چند ترفند جالب خانه داری

زمان مطالعه: 3 دقیقه
خانه داری یکی از کارهای دلنشین ولی زمان بر است که در ذهن بسیاری از افراد یک کار سطحی و پیش پا افتاده می باشد. اما جزو سخت ترین کارهاست و بازنشستگی ندارد و هنری که نزد کدبانوها است.

امروزه ترفندهای جدیدی برای سریع تر شدن و راحت تر شدن کارهای خانه و خانه داری به وجود آمده است که در این جا سعی کرده ایم برخی از آن ها را برای شما بیاوریم.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

پس با ویرامگ همراه باشید تا با چند ترفند جالب خانه داری به خانه ای زیبا و دلنشین دست یابید.

 

ماده ای معجزه آسا نشاسته

با استفاده از نشاسته شما می توانید اشیایی گچی و مرمری را همانند روز اول آن ها برگردانید مقداری نشاسته را در مقدار کمی آب حل کنید و سپس با قلم مو به روی اشیا مرمری و یا گچی بزنید تا پاکیزه شود.

قند سوخته

زمانی که می خواهید به مسافرت بروید؛ اگر موقع برگشت از مسافرت می خواهید یخچالی بدون بو داشته باشید، می توانید از قند سوخته استفاده کنید. مقداری از آن را در یخچال قرار دهید. قند سوخته باعث از بین بردن تمام بوهای در یخچال خواهد شد و می توانید از آن به عنوان بوگیر یخچال استفاده نمایید.

همیشه نان تازه داشته باشید

اگر می خواهید که همیشه نان تازه داشته باشید و از بیات شدن آن جلوگیری کنید، درون کیسه نان یک ساقه کرفس  یک شب کامل قرار دهید این کار باعث شد که طعم و رطوبت نان حفظ شود.

هم چنین برای حفظ رنگ سبزی هایی مانند گل کلم قرمز که هنگام پخت رنگ خود را از دست می دهد می توانید در هنگام پخت مقداری آبلیمو اضافه کنید تا رنگدانه های آن حفظ شود.

 

ترفند جالب خانه داری

از کدرشدن قابلمه آلومینیومی جلوگیری کنید

پس از چند بار استفاده از قابلمه های آلومینیومی کدر می شود؛ برای این که از کدر شدن قابلمه آلومینیومی جلوگیری کنید پوست سیب را به مدت ۳۰ دقیقه در آب بجوشانید.

 

سایر ترفندهای جالب خانه داری

هم چنین می توانید برای از بین بردن خش های روی ظروف شیشه ای از خمیر دندان استفاده کنید؛ مقداری از خمیر دندان را بر روی خش ظرف های شیشه ای صیقل دهید و آن ها را از بین ببرید.

برای این که هنگام خرد کردن پیاز از چشمتان اشک سرازیر نشود می توانید آن را در فریزر بگذارید تا مواد شیمیایی که عامل اشک چشم هستند از بین برود و پس از آن شروع به خرد کردن آن کنید.

 

نگهداری موز برای مدت بیشتر

 

برای تازه نگه داشتن موز و نگهداری آن به مدت زیاد می توانید دور ساق آن فویل آلومینیوم بپیچید و چند روز بیشتر از حالت عادی سالم بماند و سیاه نشود.

برای پوست کردن سیر بدون دردسر نیز می توانید بوته کامل سیر را به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه با بالاترین درجه در مایکروفر بگذارید؛ پس از آن می توانید به راحتی و بدون هیچ دردسری پوست آن را جدا کنید.

خاک اره نیز می تواند به ما در تمیز کردن  خانه کمک کند؛ از خاک اره می توانید برای پاک کردن فلزات هک شده قیمتی مانند طلا و نقره استفاده کنید.

هم چنین با ورقه نازک آلومینیوم نیز می توانید اشیای نقره ای را حفظ کنید. به علت این که نقره در معرض هوا سیاه می شود، اگر نقره آلات را در  ورقه های نازک آلومینیوم قرار دهید همیشه تمیز و شفاف باقی می مانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *