هوش مصنوعی گوگل داپلکس هوشمندتر از تصورماست

زمان مطالعه: 2 دقیقه

گوگل داپلکس هوش مصنوعی جدید گوگل هست که تفاوت این ربات با انسان غیرقابل درکه… . هوش مصنوعی یکی از جالب‌ترین اتفاقای عصر حاضره که البته به شدت هم پیشرفت کرده.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

گوگل اخیرا در نمایشگاه 2018 خودش از هوش مصنوعی رونمایی کرده که خیلی هوشمندتر از تصور ما بوده!

یکی از کارمندان گوگل در این مراسم یه آزمایش جالب انجام داد. به این ترتیب که با یک رستوران تماس گرفت و برای یه روز مشخص و تعداد مشخصی از افراد جا رزرو کرد!

شاید برای شما هم غیرقابل تصور باشه که یک ربات بتونه با یک انسان صحبت کنه و ارتباطات برقرار کنه در صورتی که اون انسان حتی متوجه نشه که با ربات در حال حرف زدنه؛ اما گوگل این مسئله غیرقابل باور رو به واقعیت تبدیل کرده.

این هوش مصنوعی جدید گوگل که گوگل داپلکس نام داره صدایی کاملا شبیه به انسان داره و خیلی راحت می‌تونه صحبت‌های طرف مقابل رو به سرعت تجزیه و تحلیل کنه و پاسخ‌هایی رو آماده کنه که دقیقا ممکنه به ذهن یه انسان واقعی برسه.

رفتار گوگل داپلکس به حدی انسانی و طبیعی بوده که مسئول رزرو رستوران حتی متوجه نشد که داره با یک ربات صحبت می‌کنه.

 

گوگل داپلکس، جالب اما خطرناک

روی کار اومدن ربات‌های واقعا هوشمندی مثل گوگل داپلکس از یک طرف واقعا جالب هست اما از طرف دیگه می‌تونه فوق‌العاده ترسناک هم باشه.

شاید یکی از نگرانی‌های همه ما از روبط اینترنتی و مجازی همین مسئله باشه که افراد دنیای مجازی شاید هیچ وقت شبیه به خود واقعیشون در دنیای واقعی نباشند و این می‌تونه ترسناک و البته خطرناک باشه.

حالا با وجود ربات‌هایی به این هوشمندی این ترس می‌تونه حتی دوچندان هم بشه.

 

نظر شما در مورد این موضوع چیه؟ ربات‌های هوشمندی مثل گوگل داپلکس چه مشکلاتی رو می‌تونن برای زندگی بشر درست کنن؟

نظراتتون رو با ویرامگ به اشتراک بذارید.

بیشتر بخوانید

آیا نوبت بالا بردن سرعت انتقال داده از مغزمان فرا نرسیده است؟... شب پیش یکی از گفتگوهای تازه ایلان ماسک را نگاه می‌کردم. در طول گفتگو می‌شد به‌راحتی دید، که ماسک تحت تأثیر فشارهای اخیر بر شرکت تسلا موتورز بوده و چهر...
ربات‌های انسان نما که می‌رقصند و مردم را می‌ترسانند ربات‌های انسان نما یکی از جالب ترین اتفاقات عصر حاضر هستن. ربات‌هایی که احساس ندارن اما انسان رو درک می‌کنن. ربات هایی که سعی می‌کنن مثل انسان صحبت کن...
هوش یابی، طبیعی یا مصنوعی؟ نه جدی جدی، نه شوخی شوخی، ... شاید، شاید واقعی؛ به همین سادگی. هوش مصنوعی، اصطلاحی که برای سیستم های الکترومکانیکی و نرم ‌افزارهایی به کار برده می ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *