مشهورترین مترو های جهان کدامند؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

وقتی صحبت از مشهورترین ها می شود در پی آن لیستی از بزرگترین ها و برترین ها پیش می آید. در مورد مشهورترین ترین مترو های جهان نیز، همین نظر صادق است.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید؛ من اینجا  در مورد سه متروی مشهور جهان می نویسم. حسی که بینندگان این متروها داشته اند و در نظرشان ارزشمندبوده است.

معیار بزرگترین متروها بر اساس تعداد ایستگاه ها و طول کلی ریل ها و حتی تعداد افرادی که استفاده می کنند سرعت رفت وآمد،، ساعت کار یا از نظر تاریخی و شادابی و جذابیت می تواند مورد ارزیابی واقع شوند.

 

بیشتر بخوانید:  برای افزایش عمر باتری لپ تاپ چه کار کنیم؟

 

صادقانه بگویم افراد کمی هستند که موفق به دیدن واستفاده از این مترو ها شده اند و بازگو کردن تجربه دیدن و سفر آنها خیلی برای خواننده ارزشمندتر است تا ردیف کردن اسامی و  اعداد و….

معروفترین مترو های جهان

مثلا در مورد مترو درتورنتو بازگوکننده این چنین گفت هنگامی که رسیدم آنچنا ن خلوت بود که برایم غیر قابل باور بود. آرام حرکت می کنند و انسانی ترین مسئله احترام آنان به افراد مسن ومعلول در استفاده از مترو است اولا هزینه ای از سه قشر مسن معلول و دانشجو گرفته نمی شود بطوریکه راحت ترین وسیله برای حمل ونقل این سه قشر می باشد.

من این مترو را سرچ کردم نه جزو برترین ها بود نه مشهورترین ها ولی گوش کردن ونوشتن آن حس خیلی خوبی در من ایجاد کردوخیلی ملموس تر بود .

 

 

متروی نیویورک جزو بزگترین متروها از نظرتعدد ایستگاه وطول خطوط ریلی است که بصورت ۲۴ ساعته و در تمامی روزهای سال و بدون تعطیلی به ارایه خدمات و سرویس‌دهی می‌پردازد ولی ااز نظر تعداد مسافر جابجا شده پس از متروهای شهری توکیو، مسکو و سئول در ردهٔ چهارم جهانی قرار دارد.

حال همین جا اگر نظر دوستی که خودش با این مترو سفرکرده و حس طبیعی وتجربه اش را داشته باشیم چقدر این محتوا و اطلاع رسانی ما برای خواننده جذاب تر می شد.

 

بیشتر بخوانید:  گرانترین شهر های جهان در سال گذشته

 

مترو پاریس

 

متروی پاریس از نظر قدمت در رده پنجم است ودر واقع بخشی از نظام حمل و نقل شهری پاریس است که در فرانسه آن را به نام متروپولیتن می‌نامند. آثار معماری به سبک هنر نو دران مشاهده می شودپس از متروی مسکو پرکارترین متروها می بباشدبطوریکه  مقام ششم پر مسافرترین مترو جهان را داراست.جالب است بدانید  تعداد ایستگاه های مترو مادرید تقریبا با پاریس برابر است ولی از نظر طولی خطوط مترو مادرید با رقم ۲۹۳ کیلومتر  طولانی تر از خطوط مترو پاریس می باشندکه  هفتمین مترو طولانی در جهان و دومین در غرب اروپاست.

متروی توکیو حال از نظرحمل و نقل مسافر رتبهٔ نخست را در جهان داراست. ودهمین متروی بزرگ جهان می باشد.

 

 

زیباترین مترو ها

دربرخی از شهرهای دنیا ایستگاه های مترو انچنان هنری هستند که گاهی شبیه موزه وبعضی شبیه فیلم های تخیلی بنظر می رسند.

مترو استکهلم از نظر دکوراسیون ایستگاه‌ها معروف است و آن را طولانی‌ترین گالری هنر در دنیا نام داده‌اندوبرای خطوط ازسه رنگ‌ سبز، قرمز و آبی استفاده نموده است .پایه گذار روزنامه رایگان، زنجیره‌ای و بین‌المللی می باشد .

درهمه دنیا مترو جزو امن ترین وسایل  حمل ونقل به شمار می رود و مترو برلین ایمن‌ترین وسیله حمل ونقل در این شهر است و حوادث ناگوار آن اندک بوده است.

ولی به عقیده من مترو مکزیکوسیتی در پایتخت مکزیک.با وقوع زلزله ای با مقیاس ۸٫۱ ریشتر که بسیاری از خانه‌های قدیمی، هتل‌ها و حتی ساختمان تلویزیون را فروریخت و آوار تردد در خیابان‌ها را با مشکل روبه‌رو کرده بود. به دلیل ساختار مستطیل شکل مترو و این که قوسی شکل نبود، هیچ خسارتی به آن وارد نشد و به مردم اطمینان داد بهترین وسیله حمل‌ونقل در زمان بحران خواهد بود. امن ترین مترو وحتی اولین در دنیا می باشد.

 

بیشتر بخوانید:  ۴ راه اتصال به اینترنت بدون استفاده از گوشی های هوشمند

وتنها مترو یی می باشد که از لوگو در ایستگاه های مترو استفاده می کند.

آن‌چه بیش از هر چیز در مترو مکزیکوسیتی جلب نظر می‌کند تایرهای لاستیکی است که سفری راحت را به همراه دارد استفاده از تایرهای لاستیکی در خط  ها ضمن کاهش صدا، بهترین گزینه در خاک نرم مکزیکوسیتی است.

از نظر سرعت ساخت با  وجود ۴۸۰۰۰ کارگر منجر به ساخت یک کیلومتر مترو در هر ماه می‌شد که سریع‌تر ین سرعت ساخت می باشد .

دوست دارم در این نوشته شما خواننده گرامی نیز بامن همکاری کنید این نوشته زمانی کامل است که شما نیز نظر خود را بدهید تا اطلاعاتی کاربردی به دیگر دوستان دهیم.

 

فرشیده عاشوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *