انواع گیاهان و گل های آپارتمانی مناسب برای مبتدی ها

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بسیاری از افراد با اینکه به گل و گیاه علاقه بسیار زیادی دارند اما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در زمینه نگهداری از گیاهان، از نگهداری گل های طبیعی در خانه خودداری می کنند. نگهداری و پرورش گیاهان در منزل نیاز به مقداری اطلاعات دارد. با مجله اینترنتی ویرامگ همراه باشید تا انواع گیاهان و گل های آپارتمانی مناسب برای مبتدی ها را معرفی کنیم.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

همانطور که می دانید گیاهان دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها نیاز به شرایط نگهداری خاصی دارند. اگر شما جزء آن دسته از کسانی هستید که به تازگی تصمیم گرفته اید تا گل و گیاهان طبیعی در خانه پرورش دهید، نیاز است از نگهداری گیاهانی خاص شروع کنید.

انواع گیاه آپارتمانی مناسب برای افراد مبتدی

گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا یک گیاه بسیار مقاوم است که نیاز به شیوه ی خاصی برای نگهداری ندارد. این گیاه با توجه به اینکه به نور و آب زیاد نیازی ندارد، برای نگهداری در خانه و آپارتمان بسیار مناسب است. همچنین سانسوریا در دسته ی گیاهان مقاوم قرار دارد که می تواند در شرایط سخت به رشد خود ادامه دهد.

گیاه پتوس

گیاه پتوس از گیاهانی که همیشه در فضای داخلی و آپارتمان دیده می شود. گیاه پتوس برگ هایی به شکل قلب دارد و معولا دارای رنگ سبز و ترکیبی از رنگ سبز و زرد است که می تواند با سلیقه افراد مختلف هماهنگ شود. این گیاه تنها زمانی نیاز به آبیاری دارد که خاک آن خشک شده باشد. به همین دلیل این گیاه می تواند برای افراد مبتدی مناسب باشد.

گیاه گندمی

گیاه گندمی یا عنکبوتی با داشتن برگ هایی افشان ظاهری بسیار خاص و زیبا دارد. این گیاه نیاز به نور نسبتا زیاد دارد و معمولا با هر شرایط خو می گیرد. گیاه گندمی به سادگی قابل تکثیر است و به آب کمی نیاز دارد. درواقع همیشه باید خاکی نم دار داشته باشد.

انواع گیاهان و گل های آپارتمانی مناسب برای مبتدی ها

گیاه اسپاتی فیلوم

این گیاه به نور بسیار زیادی احتیاج دارد همچنین فضایی که این گیاه درآن قرار دارد باید از درصد رطوبت بالایی برخوردار باشد. همچنین گیاه اسپاتی فیلوم به آب زیادی احتیاج ندارد. افراد مبتدی در صورتی که بتوانند نور و رطوبت مناسب را برای این گیاه تامین کنند، می توانند این گیاه را در خانه پرورش دهند.

گیاه ساکولنت و کاکتوس

این گیاهان به دلیل داشتن برگ های گوشتی می توانند آب مورد نیاز خود را تامین کنند و در واقع برای کسانی که آبیاری گیاهان را فراموش می کنند مناسب هستند. تنها شرایطی که باید برای این گیاهان فراهم کرد، نور بسیار زیاد است.

گیاه لاکی بامبو

گیاه بامبو را به سادگی می توان در یگ ظرف آب بلند نگهداری کرد، بامبو ها در نور کم می توانند به رشد خود ادامه دهند، اما نور غیر مستقیم را ترجیح می دهند. این گیاه برای رشد به آب و گاهی کود آهن نیاز دارد. از ویژگی های این گیاه، نگهداری آسان آن است.

گیاه پپرومیا

گیاه پپرومیا در دسته گیاهان گوشتی قرار دارد. همانطور که گفته شد گیاهانی که برگ های گوشتی دارند، به آبیاری بسیار زیاد احتیاج ندارند. این گیاه با داشتن ظاهری زیبا و شیوه ی  نگهداری آسان می تواند جزء گیاهانی باشد که مبتدی ها می توانند آن را نگهداری کنند.

انواع گیاهان و گل های آپارتمانی مناسب برای مبتدی ها

گیاه زاموفیلیا

این گیاه جزء آن دسته از گیاهانی است که به نور و آب کم احتیاج دارد. البته توصیه می شود گلدانی که برای این گیاه انتخاب می شود دارای زهکشی مناسبی باشد. این گیاه با داشتن ظاهری بسیار زیبا و خاص طرفداران بسیار زیادی دارد.

گیاه دراسنا

این گیاه برای نگهداری به شراط خاصی نیاز ندارد و تنها کافی است که از نور مستقیم آفتاب دور باشد و آبیاری منظمی داشته باشد. گیاه دراسنا می تواند یکی از گیاهانی باشد که برای محیط های تاریک و آپارتمانی مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *