشمند

سنسورها و مچ‌بندهای هوشمند

استفاده از مچ‌بندها  و سنسورهای هوشمند در حال حاضر برای بررسی کیفیت خواب بسیار رایج است، این مچ‌بندها نبض و جریان خون شما در مچ را کنترل می‌کنند و نسبت به آن میزان خواب و کیفیت خواب شما را رصد می‌کنند.

برخی از این مچ‌بندهای هوشمند برای چند منظور استفاده می‌شوند و علاوه بر کیفیت خواب می‌توانند پایشگر سلامتی نیز باشند.

بررسی داده‌ها

حالا می‌توانید به راحتی با توجه به داده‌هایی که دارید تصمیم بگیرید.

اگر نمی‌توانید به اندازه‌ی لازم و کافی بخوابید: بهتر است زمان خواب خود را تغییر دهید، زودتر بخوابید و یا دیرتر بیدار شوید.

اگر خواب شما به اندازه‌ی کافی عمیق نیست: می‌تواند به دلیل سرد یا گرم بودن اتاق ، مصرف بیش از حد غذا و کافئین و بیماری‌های نظیر apnea یا insomnia باشد.

اگر از خواب می‌پرید و یا در خواب حرکت زیادی دارید: به این معناست که عوامل مزاحم فیزیکی یا روانی باعث شده‌اند مشکلاتی در هنگام خواب داشته باشید. بهتر است غذاهای سنگین نخورید و بدون استرس و با فکری باز شروع به خواب کنید تا این مشکلات را نداشته باشید.

همانطور که دیدید تکنولوژی به ما در داشتن یک خواب بهتر و در نتیجه یک زندگی بهتر کمک بسیار زیادی می‌کند.

 

منبع: cnet.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *