چگونه می توان از خرابی باتری گوشی تلفن همراه جلوگیری کرد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از مهم ترین قطعاتی که در گوشی موبایل وجود دارد، باتری است، که به نوعی تمام کارایی گوشی به آن وابسته است. احتمالا تاکنون حداقل یک بار با مشکل خرابی باتری گوشی تلفن همراه  برخورد داشته اید. به دلیل مشکلاتی که وجود دارد بسیاری از باتری ها پس از تعویض نمی توانند از کیفیت و کارایی سابق برخوردار باشند. بهترین راهکاری که برای مقابله با این موضوع وجود دارد این است که بدانید چگونه می توان از خرابی باتری گوشی تلفن همراه جلوگیری کرد. با ویرامگ همراه باشید در این مقاله به شما چند راهکار برای جلوگیری از خرابی باتری معرفی خواهیم کرد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

گاهی برخی از مشکلاتی که برای باتری گوشی موبایل پیش می آید ناگهانی است و درواقع کاری از دست ما ساخته نیست. اما بسیاری از مشکلاتی که در باتری موبایل دیده می شود، مشکلاتی است که به تدریج و در اثر عدم نگهداری صحیح به جود آمده است. برای جلوگیری از بروز این مشکلات تنها کافی است که از ترفندها و راهکارهای زیر استفاده شود.

باتری گوشی را تنها با شارژر اصلی شارژ کنید

متاسفانه بسیاری از افراد هستند که بدون توجه داشتن به شارژر، اقدام به استفاده از آن می کنند. و تنها همین که بتوانند باتری گوشی را شارژ کنند برایشان کافی است. باید در زمان شارژ کردن گوشی به این نکته توجه داشته باشید که هر باتری دارای یک جریان ورودی مخصوص به خود است. همچنین شارژر ها دارای یک جریان خروجی مخصوص به خود هستند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که باتری های برای شارژ شدن نیاز به یک جریان ورود یکنواخت دارند. و هر عاملی که باعث به هم خوردن این جریان شود می تواند منجر به آسیب دیدن باتری شود. معمولا استفاده از شارژر های غیر اصل می تواند جریان یکنواخت را بر هم بزند.

چگونه می توان از خرابی باتری گوشی تلفن همراه جلوگیری کرد؟

زمانی که گوشی در شارژ شدن است از آن استفاده نکنید

یکی از موارد که می تواند آسیب بسیار زیادی به باتری وارد کند، استفاده از گوشی در زمان شارژ شدن است. توصیه می شود حتی در صورت امکان زمانی که باتری در حال شارژ شدن است گوشی خاموش باشد تا تنها جریان ورودی در باتری ذخیره شود. زمانی که شما هم با گوشی کار می کنید و هم آن را شارژ می کنید، فشار بسیار زیادی به باتری وارد می شود که می تواند عمر آن را کاهش دهد.

در مدت زمان زیاد از گوشی موبایل استفاده نکنید

گفته می شود که استفاده بی وقفه از موبایل می تواند عمر باتری را کاهش دهد. به همین دلیل نیاز است تا زمانی که باگوشی در حال کار کردن هستید، مدت زمانی را برای استراحت دادن به باتری در نظر بگیرید. معمولا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه  استراحت دادن به باتری در زمان کار کردن می تواند عمر باتری تلفن را افزایش دهد.

گوشی تلفن همراه را در جای گرم نگذارید

علاوه بر آنکه قرار دادن گوشی تلفن همراه در جای گرم بسیار خطرناک است و ممکن است باعث انفجار آن شود، گرما می تواند باعث ایجاد تغییرات در طول عمر باتری شود. گرما می تواند باعث شود باتری به سرعت خالی شود، و این خالی شدن ناگهانی باتری می تواند به آن آسیب وارد کند.

گوشی موبایل را زیاد شارژ نکنید

زمانی که شما گوشی خود را به شارژر وصل می کنید باید دقت داشته باشید تا در زمانی که میزان شارژ به ۱۰۰ درصد رسید آن را از شارژر جدا کنید. وصل ماندن زیاد گوشی به شارژ می تواند باعث کاهش عمر باتری شود همچنی ممکن است خطرآفرین هم باشد.

چگونه می توان از خرابی باتری گوشی تلفن همراه جلوگیری کرد؟

سعی کنی از شارژر های فندکی استفاده نکنید

شارژرهای ماشینی و یا همان شارژر های فندکی ابزار مناسبی برای شارژ کردن باتری گوشی نیستند. بهتر است تنها در موارد اورژانسی مورد استفاده قرار بگیرند. جریان برقی که در شارژرهای فندکی وجود دارد دارای نوسان بسیار زیادی است که می تواند به باتری گوشی تلفن همراه آسیب وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *