منتظر قطع اینترنت در آبان ماه باشیم؟!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در حال حاضر اینترنت رو نمی‌شه از زندگی روزمره عموم مردم دنیا حذف کرد. این شرایط توی ایران هم حاکم هست به حدی که اینترنت فقط به سرگرمی و… محدود نمی‌شه بلکه اگر با قطعی اینترنت مواجه بشیم خیلی از کارهای مهم جامعه هم دچار اختلال می‌شه. اما به نظر باید منتظر یه مشکل جدی باشیم! گویا این احتمال وجود داره که آمریکا در آبان ماه به خاطر تحریم‌ها اینترنت رو قطع کنه و این یعنی یه فاجعه! قطع اینترنت در آبان ماه مسئله‌ای هست که سردار جلالی در رابطه با اون صحبت‌هایی کرده که در ادامه می‌خونید. با ویرامگ همراه باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

 

قطع اینترنت در آبان ماه

همین مسئله باعث شده تا خبرگزاری فارس با سردار جلالی درباره این مسئله که شاید در همین چند روز آینده کشور رو دچار مشکل کنه، مصاحبه‌ای داشته باشه. در این مصاحبه این سوال مطرح شده:

خبری مطرح شده که آمریکا در مرحله جدید تحریم‌ها در آبان‌ماه، اینترنت کشور را با اختلال جدی مواجه کند، آیا آنها امکان این کار را دارند؟

سردار جلالی متعقده که احتمال قطع اینترنت در آبان ماه بسیار ضعیف هست. اما به گفته جلالی حتی اگر این اتفاق هم بیفته با تدابیری که اندیشیده شده، کارکردها ضروری کشور دچار مشکل نمی‌شه. گویا شبکه ملی اطلاعات به اندازه‌ای آمادگی داره که در صورت وقوع این اتفاق بتونه خدمات اساسی مردم رو جواب بده.

ادامه صحبت‌های سردار جلالی جالب بود. به گفته او در دنیای سایبری ما ابرقدرت نداریم و حتی یک کشور کوچیک هم می‌تونه نقش مهمی رو ایفا کنه و تنها توانمندی و آسیب‌پذیری یک کشوره که در این شرایط اهمیت داره.

جالب اینجاست که کشوری آسیب‌پذیرتر هست که سایبری‌تر باشه. با این اوصاف آمریکا که بیشتر زیرساختش سایبری هست، آسیب‌پذیرتر خواهد بود.

مسئله دیگه‌ای که سردار جلالی بهش اشاره کرده، ابزار شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌هاست. به گفته او آمریکا با این ابزارها مردم رو تحریک می‌کنه و به جان دولت و حکومت می‌اندازه. بنابراین اگر اینترنت قطع شود، اول از همه دست خود آمریکا کوتاه می‌شود.

سردار جلالی: عراقی‌ها یک بار در جنگ به ما شیمیایی زدند و باد به سمت آن‌ها وزید و خودشان مسموم شدند و از بین رفتند الان هم همین‌طور است.

با این وجود هنوز هیچ چیز مشخص نیست. نمی‌دانیم که آیا باید منتظر قطع اینترنت در آبان ماه باشیم یا خیر؟ و یا اینکه در صورت این قطعی که اتفاق خواهد افتاد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *