چگونه هوای خانه را ضدعضونی کنیم؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از مشکلاتی که همیشه و همه جا وجود دارد، ضد عفونی کردن فضای بسته به خصوص خانه است. با توجه به اینکه این روزها با ویروس کرونا درگیر هستیم، شاید نگرانی های ما برای ضدعفونی کردن هوا بسیار بیشتر از قبل شده، به همین دلیل ممکن است به دنبال راهکارهای موثر برای ضدعفونی کردن هوای خانه باشیم. در این مقاله روش های سنتی و داروهایی گیاهی برای پاکسازی هوا در فضای بسته معرفی خواهیم کرد و به شما می گوییم که چگونه هوای خانه را ضدعضونی کنیم؟ با مجله اینترنتی ویرامگ همراه باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

چگونه هوای خانه را ضدعضونی کنیم؟

اگر می خواهید با ساده ترین روش ها هوای خانه را ضدعفونی کنید، راهکار های زیر می تواند به شما کمک کند تا از ابتلا به بیماری کرونا جلوگیری کنید.

  • باز کردن درب و پنجره

اولین و موثرترین راهکاری که برای ضدعفونی کردن هوا وجود دارد، باز کردن درب و پنجره است. بهتر است در محیط های بسته که چند نفر حضور دارند، مسیری برای جا به جایی و تهویه هوا وجود داشته باشد. اینکه شما سعی کنید هوا داخل محیط را با هوای تازه جایگزین کنید، بهترین و موثرترین روش برای پاک سازی هوا است. با اینکه داریم به روزهای سرد نزدیک می شویم، اما برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا بهتر است تا حداقل یکی از پنجره های خانه و یا هر محیط بسته دیگری را باز بگذارید.

چگونه هوای خانه را ضدعضونی کنیم؟

  • اسپند دود کنید

دود کردن اسپند یکی از روش های سنتی و قدیمی است که علاوه بر ضدعفونی کردن هوا می تواند حس آرامش را در افراد مختلف ایجاد کند. در طب سنتی از اسپند برای جلوگیری از ابتلا به بیماری هایی مانند سرماخورگی استفاده می شد. که اکنون شما می توانید از آن برای مقابله با ویروس کرونا در خانه استفاده کنید. البته کسانی که به بیماری های ریوی و تنگی نفس مبتلا هستند در زمان دود کردن اسپند بسیار مراقب باشند، و تا جایی ممکن است فضای بسته را ترک، و پس از بین رفتن دود اسپند به خانه برگردند.

  • سرکه و آب بجوشانید

یکی دیگر از روش های موثر در ضدعفونی کردن هوا، جوشاندن سرکه و آب است. سرکه به طور طبیعی خاصیت اسیدی دارد، و می تواند گاهی برای ضد عفونی کردن سطوح استفاده شود، همچنین چند قطره سرکه را اگر با آب مخلوط کنید و آن را بجوشانید، می توانید از بخار آن برای پاکسازی هوا استفاده کنید. در طب سنتی گفته شد است که بوی سرکه نیز می تواند باعث از بین رفتن برخی از آلودگی ها شود، به همین دلیل می توانید سرکه را در جاهایی از خانه اسپری کنید.

استفاده از برگ گیاه اکالیپتوس یکی از رایج ترین راهکارهایی است که برای تصفیه هوا مورد استفاده قرار می گیرد. برگ گیاه اکالیپتوس با داشتن خواص درمانی برای بیماری هایی مانند سینوزیت و سرماخوردگی بسیار مفید است. شما می توانید با جوشاندن برگ درخت اکالیپتوس، هوای خانه و یا هر محیط بسته ی دیگری را ضدعفونی و پاکسازی کنید.

چگونه هوای خانه را ضدعضونی کنیم؟

  • گیاه آلوئه ورا درخانه داشته باید

گیاه آلوئه ورا یکی از گیاهانی است که می تواند در شب مقدار زیادی اکسیژن تولید کند. توصیه می شود در صورت امکان حتما گیاه آلوئه ورا در خانه نگهداری کنید، زیرا حجم اکسیژنی که این گیاه تولید می کند می تواند به پاکسازی هوای خانه کمک کند.

  • از سیر و پیاز استفاده کنید

سیر و پیاز با توجه به داشتن خاصیت آنتی باکتریالی می توانند باعث از بین رفتن آلودگی های موجود در محیط های بسته شوند. برای ضدعفونی کردن هوا می توانید چند سیر و پیاز را برش دهید و به چند قسمت تقسیم کنید، سپس آن ها را در جاهای مختلف خانه قرار دهید. استفاده از سیر و پیاز یک روش ساده و در دسترس است که می تواند به شما در پاکسازی هوای خانه کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *