۵ عامل اصلی که باعث کاهش سرعت گوشی می شود!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

از زمانی که تکنولوژی پیشرفت کرد و استفاده از گوشی های هوشمند گسترش یافت، بسیاری از ما با مشکلات متعددی رو به رو شدیم. یکی از این مشکلات کاهش سرعت گوشی است که می تواند در عملکرد آن اختلال ایجاد کند. گاهی ما می دانیم که چه عواملی باعث کاهش سرعت گوشی شده است و می توانیم اقدام به رفع مشکل کنیم. اما گاهی ممکن است که کاهش سرعت دلیلی غیر از آن چه در تصور ما است داشته باشد. با ویرامگ همراه باشید در این مقاله ۵ عامل اصلی که باعث کاهش سرعت گوشی می شود را بررسی خواهیم کرد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

به این دلیل که بسیاری از فعالیت های ما به گوشی های هوشمند وابسته شده، یک اختلال مانند کاهش سرعت گوشی می تواند بسیاری از فعالیت های ما را با مشکل مواجه کند.

۵ عامل اصلی که باعث کاهش سرعت گوشی می شود!

اپلیکیشن ‌های پس‌ زمینه

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند باعث شود که سرعت گوشی شما کند شود، نرم افزار و یا اپلیکیشن هایی است که در پس زمینه گوشی فعالیت می کنند. به طور معمول بسیاری از اپلیکیشن هایی که بر روی گوشی ما نصب می شوند، پس از مدتی برای ما دیگر کارایی نخواهند داشت. اما فراموش می کنیم که آن ها را گوشی تلفن همراه پاک کنیم. بسیاری از اپلیکیشن ها می توانند بدون استفاده کاربر بخشی از حافظه داخلی گوشی و رم آن را درگیر کنند. همین اتفاق باعث می شود که سرعت گوشی شما کم شود و دلیل آن را هم ندانید.

5 عامل اصلی که باعث کاهش سرعت گوشی می شود!

پر شدن و گسستگی حافظه

به طور معمول سرعت انتقال فایل به حافظه NAND ارتباط مستقیمی با پر شدن حافظه دارد و با کاهش حجم حافظه ی آزاد، باعث کم شدن سرعت انتقال داده ها، و در نهایت کاهش سرعت گوشی می شود. این اتفاق معمولا در اثر نصب اپلیکیشن های سنگین و ذخیره ی تصاویر و ویدئوهای با حجم بالا دیده می شود. به همین دلیل نیاز است تا فایل تصاویر و ویدئو را برای مدت زمان طولانی در حافظه گوشی نگهداری نکنید.

عمر باتری

یکی دیگر از عواملی که می تواند بر سرعت گوشی تاثیر بگذارد، باتری است. بسیاری از اپلیکیشن ها هستند که حجم بالایی از شارژ باتری را به خود اختصاص می دهند. زمانی که حدودا دو سال از عمر باتری گذشته باشد، باتری حجم زیادی از انرژی خود را به صورت گرما و حرات آزاد می کند، که این گرما می‌تواند پردازنده و رم گوشی را هم تحت تأثیر قرار دهد و در عملکرد آن اختلال ایجاد کند. معمولا به گرم شدن پردازنده سرعت تلفن کاهش پیدا می کند و باعث می شود تا بسیاری از اپلیکیشن ها در زمان اجرا با کم شدن سرعت مواجه شوند.

5 عامل اصلی که باعث کاهش سرعت گوشی می شود!

فرسودگی حافظه

همانطور که باتری ها طول عمر خاصی دارند، حافظه گوشی و پردازنده هم طول عمر دارند. درست مانند باتری که پس از گذشت مدتی می تواند ضعیف شود، حافظه گوشی نیز می تواند با گذشت زمان و قدیمی شدن، با کاهش حجم برای ذخیره فایل مواجه شود. در کل می توان گفت که عمر حافظه داخلی گوشی بستگی به حجم فایل هایی دارد در بر روی آن ذخیره شده. در نهایت باید گفت که حافظه‌های داخلی معمولا دو تا سه سال می توانند عملکرد خوبی داشته باشند و عمر کلی چیزی در حدود ۵ تا ۱۰ سال است.

بروزرسانی سیستم‌ عامل و اپلیکیشن ‌ها

زمانی که نسخه جدیدی از یک اپلیکیشن و یا سیستم عمل را بر روی گوشی خود نصب می کنید، این احتمال وجود دارد که سرعت تلفن کاهش پیدا کند. این اتفاق تنها یک دلیل دارد و آن هم اینکه نسخه جدید اپلیکیشن از حجم بالاتری برخوردار است و ممکن است به پردازنده قوی تری نیاز داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *