فناوری جدید اپل: قابلیت جدید آیفون x و اپل واچ ۳

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آیفون در مراسمی که برای معرفی آیفون های جدید برپا شده بود، از قابلیتی جدید رونمایی کرده که نام آن را AirPower  گذاشته است. این قابلیت به معنای توانایی شارژ کردن آیفون X، اپل واچ ۳ و ایرپاد های جدید بدون نیاز به سیم است.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید، تا بیشتر در مورد فناوری جدید اپل برای گوشی آیفون x و اپل واچ ۳ بدانید.

چگونگی استفاده تکنولوژی Qi در آیفون x و اپل واچ ۳

اپل برای ساز و کار این فناوری از تکنولوژی Qi استفاده کرده که به کاربران این اجازه را می دهد، که گوشی های موبایل خود را با دیگر شارژر ها که سازگاری لازم را دارند شارژ کنند. این کمپانی همچنین یک پد شارژر نیز اراده کرده است که می تواند آیفون، اپل واچ ۳ و ایرپاد را به شکل همزمان شارژ کند.

احتمالا دلیل این که عرضه این محصول با تاخیر همراه است، این است که این دستگاه برای سازگاری با اپل واچ ۳ نیاز به اصلاحاتی داشت.

این ساعت طوری طراحی شده است که با شارژر مغناطیسی مقعر که Qi نیست سازگار باشد. این مشکل سبب آن شد که پیدا کردن شارژر سازگار با اپل واچ ۳ در بازار به یک چالش برای کاربران ان منجر گردد. اصلاحاتی که روی AirPower انجام شده است؛ باعث شده از سیگنال رادیویی برای شناسایی اپل واچ بهره ببرد.

 

بیشتر بخوانید: گوشی انعطاف پذیر : هواوی قصد دارد پیش از سامسونگ از گوشی انعطاف پذیر خود رونمایی کند

 

اپل واچ ۳

 

استفاده از فناوری شارژر های بی سیم، کم کم تبدیل به یک امر عادی می شود. اما به نظر می آید که اپل قصد دارد یک شیوه نوین در این سیستم شارژر ارائه دهد. اپل در حال تست و آزمایش برای ساخت شارژر های بی سیم برای فواصل متوسط و بلند است که می تواند به کاربران این اجازه را دهد که از طریق تجهیزات ارتباطی مانند روتر و وای فای به شارژ گوشی های آیفون خود بپردازند.

به طور نظری این طرح می تواند یک دریچه جدید روی شارژ بی سیم از طریق روتر های بی سیم و نقطه های اتصال سلولار و حتی سیگنال ها و امواج ماهواره ای باز کند.

 

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین گوشی های  ۲۰۱۸

 

مانند تمام شارژر های بی سیم مرسوم، طرح اپل نیز نیاز به دو دستگاه گیرنده و فرستنده دارد. هر دستگاه برای این که بتواند سیگنال را دریافت یا ارسال کند، نیاز به یک یا چند آنتن جفت شده با مدار های بیسیم دارد.

اینک اپل از تکنولوژی هدایت پرتو در روتر های ایرپورتش استفاده می کند و جدید ترین مدل روتر اپل از آرایه آنتن متمرکز کننده پرتو بهره می برد که سیگنال های بی سیم به صورت مستقیم به دستگاه متصل هدایت می شوند و در هر محیطی اجازه استفاده راحت از سیگنال های قوی را می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *