گوشی انعطاف پذیر : هواوی قصد دارد پیش از سامسونگ از گوشی انعطاف پذیر خود رونمایی کند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

هفته گذشته، گزارشی از چین توسط روزنامه Nikkei منتشر شد. در آن خبر این ادعا مطرح شده بود که هواوی با تمام کوشش خود، در حال بررسی پنل های OLED انعطاف پذیر می باشد تا بتواند زود تر از سامسونگ گوشی انعطاف پذیر تمام صفحه  خود را وارد بازار کند.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید تا در مورد این خبر داغ بیشتر بدانید.

این نخستین باری نیست که هواوی با چنین خبرهایی روی تیتر نخست مجلات فناوری می آید، چندی پیش هم با یک خبر مشابه این شرکت چینی بحث اول محافل تکنولوژی و فناوری بود.

 

بیشتر بخوانید:  معرفی بهترین گوشی های ۲۰۱۸

 

گوشی انعطاف پذیر
گوشی های انعطاف پذیر

همانطور که در بالا گفته شد، اصلی ترین و مهم ترین رقیب شرکت هواوی در ساخت گوشی انعطاف پذیر با نمایشگر OLED شرکت کره ای سامسونگ است که مدت زیادی است، پیشگام عرصه طراحی و تولید تلفن های همراه و نمایشگر در تمام دنیا به حساب می آید.

سامسونگ چندی پیش اعلام کرد که توانسته است یک نمایشگر فوق منعطف و مستحکم موبایل تولید کند که استحکام و پایداری بسیار زیادی دارد. سامسونگ مدعی است این نمایشگر های موبایل تست های مختلفی را پشت سر نهاده است و در آینده به بازار عرضه خواهد شد.

آنطور که پیداست هواوی می خواهد با به کار گیری پنل های OLED منعطف کمپانی چینی BOE، اولین گوشی های هوشمند دنیا که قابلیت انطاف پذیری دارند را در تعداد کم و محدود به بازار عرضه کند.

بعضی از تحلیلگران عرصه تکنولوژی بر این عقیده اند که این گوشی ها تا سال آتی تولید و عرضه می شوند.

شاید بتوان این برداشت را از این اخبار ضد و نقیض کرد که شاید هواوی – بر خلاف سامسونگ – حاضر باشد؛ از نمونه های ناکامل و ناپخته این گوشی ها هم رونمایی و استفاده کند.

گوشی انعطاف پذیر سامسونگ
گوشی انعطاف پذیر سامسونگ

آیا هواوی می تواند گوشی انعطاف پذیر را قبل از سامسونگ وارد بازار کند؟

گویی این شرکت چینی به چیزی به جز اول بودن فکر نمی کند. مثلا در سال ۲۰۱۴ شایعاتی منتشر شد که خبر از انتشار آیفون ۶  با محافظ صفحه ای از جنس یاقوت کبود می داد.

به محض پخش شدن این شایعه، هواوی سریعا به امید شکست دادن آیفون، نسخه ای از پرچمدارش یعنی PV که مجهز به یاقوت کبود شده بود منتشر کرد. بعد از این که آیفون ۶ بدون کریستال کبود عرضه شد، معلوم شد اپل از ابتدا چنین قصدی نداشته و کسب مقام نخست توسط هواوی خیلی از یاد ها رفت.

اگر از زیبایی و جذابیت خاص گوشی های انعطاف پذیر چشم بپوشیم، دلایلی منطقی وجود دارد که نشان می دهد یک گوشی انعطاف پذیر راه دشواری برای رسیدن به موفقیت و جلب توجه مردم دارد.

مثلا یک گوشی انعطاف پذیر دارای ضخامت بسیار بیشتری نسبت به گوشی های معمولی می شود و این ضخامت حجم باطری قابل تعبیه در دستگاه را کاهش می دهد. از طرفی به دلیل بزرگ تر شدن صفحه نمایش شارژ باتری زودتر تمام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *