۴ ابزار رایگان و قدرتمند برای پیدا کردن کلمات کلیدی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تولید محتوای ارزشمند کلید موفقیت هر وب سایتی است و در این تولید محتوا تعیین کلمات کلیدی مهمترین نقش را دارد. درواقع شاید محتوایی را ایجاد کنید که واقعا مناسب، ارزشمند و پاسخ‌گوی نیاز کاربر باشد اما در کمال تعجب ببینید که این مطالب در گوگل نمایش داده نمی‌شوند! مشکل کار اینجاست که به کلمات کلیدی توجه نکرده‌اید. در اصل باید قبل از نوشتن محتوا به این مسئله توجه کنید که کاربران چطور آن مسئله را در گوگل جستجو می‌کنند.
نگران نباشید مثل همیشه ابزارهای رایگانی برای پاسخ به این مسئله و درواقع پیدا کردن کلمات کلیدی وجود دارد. با سی می پلاس همراه باشید تا ۴ ابزار رایگان و کاربردی و قدرتمند در این زمینه را به شما معرفی کنیم.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

۱- Google Trends

اولین ابزار کاربردی برای یافتن کلمات کلیدی ابزار گوگل ترندز (Google trends) است. استفاده از این ابزار رایگان بسیار ساده است. کافی است کلمه مورد نظر خود را در گوگل ترندز وارد کنید، منطقه جغرافیایی که برای آن محتوا تولید می‌کنید را هم انتخاب کرده و زمان مورد نظر را تعیین کنید.
حالا گوگل ترندز لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با عبارت مورد نظر شما را برای‌تان لیست می‌کند. بعلاوه کنار هر کلمه درصد رشد جستجوی کلمه کلیدی را هم نمایش می‌دهد. به این ترتیب مهم‌ترین کلمات کلیدی آن حوزه را پیدا می‌کنید.

برخی از کلمات با عبارت Breakout نمایش داده می‌شوند. سعی کنید حتما تولید محتوا در مورد این کلمات را در برنامه خود قرار دهید زیرا این کلمات رشدی بیش از ۵۰۰۰ درصد را تجربه کرده‌اند.
خوبی دیگر گوگل ترندز امکان مقایسه کلمات مختلف با هم (تا ۵ کلمه) است. بنابراین اگر در نوشتن کلمات کلیدی که به چند شیوه (مثلا جدا، سر هم و…) نوشته می‌شوند هم مشکل دارید می‌توانید از ابزار گوگل ترندز استفاده کنید.

۲- kwfinder

دومین ابزاری که برای پیدا کردن کلمات کلیدی می‌توانید استفاده کنید kwfinder است. برای استفاده از این ابزار وارد آدرس https://kwfinder.com شوید و کلمه مورد نظرتان را وارد کنید. سپس قسمت any language را روی persian قرار دهید.

این ابزار علاوه بر نمایش لیست کلمات کلیدی، میزان جستجو و سختی کلمه را هم نشان می‌دهد. به این ترتیب متوجه می‌شوید که برای به دست آوردن رتبه خوب روی هر کلمه چقدر باید تلاش کنید.
ضمنا این برنامه رقبای شما در کلمه کلیدی مورد نظر را هم برای شما نمایش می‌دهد.

۳- Keyword Tool.io

ابزار قدرتمند و رایگان بعدی برای پیدا کردن کلمات کلیدی ابزار Keyword Tool.io است. استفاده از این ابزار هم بسیار ساده است. کافی است وارد آدرس https://keywordtool.io/google شوید، کلمه مورد نظر خود را وارد کنید و زبان را هم Persian قرار دهید.

حالا برنامه لیستی از تمامی کلماتی که در رابطه با کلمه مورد نظر شما هستند را نشان می‌دهد.

۴- Keywordshitter

ابزار دیگری که می‌تواند برای یافتن کلمات کلیدی به شما کمک کند ابزار keywordshitter است که واسط کاربری ساده و خامی دارد. برای استفاده از این ابزار وارد آدرس http://keywordshitter.com شوید و کلمه مورد نظر خود را وارد کنید. حالا با فشردن دکمه Start job برنامه شروع به یافتن کلمات می‌کند. این کار تا زمانی ادامه می‌یابد که شما روی دکمه stop job کلیک کنید.

اگرچه این ابزار هم بسیار کمک رسان است اما ترجیحا ابتدا از سه برنامه قبلی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *