تقویت کننده خانگی برای گیاهان آپارتمانی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از چیزهایی که همیشه و همه جا می تواند تاثیرات مثبتی بر روحیه انسان ها داشته باشد، گیاه است. به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل دارند تا در خانه و محل کار خود به نگهداری گیاهان آپارتمانی بپردازند. گیاه آپارتمانی همانطور که از نامش پیدا است در فضای بسته نگهداری می شود. این گیاهان کاملا با گیاهانی که در فضای باز مانند حیاط نگهدای می شوند، متفاوت هستند. درواقع گیاهان آپارتمانی بسیار حساس اند و به شرایط و نگهداری ویژه ای نیاز دارند. اگر به دنبال راهکاری برای تقویت گیاهان آپارتمانی خود هستید، با مجله اینترنتی ویرامگ همراه باشید، در ادامه چند تقویت کننده خانگی برای گیاهان آپارتمانی معرفی خواهیم کرد.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

اگه می خواهید با روش های کم هزینه و ساده گیاهان آپارتمانی خود را تقویت کنید، می توانید از روش های خانگی استفاده کنید.

تقویت کننده خانگی برای گیاهان آپارتمانی

  • پوست تخم مرغ

اگر می خواهید گیاهان آپارتمانی خود را تقویت کنید، پس از مصرف تخم مرغ پوست آن را نگه دارید. زیرا پوست تخم مرغ می تواند یک تقویت کنند برای گیاهان باشد. پوست تخم مرغ به دلیل داشتن مقادیر زیادی مواد معدنی مثل سیلیس، کلسیم، فسفر، آهن، پتاسیم و منیزیم می تواند به افزایش رشد گیاهان و شادابی آن ها کمک کند.

برخی از افراد متخصص می گویند پوست تخم مرغ را به صورت آسیاب شده با خاک گلدان ترکیب کنید. اما نیاز است تا این نکته را بدانید پوست تخم مرغ پس از قرار گرفتن در خاک گلدان به سادگی تجزیه و به یک ماده مغذی برای گیاه تبدیل می شود در نتیجه نیازی به آسیاب کردن نیست.

تقویت کننده خانگی برای گل های آپارتمانی

  • تفاله قهوه و چای

یکی دیگر از چیزهایی که می تواند باعث تقویت خاک گلدان شود، تفاله قهوه و چای است. قهوه و چای نیز به دلیل داشتن ترکیبات گیاهی می توانند به شما کمک کنند تا با روشی ساده و بدون هزینه گیاهان آپارتمانی خود را تقویت کنید.

برای تقویت خاک گلدان تنها کافی است که آن را با کمی تفاله چای و یا قهوه ترکیب کنید. همچنین تفاله چای و قهوه می تواند باعث شود تا خاک گلدان تهویه هوای مناسبی داشته باشد.

  • قرص آسپیرین

اگر به دنبال راهکاری برای افزایش رشد گیاه هستید، می توانید از قرص آسپرین استفاده کنید. تنها کافی است یک و نیم عدد قرص آسپرین را در یک و نیم لیتر آب حل کنید و سپس آن را هر سه هفته یکبار بر روی گیاهان خود اسپری کنید.

قرص آسپیرین با ترکیبات خود می تواند باعث رشد صد درصدی گیاه شود. همچنین اسپری کردن این محلول بر روی گیاه می تواند باعث شفافیت و شادابی برگ های آن شود.

  • خاکستر چوب

یکی دیگر از چیزهایی که می توانید از آن برای تقویت گیاهان خود استفاده کنید، خاکستر چوب است. خاکستر با داشتن حجم بالایی از مواد معدنی می تواند باعث تقویت خاک گیاه شود. خاکستر را به دو روش می توانید با خاک گلدان ترکیب کنید.

خاکستر را می توان با خاک گلدان مخلوط کرد و یا خاکستر را با آب ترکیب کنید و از آن برای آبیاری گیاه استفاده کنید.

  • پوست موز

پوست موز نیز می تواند به عنوان یک تقویت کننده بسیار قوی برای گیاهان مورد استفاده قرار بگیرد. برای استفاده از موز به عنوان تقویت کننده گیاه، باید اجازه دهید تا پوست موز خشک شود و سپس آن را به قطعات کوچک تقسیم کنید و در خاک گلدان قرار دهید.

همچنین می توانید پوست موز را آسیاب کنید و آن را با خاک گلدان ترکیب کنید.

تقویت کننده خانگی برای گل های آپارتمانی

تقویت کننده ترکیبی بسازید

یک راهکار بسیار موثر برای تقویت گیاهان این است که تقویت کننده های ترکیبی بسیازید. به عنوان مثال می توانید تفاله چای و قهوه، پوست تخم مرغ و پوست موز را با هم مخلوط کنید سپس آن ها را با خاک گیاهان خود ترکیب کنید.

توجه داشته باشید که شما بدون هیچ هزینه ای می توانید در خانه با پوست گیاهانی که دور ریخته می شوند، گیاهان آپارتمانی خود را تقویت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *