HTTPS مهمترین فاکتور سئو در سال ۲۰۱۸

زمان مطالعه: 3 دقیقه
امنیت مهمترین مسئله‌‌ای است که برای کاربران دنیای اینترنت اهمیت دارد. گوگل هم به این مسئله توجه ویژه‌ای نشان داده است و به وب سایت‌هایی که امنیت بالاتری را برای کاربر فراهم می‌کنند رتبه بهتری می‌دهد.

رتبه بهتر از سمت گوگل یعنی احتمال نمایش داده شدن وب سایت شما در صفحات اول! جالب است بدانید اغلب کاربران ترجیح می‌دهند تنها لینک‌های صفحه اول را باز کنند و کمتر به سراغ صفحه دوم و صفحات بعدی می‌روند. بنابراین اگر به دنبال دیده شدن هرچه بیشتر وب سایت خود هستید، فاکتور امنیت را در راه اندازی وب سایت لحاظ کنید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

HTTPS، مهمترین فاکتور امنیت برای گوگل و سئو

مهمترین فاکتوری که امنیت وب سایت را تضمین می‌کند استفاده از پروتکل HTTPS است که اخیرا برای گوگل هم اهمیت بسیاری پیدا کرده است تا جایی که گوگل از جولای ۲۰۱۸ (کمتر از یک ماه آینده) وب سایت‌هایی که از این پروتکل امن استفاده نمی‌کنند را ناامن معرفی می‌کند.

گواهی نامه SSL و استفاده از پروتکل HTTPS مهمترین عامل سئو در سال 2018
گواهی نامه SSL و استفاده از پروتکل HTTPS مهمترین عامل سئو در سال ۲۰۱۸
گذشته از اعلام نا امن بودن، گوگل رتبه وب سایت‌هایی که از HTTPS استفاده نمی‌کنند را به شدت کاهش خواهد داد. با این اوصاف ترافیک حاصل از گوگل وب سایت شما ناگهان از بین می‌رود.
بنابراین اگر نمی‌خواهید کاربرانی که امنیت را فاکتوری حیاتی می‌دانند را از دست بدهید و رتبه وب سایتتان هم به شدت کاهش یابد، هر چه سریع‌تر به فکر چاره باشید.

HTTPS چیست

اطلاعاتی که روی صفحات وب قرار دارد به طور معمول از طریق پروتکل HTTP منتقل می‌شود. این پروتکل متن و اطلاعات را به صورت ساده (Plain Text) و بدون هیچ رمزنگاری منتقل می‌کند بنابراین هر کسی می‌تواند این اطلاعات را ببینید و از آن‌ها سو استفاده کند. مثلا اگر از وب سایتی که از پروتکل HTTP استفاده می‌کند خرید اینترنتی داشته باشید و بخواهید اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید، دزدیده شدن اطلاعات کارت شما بسیار ساده است!
بنابراین در ابتدا وب سایت‌هایی که اطلاعات حیاتی کاربران را منتقل می‌کردند به استفاده از پروتکل امن HTTPS روی آوردند.

پروتکل HTTPS در واقع همان پروتکل HTTP است که با استفاده از گواهی نامه SSL امن شده است. این پروتکل اطلاعاتی که از طریق وب سایت منتقل می‌شود را کاملا رمزنگاری می‌کنند بنابراین امکان سرقت اطلاعات وجود ندارد.

HTTPS برای چه وب سایت‌هایی ضروری است

با وجود تغییراتی که اخیرا گوگل در الگوریتم‌های سئو خود ایجاد کرده است، استفاده از پروتکل HTTPS در همه وب سایت‌ها ضروری است. در غیر این صورت رنک گوگل شما به شدت پایین می‌آید، رنکی که شاید ماه‌ها و حتی سال‌ها با تلاش زیاد و رعایت فاکتورهای بسیاری آن را به حد خوبی رسانده‌اید.
فروشگاه‌های اینترنتی و درگاه‌‌های بانکی بیش از هر وب سایت دیگری به استفاده از پروتکل HTTPS نیاز دارند زیرا اطلاعات کارت بانکی کاربران در این وب سایت‌ها وارد می‌شود.

مزایای استفاده از گواهی نامه SSL و HTTPS

مدتی است که استفاده از گواهی نامه SSL و HTTPS دیگر یک انتخاب نیست بلکه به ضرورتی مهم تبدیل شده است. مهمترین مزایایی که با استفاده از گواهی نامه SSL و HTTPS در وب سایت‌ها به دست می‌آورید عبارتند از:
  • تاثیر فوق‌العاده مثبت در سئو وب سایت (یکی از مهمترین فاکتورهای سئو در سال ۲۰۱۸)
  • بهبود رتبه وب سایت
  • افزایش ترافیک حاصل از گوگل
  • رمزنگاری اطلاعات منتقل شده از طریق وب سایت
  • حفظ امنیت اطلاعات کاربران
  • جلب اعتماد کاربران
  • امکان گرفتن نماد الکترونیک
منبع: سایت ساز سی می پلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *