روش صحیح شارژ باتری گوشی هوشمند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

همه می دانند که باتری گوشی های هوشمند معمولا یک روز هم دوام نمی آورند. اما بیشتر اوقات مقصر خود ما هستیم؛ چون آنها را به گونه ای شارژ می کنیم که باعث خراب شدن باتری آنها می شود.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

خیلی از ما این تصور را داریم که شارژ باتری گوشی به مدت کم و طی دفعات زیاد، باعث خراب شدن آن در طولانی مدت خواهد شد و بهتر است که زمانی آن را شارژ کنیم که باتری آن در حال تمام شدن است.

اما این تصور کاملا اشتباه است!

اگر می خواهید که باتری گوشی هوشمند شما عمر بیشتری داشته باشد و بیش از یک روز شارژ نگه دارد، بهتر است همین الان چند تغییر کوچک در روش شارژ گوشی خود ایجاد کنید.

 

گوشی خود را پس از شارژ کامل از برق بکشید

بر اساس تحقیقات انجام شده، نگه داشتن گوشی که کاملا شارژ شده در برق، به مدت طولانی، مثلا در تمام طول شب، باعث خراب شدن و آسیب دیدن آن خواهد شد.

زمانی که گوشی شما 100% شارژ شده و همچنان به برق متصل است، گوشی سعی می کند با کم شدن مقدار کمی از شارژ آن، مجددا باتری را شارژ کند تا وضعیت آن همچنان 100% باقی بماند. این کار باعث ایجاد استرس و فشار بر روی باتری خواهد شد که عمر باتری را کم می کند.

پس در یک جمله کوتاه می توان گفت: پس از شارژ کامل، گوشی خود را از برق بکشید.

باتری گوشی را به میزان 100% شارژ نکنید

باتری های جدید (لیتیوم یون) نیازی به شارژ کامل ندارند، بنابراین بهتر است آنها را کامل شارژ نکنید؛ زیرا ولتاژ بالا باعث ایجاد استرس و تنش زیادی در باتری و درنتیجه تخلیه آن می شود.

شاید به نظر غیر معمول برسد که باتری گوشی خود را طی روز مدام شارژ کنید؛ ولی بهترین روش همین است که گوشی خود را در طول روزهر وقت که می توانید به برق وصل کنید.

هر وقت که شد گوشی خود را به شارژ بزنید

از نظر علمی ثابت شده که بهتر است به جای اینکه باتری گوشی را زمانی که تقریبا خالی شده به مدت طولانی شارژ کنید، آن را در طول روز و طی دفعات مختلف شارژ کنید.

بهترین زمان شارژ گوشی زمانی است که 10% از شارژ آن کم شده. اما شاید از نظر عملی برای همه امکان پذیر نباشد؛ بنابراین هر وقت که موقعیت آن پیش آمد گوشی خود را شارژ کنید.

این روش نه تنها باعث افزایش طول عمر باتری گوشی خواهد شد، بلکه باعث می شود در طول روز گوشی شما شارژ کافی داشته باشد.

گوشی را خنک نگه دارید

باتری گوشی های هوشمند به حرارت و گرما حساس هستند، جوری که اپل توصیه کرده هنگام شارژ، کیس گوشی را جدا کنید. همچنین وقتی که در فضای باز هستید گوشی خود را در برابر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. این کار باعث افزایش طول عمر آن خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *