آشنایی با مفهوم فارکس در بازار معاملات

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 اگر نمی دانید که فارکس چیست؟ بهتر است بدانید که این مفهوم اقتصادی نوعی داد و ستد محسوب می شود که می توان به طور همزمان یک ارز را خریداری نمود و در مقابل ارزی دیگر را به منصه فروش گذاشت تا به این منظور در بازار معاملات به سودآوری نائل آمد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

این نوع داد و ستد نه به صورت فیزیکی با رد و بدل کردن ارزهای مختلف در دست؛ بلکه کاملا به صورت اینترنتی صورت می پذیرد. به این صورت که شما با خرید یک ارز آن را به صورت فیزیکی در دست نمی گیرید و یا با فروش آن ارزی در اختیار نداشته اید و تمامی این مراحل خرید و فروش ارز تنها به صورت اینترنتی بوده است.

بنابراین می توان گفت معاملات فارکس به صورت ۲۴ ساعته شبانه روز صورت می گیرد. اما این بدان معنا و مفهوم نیست که در تجارت فارکس هر زمانی برای شما مفید و مثمر به ثمر باشد. حال این سوال پیش می آید که بهترین زمان برای تجارت فارکس چه هنگامی است؟ در ادامه ضمن توضیحاتی در مورد تجارت فارکس در ایران به بهترین زمان این تجارت روی خواهیم آورد.

پس اگر شما نیز یک تریدر هستید و قصد تجارت دارید، نکات و زمان های تجارت را در ادامه مطلب دنبال نمایید.

فارکس

پیدا کردن بهترین زمان

پیش از آنکه بهترین زمان تجارت فارکس را یادآوری شویم؛ بد نیست بدانید که شرکت آلپاری از جمله با سابقه ترین بروکرهای جهان با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در بازارهای فارکس می باشد.

بروکرهای فارکس در ایران یا هر نقطه دیگری همواره باید این نکته را در نظر داشته باشند که بهترین زمان برای تجارت فارکس تنها در زمان هایی به ثمر می نشیند که بازار فارکس در حال جنب و جوش و پر تب و تاب است. بنابراین نباید به هنگامی که بازار ساکت و بدون هیاهوست، انتظار سودآوری در این بازار را داشت؛ بلکه تنها به هنگامی شما می توانید به سودآوری نائل آیید که در حالت جنب و جوش بازار پول و سرمایه خود را در بازار به جریان آورید تا در این راه دست به سودآوری بزنید.

ساعات پربازده در این بازار بنا بر جلسات تجاری چهارگانه سیدنی، توکیو، لندن و نیویورک است که بایستی حتما به ساعات باز و بسته شدن بازار در هر یک از این جلسات چهارگانه توجه نمود. به عنوان مثال در طول تابستان از ساعت ۳ تا ۴ صبح EDT به وقت جلسه توکیو و جلسه لندن با یکدیگر تداخل دارند و در تابستان و زمستان از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ بعدازظهر نیز به وقت ET جلسه لندن و نیویورک تداخل دارند که این ساعت ها به عنوان شلوغ ترین زمان معاملات در بازار پرهیاهوی فارکس است. بنابراین به جهت اینکه حجم معاملات به هنگام باز بودن دو بازار بسیار بالاست و در طول این مدت تمامی معامله گران دائما در حال تکاپو و معامله هستند، بهترین زمان برای تجارت فارکس محسوب می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *