واقعیت مجازی و تکنیک ذهن آگاهی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر به دنبال کسب آرامش و دور شدن از دغدغه های ذهنی هستید، بایستی از تکنیک ذهن آگاهی استفاده کنید. تکنیکی که در عصر مدرن  یاد گرفتن و یاد دادن آن روز به روز در حال افزایش است به طوری که صنعت این تکنیک توانسته است از لحاظ مالی ارزشی به بیش از یک میلیارد دلار داشته باشد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

لذا با این ارزش مالی و گردش پول زیاد در این حوزه، فعالان این عرصه به دنبال استفاده از تکنولوژی های جدید هستند تا بتوانند تکنیک ذهن آگاهی را بهتر کنند.

با ویرامگ همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع واقعیت مجازی و تکنیک های ذهن بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید زندگی بهتری را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید:  تلفن همراه: تلفن های هوشمند با صفحه کلید پنهان

جدیداً شرکتی نیویورکی به نامm ss ng p eces  که به تازگی تاسیس شده است، شروع به برگزاری دوره های تکنیک ذهن آگاهی کرده است و در آن از تکنولوژی واقعیت مجازی استفاده نموده است. در این نوع تکنیک ذهن آگاهی فرد در محیطی با شرایط مناسب قرار می گیرد و سپس با استفاده از واقعیت مجازی تکنیک های ذهن آگاهی را انجام می دهد.

قبل از شروع در مورد استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی برای انجام مراقبه و تکنیک ذهن، در مورد تکنیک ذهن آگاهی آشنا شویم.

واقعیت مجازی

تکنیک ذهن آگاهی

تکنیک ذهن آگاهی را می توان روش های دوری از افکار غیر ضروری و خیالات آشفته که ذهن فرد را تشویق کرده است تفسیر کرد یا به طور کلی می توان ذهن آگاهی را همان مفهوم غنیمت شمردن فرصت توصیف نمود.

در تکنیک ذهن آگاهی میان انسان با لحظات ظاهراً بی اهمیت اما گران بهای زندگی ارتباط برقرار می شود تا بتواند به آرامش واقعی برسد و از اضطراب و استرس دور می شود. تکنیک ذهن آگاهی ویژگی هایی مهم دارد که عبارتند از شناور ماندن در زمان حال به جای خیال پردازی و توجه به گذشته، انجام به موقع و هدفمند تمام فعالیت ها و عدم قضاوت در مورد فعالیت ها می باشد.

با انجام موارد فوق فرد به مفهوم واقعی رهایی می رسد. رهایی از تمام رویداد ها، باورها و خواسته هایی که او را در خود نگه داشته اند و اجازه نمی دهد که زندگی واقعی را درک کند و از تمام افکار غیر ضروری که خود را در آن گرفتار کرده است رها می شود. همچنین در مورد تکنیک آگاهی ذهن(رهایی و غنمیت شمردن فرصت) شاعران برجسته ما همچون مولانا و سعدی ابیاتی در مورد آن سروده اند.

بیشتر بخوانید:  کوله پشتی واقعیت مجازی hp ( اچ پی ) رو نمایی شد!

تکنیک ذهن آگاهی با انجام مراقبه

 استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی برای انجام مراقبه و تکنیک ذهن

قبل از این که شرکت مذکور به وارد کردن تکنولوژی واقعیت مجازی به تکنیک ذهن آگاهی اقدام کند، هیچ تلاش قابل توجهی قبل از آن وجود نداشت؛ پس می توان این شرکت را به عنوان نخستین شرکتی دانست که تلاش کرده است میان تکنیک ذهن آگاهی و تکنولوژی واقعیت مجازی ارتباط برقرار کنند، نامید.

بر اساس آمار در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۲ میلیون دستگاه هدست واقعیت مجازی در اختیار علاقمندان قرار گرفته است که پیش‌بینی می شود با افزایش چشمگیری همراه باشد. در همین راستا نیز استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی برای انجام مراقبه و تکنیک ذهن آگاهی نیز افزایش خواهد یافت.

اگر مایل به دانستن درباره واقعیت مجازی هستید با ما باشید.

واقعیت مجازی

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که روی تختخواب در حال استراحت هستید و در ذهن تان در حال دیدن رویا باشید در این لحظه آنقدر غرق در رویا هستید که فکر می‌کنید واقعا آن جا حضور دارید. بشر با ساخت واقعیت مجازی در حال ساخت رویا است. واقعیت مجازی تعامل انسان با محیط شبیه سازی شده کامپیوتری است که شامل بازخوردهای شنیداری و بینایی است.

واقعیت مجازی امروزه کاربردهای فراوانی پیدا کرده است و در حوزه های هوافضا، آموزشی، پزشکی و تفریحی ورود پیدا کرده است. با واقعیت مجازی فرد می تواند خود را در دنیای دیگر ببیند و با آن تعامل داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *