نکاتی برای تمیز و مرتب کردن اتاق خواب

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تمیز و مرتب کردن اتاق خواب معمولا کار دشواری است. کمد لباس ها، قفسه ها و کشوها؛ تمیز نگه داشتن این مناطق نیز آسان نیست. در اینجا ایده هایی برای تمیز و مرتب کردن اتاق خواب را به شما آموزش می دهیم. با ویرامگ همراه باشید:

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

1 – یک تم رنگی انتخاب کنید. اگر قبلا یک تم رنگی برای اتاق خواب خود نداشته اید، فقط کافی است که چند رنگ اصلی را نتخاب کنید و آن را با دکوراسیون اتاقتان هماهنگ کنید.

2- لباس هایی دارید که مناسب شما نیستند؟ پس دلیلی ندارد که آنها را نگه دارید. حتی اگر آنها را نگه داشتید تا انگیزه ای باشد برای کاهش وزن، بهتر است آنها را بسته بندی کنید و در انبار بگذارید.

3- لباسهای فصلی، پتوها و لوازم اضافی را در گوشه ای از انبار قرار دهید. مثلا شال و روسری های بافتنی، دستکش و.. که مربوط به زمستان است را جمع کنید و لباس های مربوط به تابستان را جایگزین کنید.

4- یک ایده جالب برای مرتب کردن لباس ها اینست که لباس ها را بر اساس نوع در قفسه کمد قرار دهید؛ برای این کار میتوانید از رنگ های مختلف استفاده کنید، این کار به شما در پیدا کردن سریع لباس هایتان کمک میکند.

 

 

5- می توانید از زیر تخت خود به عنوان انبار استفاده کنید. اگر از تخت جک دار استفاده می کنید، می توانید آن را تا جای ممکن بالا ببرید و ازفضای زیر تخت استفاده کنید؛ این کار فضای بیشتری را در اتاق برایتان ایجاد می کند.

 

 

6- هر روز صبح قبل از اینکه اتاقتان را ترک کنید، تخت خواب خود را مرتب کنید. با این کار بقیه روز خیالتان راحت است.

7- می توانید جعبه های پلاستیکی کوچکی را به در کمد لباسی خود متصل کنید و از آن برای نگهداری لوازم آرایش، کلیپس مو و چیزهای کوچک استفاده کنید.

 

 

8- داخل کشو ها را به قسمت های مختلف تقسیم کنید؛ این قسمتها را برای نگه داری جوراب، کمربند، روسری و…. قرار دهید.

9- می توانید از درخت گردنبد برای آویزان کردن جواهرات خود استفاده کنید، این کار از پارگی زنجیر ها و یا گره خوردن آنها جلوگیری می کند.

 

بیشتر بخوانید

13 نکته جالب برای تمیز کردن اتاق نشیمن تمیز کردن و سازماندهی محل سکونت از یک شغل بیشتر است. انجام کارهای روزمره همراه با تمیز کردن، وظیفه سختی است. هنگامی که شما شروع به تمیز کردن گرد و خاک...
10 نکته کاربردی خانه داری ساخت یک تمیزکننده همه کاره به راحتی با مخلوط کردن 4 قاشق سوپخوری جوش شیرین و یک لیتر آب گرم می توانید یک تمیز کننده همه کاره بسازید. برای تمیز کردن س...
چند ترفند جالب خانه داری خانه داری یکی از کارهای دلنشین ولی زمان بر است که در ذهن بسیاری از افراد یک کار سطحی و پیش پا افتاده می باشد. اما جزو سخت ترین کارهاست و بازنشستگی ندا...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *