بزرگترین دروغ های سئو که نباید باور کنید

زمان مطالعه: 3 دقیقه
همه کسب و کارهایی که یک وب سایت راه‌اندازی کرده‌اند دائما به دنبال روشی هستند تا سایت آن‌ها در صفحه اول گوگل نمایش داده شود و حتی لینک اول باشند. همه این کسب و کارها سئو را قهرمان داستان می‌دانند، قهرمانی که به سرعت می‌تواند معجزه کند و سایت آن‌ها را به صفحه اول بیاورد. جالب اینجاست که بسیاری از این افراد حاضر نیستند هزینه‌ای هم برای سئو سایت خود در نظر بگیرند!

از طرف دیگر سئو کاران بسیاری هستند که از دانش کم کسب و کارها سو استفاده می‌کنند و دروغ‌هایی را به علمی‌ترین شکل ممکن نشان می‌دهند تا آن‌ها را سرکیسه کنند. از این رو قصد داریم مهمترین دروغ های سئو را عنوان کنیم. با سایت ساز و فروشگاه ساز سی می پلاس همراه باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

بزرگترین دورغ های سئو

گارانتی می‌کنیم که اولین لینک صفحه اول گوگل باشید

این بزرگ‌ترین دروغی است سئوکاران بسیاری از آن استفاده می‌کنند. در واقع سئو کاران دست روی مهمترین نقطه گذاشته‌اند زیرا همه به دنبال جایگاه اول هستند و البته حدود 30 درصد ترافیک وب سایت متعلق به همین لینک‌های اول است.
اگرچه لینک اول گوگل بودن مسئله بسیار مهمی است اما واقعیت اینجاست که هزاران وب سایت مختلف وجود دارد که در یک حوزه خاص کار می‌کنند. اگر از فاکتورهای متعددی که گوگل برای رتبه به وب سایت‌ها استفاده می‌کند بگذریم، استراتژی‌های سئو و البته الگوریتم‌های گوگل دائما در حال تغییر است. بنابراین اگرچه ممکن است به مرور به لینک اول گوگل بیایید اما هیچ تضمینی وجود ندارد که شما در صفحه اول و لینک اول نمایش داده شوید و همچنان در این جایگاه طلایی باقی بمانید.

سئو فرآیندی پیچیده است

دومین دروغ بزرگ و باور اشتباهی که در مورد سئو وجود دارد، پیچیدگی سئو است. درست است که گوگل فاکتورهای بسیار را برای رتبه بندی وب سایت‌ها استفاده می‌کند اما واقعیت این است که تعداد محدودی از این فاکتورها اهمیت فوق‌العاده زیادی دارند تا جایی که می‌توان تنها با تکیه بر همین فاکتورها تاثیر مثبت زیادی دید.
سئو پیچیده نیست اما فراموش نکنید پیچیده نبودن به معنای سادگی سئو نیست! بلکه به این معناست که لازم نیست روی هزاران فاکتور تمرکز کنید.

شبکه‌های اجتماعی روی سئو تاثیری ندارند

از جمله شایع‌ترین دروغ های سئو، به شبکه‌های اجتماعی مربوط است. بسیاری از سئو کارها معتقدند که فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تاثیری در سئو ندارد. اعتقاد این دسته از افراد به دلیل nofollow بودن لینک‌هایی است که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود.
درست است که لینک‌های follow در بهبود رنک سایت تاثیرگذار هستند اما لینک‌های nofollow هم بی‌تاثیر نیستند.
اگر حتی از تاثیر لینک‌ها هم چشم پوشی کنیم و فرض بگیریم که هیچ یک از لینک‌های به اشتراک گذاشته شده در شبکه‌های اجتماعی تاثیری در سئو سایت ندارند، اما نمی‌توانیم تاثیر روانی شبکه‌های اجتماعی را نادیده بگیریم.
این روزها عده زیادی از مردم سراسر دنیا از جمله ایران، به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند. بنابراین با حضور در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید خیل عظیمی از کاربران را با خود همراه کنید. این مسئله به حدی اهمیت دارد که درصد زیادی از ترافیک وب سایت‌ها از سمت شبکه‌های اجتماعی به سایت سرازیر می‌شوند.

بک لینک سازی از هرجایی رنک شما را بهبود می‌دهد

بک لینک سازی یکی از مهمترین اصول سئو است اما عده زیادی این مسئله را اشتباه تعبیر می‌کنند. درواقع بک لینک سازی در صورتی تاثیر دارد که از دامنه‌های معتبر به سایت شما لینک شده باشند.
بگذارید واضح‌تر توضیح بدهیم. شاید شما از هزار وب سایت که ارزش دامنه خوبی ندارند بک لینک گرفته باشید اما همه این هزار بک لینک حتی به اندازه یک بک لینک از دامنه‌ای با ارزش روی رنک وب سایت شما تاثیر نخواهد داشت.

بنابراین سرمایه گذاری خود را روی دامنه‌های ارزشمند و البته مرتبط با وب سایت خودتان از نظر موضوع هزینه کنید.

پیشنهاد ما : جدیدترین تکنیک های بک لینک سازی در سال 2018

سئو تنها چیزی است که نیاز دارید

سئو غول جادویی است که موفقیت وب سایت تقریبا بدون آن ممکن نیست اما سئو همه آنچه که نیاز دارید نیست. شاید عبارت «محتوا پادشاهی می‌کند» را شنیده باشید، در اصل قبل از بهبود سئو وب سایت خود، باید محتوایی ارزشمند و کاربردی تهیه کنید تا هم نظر کاربران را به خود جلب کنید و هم بتوانید در موتورهای جستجو مخصوصا گوگل رتبه خوبی به دست بیاورید.

کلام آخر

سئو گامی مهم و حیاتی برای موفقیت وب سایت است اما شما در این زمینه تنها نیستید زیرا همه وب سایت‌ها می‌توانند از این تکنیک استفاده کنید. ضمنا هیچ‌گاه تکیه بر یکی از تکنیک‌های سئو، موفقیت وب سایت شما را تضمین نمی‌کند بلکه باید چندین تکنیک کلیدی را در کنار هم و به خوبی هر چه تمام‌تر انجام دهید تا نتیجه بگیرید.
ضمنا در نظر داشته باشید که با سئو نمی‌توانید ره صد ساله را یک شبه طی کنید. هر چیزی زمان بر است برای نتیجه دادن سئو هم باید عجله نکنید و صبر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *