چگونه سرعت گوشی را افزایش دهیم؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از مشکلاتی که بسیاری از ما با آن موجه هستیم سرعت پایین گوشی های موبایلی است که از آن ها استفاده می کنیم. کاهش سرعت گوشی تنها به دلیل پر شدن حافظه آن است و تنها راه اساسی برای حذف این مشکل تعویض گوشی است که متاسفانه برای هر کسی امکان خریداری گوشی وجود ندارد. به همین دلیل باید از راهکارهای موثر در افزایش سرعت گوشی استفاده کنید. در ادامه چند راهکار برای افزایش سرعت گوشی به شما معرفی می کنیم، در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه سرعت گوشی را افزایش دهیم؟ با مجله اینترنتی ویرامگ همراه باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

همانطور که می دانید علاوه بر فایل های که مانند عکس و ویدئو در حافظه گوشی ذخیره می کنیم، اجرای بسیاری از نرم افزارها نیز به صورت های مختلفی ممکن است بخشی از حافظه گوشی را اشغال کنند. در نتیجه ممکن است سرعت گوشی کاهش پیدا کند.

چگونه سرعت گوشی را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت گوشی را افزایش دهیم؟

برای افزایش سرعت گوشی راهکارهای مختلفی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید سرعت گوشی خود را افزایش دهید از جمله:

  • کارت حافظه یا مموری

کارت حافظه یا مموری می تواند باعث شود تا بخشی از اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی را به آن انتقال دهید، و بدین صورت بخشی از حافظه داخلی گوشی را آزاد کنید. همچنین گاهی ممکن استفاده از کارت حافظه باعث شود تا سرعت گوشی شما کاهش پیدا کند. به همین دلیل کارت حافظه می تواند هم باعث افزایش سرعت گوشی شود و یا ممکن است سرعت آن را نیز کاهش دهد.

  • حذف برنامه های اضافه

تقریبا همه ما برنامه های بسیار زیادی بر روی گوشی خود داریم که تنها از تعداد کمی از آن ها استفاده می کنیم، توجه داشته باشید که برنامه هایی که از آن ها استفاده نمی کنیم علاوه بر اشغال کردن بخشی از حافظه گوشی، می تواند بخشی از حافظه رَم (RAM) را به خود اختصاص دهد. اشغال کردن حافظه ی رم یکی از مواردی است که می تواند باعث شود تا سرعت گوشی به شدت کاهش پیدا کند. پس فراموش نکنید برنامه هایی که از آن ها استفاده می کنید را حتما از حافظه گوشی حذف کنید.

  • برنامه های گوشی را برورسانی کنید

گاهی ممکن است برنامه هایی را که بر روی گوشی ما نصب هستند را هرگز برورسانی نکنیم. توجه داشته باشید که یکی از مواردی که می تواند باعث شود تا سرعت گوشی شما افزایش پیدا کند، بروزرسانی برنامه های گوشی است. گاهی ممکن است زمانی که یک برنامه بروزسانی می شود، حجم آن کاهش پیدا کند، همچنین عملکر آن به شکلی تغییر کند که مقدار کمتری از حافظه رم اشغال شود. به دلیل همین توصیه می شود که برنامه های گوشی خود را دائم بروزرسانی کنید.

  • گاهی گوشی خود را ریست کنید

بهترین کار برای افزایش سرعت گوشی این است که هر چند وقت یکبار آن را ریست فکتوری کنید. ریست فکتوری گوشی شما را به تنظیمات کارخانه باز می گردانند. این کار باعث می شود تا فایل های موقت که در حافظه گوشی ذخیره شده اند و قابل دیدن نیستند، از گوشی شما حذف شوند و در نتیجه سرعت گوشی افزایش پیدا کند.

چگونه سرعت گوشی را افزایش دهیم؟چگونه سرعت گوشی را افزایش دهیم؟

  • از اپلیکیشن های کلینر استفاده کنید

اپلیکیشن های کلینر برنامه هایی با حجم بسیار کم هستند که بر روی گوشی نصب می شوند تا با کمک آن ها فایل موقت از حافظه گوشی حذف شوند. همچنین برنامه های کلینر این امکان را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید برنامه هایی که در حافظه رم، در حال اجرا هستند را ببندید. حذف برنامه از رم می تواند سرعت گوشی را به طور موقت افزایش دهد.

  • گاهی گوشی را روشن و خاموش و یا ریست کنید

یکی دیگر از راهکارهایی که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید به صورت موقت سرعت گوشی را افزایش دهید، روشن و خاموش کردن یا ری استارت کردن آن است. زمانی که گوشی شما ریست شود، برنامه هایی که در حال اجرا بودند، بسته خواهند شد، در نتیجه سرعت گوشی افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *