چگونه حشرات موذی مانند بید را از بین ببریم؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از مشکلاتی که ممکن است بسیاری از ما در خانه با آن درگیر باشیم، از بین بردن حشرات موذی است. متاسفانه برخی از حشرات مانند بید می توانند به لباس های پارچه ای و پشمی ما آسیب وارد کنند. از بین بردن بید و ریشه کن کردن آن کار دشواری است. در ادامه به شما چند راهکار برای از بین بردن بید معرفی خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که چگونه حشرات موذی مانند بید را از بین ببریم؟با مجله اینترنتی ویرامگ همراه باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

علائم آلودگی بید

برخی از افراد تصور می کنند که بید تنها در محیط کثیف و آلوده رشد می کند. اما این تصور کاملا اشتباه است ، زیرا ممکن است بید هم مانند سایر حشرات از راه های مختلف وارد خانه شود. تنها کافی است یک بید ماده خودش را به منزل شما برساند و پس از آن به سادگی می تواند با تخم گذاری و تکثیر تعداد بید ها، به لباس، فرش و یا هرچیز دیگری که در خانه شما از جنس پشم و پارچه است آسیب وارد کند.

بید ها معمولا بر روی پشم سوراخ های بسیار ریزی ایجاد می کنند که گاهی اصلا قابل دیدن نیست. اما اگر بیدها به فعالیت خود ادامه دهد می توانند یک فرش بزرگ و گران قیمت را نیز از بین ببرند.

چگونه حشرات موذی مانند بید را از بین ببریم؟

چگونه حشرات موذی مانند بید را از بین ببریم؟

اگر می خواهید یک حشره موذی مانند بید را از بین ببرید، راهکارهای زیر می تواند به شما کمک کند:

  • استفاده از تله

برای اینکه بتوانید بید را از بین ببرید گاهی نیاز است تا از یک تله به نام هورمون فرمون استفاده کنید. این هورمون همان چیزی است که بید های ماده برای جذب بید های نر از آن استفاده می کنند. تله هایی وجود دارد که بر روی آن ها هورمون فرمون قرار دارد و با گذاشتن آن در جایی که بید وجود دارد، می تواند باعث جذب بیدها شود. استفاده از تله یکی از راهکارهای تجاری برای از بین بردن بید است.

  • استفاده از جارو برقی

به عنوان مثال شما می توانید یک فرش یا لباس را با کمک جارو برقی از بید و تخم های آن پاک سازی کنید. بید و تخم بید بسیار کوچک است و معمولا در لایه های لباس و یا سطوح پشمی قرار می گیرند. به همین دلیل می توان از جارو برقی استفاده کرد. زیرا برقی می تواند با قدرت مکش خود بید را از بین ببرد. البته دقت داشته باشید که کیسه جارو برقی را خیلی زود تخلیه کنید.

  • استفاده از سشوار

باید به این نکته توجه داشته باشید که بسیاری از حشرات موذی مانند بید به گرما و باد گرم حساس هستند. و این احتمال وجود دارد که در گرما این حشرات از بین بروند. به همین دلیل توصیه می شود گاهی برای از بین بردن بید، از باد گرم سشوار استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید باد گرم سشوار را در کمد و بر روی لباس های خود بگیرید. و یا اینکه باد گرم را می توان روی سطح فرش بگیرید تا گرما بید را از بین ببرد.

چگونه حشرات موذی مانند بید را از بین ببریم؟

  • استفاده از نفتالین

نفتالین را می توان به عنوان یک ماده شیمیایی و قدیمی برای از بین بردن بید معرفی کرد. نفتالین با داشتن یک بوی بسیار تند و خاص، می تواند بید را فراری دهد و یا اینکه در صورت نداشتن راه فرار آن ها را از بین ببرد. البته توصیه می شود از نفتالین برای جلوگیری از بید خوردگی استفاده شود زیرا در جایی که نفتالین باشد هیچگاه بید آنجا نخواهد رفت. به عنوان مثال می توانید دو توپ نفتالین را در یک ساک و یا چمدان لباس قرار دهید تا از بید خوردگی لباس ها جلوگیری کنید.

  • استفاده از اسپری حشره کش

اسپری های شیمیایی وجود دارد که می تواند به شما در از بین بردن حشرات موذی مانند بید کمک کند. کافی در فضایی که فکر می کنید در آن جا بید هست، کمی اسپری حشره کش بزنید. این راهکار می تواند در همان لحظه نتیجه داشته باشد و منجر به از بین رفتن بید ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *