چرا پی پال از حمایت رمز ارز فیس بوک (لیبرا) پا پس کشید؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در نیمه مهر امسال شرکت تجارت الکترونیک پی پال اعلام کرد که از پشتیبانی ارز مجازی فیسبوک (لیبرا) صرف نظر کرده است و از ائتلاف تشکیل شده ی راه اندازی رمز ارز دیجیتال فیسبوک جدا شد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

انجمن لیبرا از ۲۸ سازمان و شرکت تشکیل شده است که از توسعه ارز مجازی فیس بوک پشتیبانی می کند. این کنارگیری پی پال از سرمایه‌گذاری در لیبرا می تواند ضربه بزرگی به برنامه های مارک زاکربرگ بزند.

با ویرامگ همراه باشید؛ در این مقاله قصد داریم در مورد ارز دیجیتالی که قرار است توسط فیسبوک ارائه شود بیشتر صحبت کنیم.

 

بیشتر بخوانید:  آشنایی با مفهوم فارکس در بازار معاملات

لیبرا ارز دیجیتال فیسبوک

فیسبوک و لیبرا

در ماه ژوئن فیسبوک از توسعه ارز دیجیتال اختصاصی خود در نیمه اول سال ۲۰۲۰ خبر داد. لیبرا نام رمز ارز فیسبوک است؛ با این که پی پال از شرکت در اتحادیه کناره‌گیری کرده است، اما اعلام کرد که از انجمن علمی حمایت می کند و در انتظار گفتگوها و راه های همکاری در آینده است. همچنین بیان کرده است که فیسبوک یک شریک همراه دیرینه و با ارزش برای پی پال است و بیان کرد که در حد توان خود به همکاری با فیسبوک ادامه می دهد و از آن ها حمایت می کند.

نگرانی درمورد لیبرا

شرکت ویزا و مسترکارت و استریپ نیزنگرانی های مشابهی همچون پی پال دارند و تمایل چندانی به ادامه همکاری ندارند. منتقدان معتقدند که به دو دلیل پی پال از این موضوع فاصله گرفته است؛ یکی این که فیسبوک بر لیبرا توجه و تمرکز کافی ندارد و دیگری بررسی موشکافانه و دقیق رمز ارز لیبرا توسط تنظیم کننده هامی باشد.

قانون‌گذاران سرتاسر جهان اختلاف نظرهای فراوانی در مورد لیبرا دارند و نگرانی آن ها از این بابت است که این ارز دیجیتال تسلط و قدرت بر پول را از دست دولت ها خارج کند.

 

لیبرا و اروپا

فیس بوک نیز با کنار کشیدن پی پال بیان کرده است که از ابتدا به دشواری های موجود در تغییر ساختار سیستم مالی آگاه بوده است. در ادامه بیان کرد که مهم ترین چیز برای ما تعهد به ماموریت هاست؛ پس اگر عضوی تعهداتی به این مسئله ندارد بهتر است همین الان بدانیم.

از اواخر خرداد که فیس‌بوک از رمز ارز لیبرا رونمایی کرد  انتقادات زیادی به این رمز وارد شده است و آلمان و فرانسه خواستار این شدند که از ورود آن به اروپا جلوگیری شود. روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منبع آگاه گزارش داد که واکنش‌های منفی بانک های مرکزی و دولت ها ترس را بر شرکای مالی فیس بوک غالب کرده است و از این هراس دارند که هدف بررسی های نظارتی قرار گیرند.

پی پال اعلام کرده است که با خروج از انجمن لیبرا قصد دارد تمرکز خود را بر روی اولویت های تجاری خود بگذارد و برای مردم محروم دسترسی به خدمات مالی را آسان کند. توسعه دهندگان این ارز دیجیتال نمودار راه پیشرفته لیبرا بیان کردند؛ با این وجود باید دید که سرنوشت این ارز دیجیتال به کجا خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:  داشبوردهای کاربردی اکسل برای مدیران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *