۱3 نکته برای تمیز و مرتب کردن حمام

زمان مطالعه: 3 دقیقه

هنگامی که قصد تمیز و مرتب کردن خانه را دارید، تمیز کردن حمام نیز یکی از بزرگترین چالش ها برای شماست. به یاد داشته باشید که اگر حمام شما از قبل مرتب شده باشد، دیگر نیازی به صرف زمان طولانی برای تمیز کردن آن نیست.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

در زیر به 13 نکته کاربردی برای تمیز و مرتب کردن حمام اشاره کرده ایم. با ویرامگ همراه باشید.

 

1- مسواک های قدیمی خود را نگه دارید. آنها برای میلیون ها کار در حمام و خارج از حمام عالی هستند. از آنها برای تمیز کردن گرد و غبار در حمام و آشپزخانه، تمیز کردن جواهرات به صورت دستی و خیلی چیزهای دیگر می توانید استفاده کنید.

 

2- از جعبه ها و کمد های طبقه دار استفاده کنید. می توانید خرت و پرت های زیادی را در آنها قرار دهید. مثلا می توانید حوله ها، شامپو، مسواک و هر چیز کوچکی که در حمام هست را در آنها قرار دهید.

 

3- تمام وسایل آرایشی بزرگتر (مانند لوسیون ها، اسپری مو و …) را در جعبه یا یک ظرف بزرگتر بگذارید و در زیر سینک قرار دهید. اینگونه هر موقع که به هر وسیله نیاز داشته باشید می توانید به راحتی از آن استفاده کنید و مجدد آن را سرجایش بگذارید. این روش پیدا کردن هر چیز را آسان می کند.

 

4- حتما یک آویز برای آویزان کردن حوله حمام نصب کنید. با این کار حوله ها خیلی آسان و سریع در دسترس خواهند بود و فضای بیشتری نیز برای شما فراهم می کند.

 

5- همچنین می توانید قفسه و یا آویز حوله ها را پشت در حمام وصل کنید.

 

6- یک راه حل خیلی عالی اینست که یک میله پرده پشت دوش خود نصب کنید و قفسه مربوط به وسایل حمام را به آن آویزان کنید. با این کار فضای کافی برای وسایل همه اعضای خانواده فراهم می شود.

 

7- بعد از دوش گرفتن فورا، در و کاشی ها را با آب بشویید و آثار به جا مانده از کف صابون و شامپو را تمیز کنید.

 

8- کاشی های حمام را با کارواش تمیز کنید؛ این کار مانع ایجاد جرم می شود.

 

9- یک نوار مغناطیسی را در جای مناسب مانند داخل کابینت و یا کمد نصب کنید و چیزهای فلزی کوچک مثل گیره مو و یا موچین را به آن بچسبانید.

 

10- از کوزه های سفالی و یا شیشه ای برای گذاشتن وسایل کوچک داخل آن استفاده کنید.

 

11- چند روز یکبار بعد از دوش گرفتن حمام را تمیز کنید. قطرات بخار روی دیوار حمام باعث می شوند که آلودگیهای و لکه ها به راحتی تمیز شوند.

 

12- اگر نیاز دارید که دوش خود را تمیز کنید آن را جدا کنید و در ظرف حاوی سرکه قرار دهید.

 

13- یک ایده جذاب این است که می توانید از سر بطریهای نوشابه و یا آب معدنی برای آویزان کردن مسواک هایتان استفاده کنید. برای این کار فقط کافی است که یک برش به اندازه مسواک در سر بطری ایجاد کنید و آن را به دیوار بچسبانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *