10 نکته کاربردی خانه داری

زمان مطالعه: 2 دقیقه
ساخت یک تمیزکننده همه کاره

به راحتی با مخلوط کردن 4 قاشق سوپخوری جوش شیرین و یک لیتر آب گرم می توانید یک تمیز کننده همه کاره بسازید. برای تمیز کردن سطوح  از یک اسفنج استفاده کنید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

وسایل و مواد مورد نیاز: جوش شیرین، بطری اسپری، اسفنج

 

رفع بوی بد کفش

برای رفع بوی بد کفش ها، مقداری جوش شیرین داخل آن بریزید. فراموش نکنید قبل از استفاده مجدد از کفش؛ داخل آن را تمیز کنید.

 

پاک کردن لکه رنگ

برای پاک کردن لکه رنگ ماژیک از روی چوب بهترین گزینه استفاده از خمیر دندان است.

 

تمیز کردن دیوار

برای تمیز کردن لکه های روی دیوار و یا نقاشی هایی که بچه ها روی دیوار کشیدند می توانید از همان تمیز کننده جادویی که در ابتدا به شما گفتیم استفاده کنید. مقداری از آن را روی اسفنج بپاشید و به آرامی روی دیوار بکشید.

 

تمیز کردن شانه و برس مو

برس را برای چند دقیقه در یک ظرف حاوی چند قطره مایع ظرفشویی و آب گرم قرار دهید، سپس با آب گرم آن را بشویید تا حسابی تمیز شود.

 

باز کردن سینک ظرفشویی

بهترین راه برای باز کردن سینک ظرفشویی، ریختن نصف فنجان جوش شیرین همرا با نصف فنجان سرکه است. پس از ریختن این مواد، راه آب سینک را با یک پارچه مرطوب بپوشانید. بعد از 5 دقیقه شیر آب گرم را باز کنید و کمی صبر کنید تا راه آب سینک ظرفشویی کاملا باز شود.

 

نرم کردن حوله ها

برای نرم کردن حوله های خود، آنها را با آب بسیار گرم به همراه یک فنجان آمونیاک بشویید.

 

براق کردن نقره

اگر حلقه و یا دست بند نقره شما کهنه به نظر می رسد و درخشندگی خود را از دست داده، آن را مرطوب کنید، مقداری خمیر دندان روی آن بمالید و سپس با آب بشویید و با یک پارچه تمیز آن را خشک کنید.

 

تمیز کردن شیشه ها

برای تمیز کردن شیشه ها بهترین گزینه سرکه سفید است. 2 قاشق سرکه سفید را در یک لیتر آب بریزید. بطری اسپری را با این ماده پر کنید، روی شیشه ها بپاشید و با یک پارچه تمیز بدون پرز پاک کنید.

 

پاک کردن لکه های چرب روی لباس

هنگام خوردن غذا سس سالاد روی لباس شما ریخته است؟ نگران نباشید این لکه به راحتی پاک می شود. فقط کافی است مقداری مایع ظرفشویی روی لکه بمالید، سپس آن را خوب با آب بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *