13 نکته جالب برای تمیز کردن اتاق نشیمن

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تمیز کردن و سازماندهی محل سکونت از یک شغل بیشتر است. انجام کارهای روزمره همراه با تمیز کردن، وظیفه سختی است. هنگامی که شما شروع به تمیز کردن گرد و خاک ها و بی نظمی های خانه می کنید از برنامه خانواده عقب می افتید که باعث ناراحتی بقیه اعضای خانواده می شود.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

این نکات خانه داری به شما کمک می کنند تا به سرعت و در کمترین زمان و با کمترین انرژی، بیشترین نتیجه را داشته باشید.

اتاق نشیمن یک مکان  مهم در خانه شماست، باید تمیز نگه داشته شود چون یک مکان مرکزی است. به هم ریختگی این مکان بیشتر از بقیه مکانهای هر خانه است. این نکات به شما کمک می کنند تا همه چیز را تحت کنترل بگیرید. برای گرفتن بهترین نتیجه، از تمام اعضای خانه استفاده کنید.

 

1- اول اتاق نشیمن را از شر وسایل اضافی و هرچیزی که در اتاق نشیمن انباشته شده است خلاص کنید؛ بخصوص اگر شما بچه دارید. سبد لباسشویی و یا جعبه پلاستیکی بزرگ را بردارید و شروع کنید به جمع آوری همه چیزهای اضافی، آنها را بیرون ببرید و در جای خود قرار دهید.

 

2- یک سبد برای کنترل وسایل الکترونیکی خود تهیه کنید تا دیگر آنها را پشت تخت و زیر بالشت گم نکنید.

 

3- یک قفسه برای مجله یا یک استند برای روزنامه تهیه کنید، مطمئن شوید چیزی را برای مدت طولانی آنجا قرار ندهید. در هر خانه تعداد زیادی مجله وجود دارد، آنهایی را که میخواهید نگه دارید و بقیه را دور بریزید.

 

4- از یک سیستم سازمان دهی هوشمندانه برای سی دی ها و دی وی دی های خود استفاده کنید. یکی از بهترین روش ها، خرید کیف هایی است که می توانید مجموعه سی دی ها و دی وی دی های خود را در آنها نگه دارید. وقتی همه را سرجای خود قرار دادید فضای آزاد زیادی خواهید داشت.

 

5- آیا می دانستید که می توانید خراش های  روی مبلمان را با گردو تمیز کنید؟ گردو را نصف کنید و بر روی خراش بمالید. اگر گردو ندارید، مغز بادام هم خوب کار می کند. بعد از اتمام کار دانه ها را از روی مبل بردارید، بعد با انگشت آن قسمتها را بمالید. این کار کمک میکند تا روغن آن دانه ها به سطح چوب رسوخ کند.

 

6- برگ گلها و گیاهان خانه شما پر از گرد و خاک است؟ یک موز بگیرید، آن را بخورید و پوستش را نگه دارید. از پوستش برای تمیز کردن برگها استفاده کنید، خاکها به آن می چسبد.

 

7- روی صفحه تلویزیون شما الکتریسیته ساکن وجود دارد؟ یه کاغذ خشک کن روی صفحه نمایش حرکت دهید تا از شر آنها خلاص شوید.

 

8- می خواهید وسایل چوبی خانه خود را با مخلوط های خانگی سریع و آسان درخشان کنید؟ فقط مقداری روغن زیتون و آبلیمو تهیه کنید و آنها را با نسبت 2 به 1 با هم مخلوط کنید و آن را روی سطح چوب بمالید. با این کار سطح چوب شما می درخشد.

 

9- اگر گلدانهایتان را نگاه کنید، می بینید که داخل آنها پر از خاک است. آن را با سرکه پر کنید و داخل آن چند دانه برنج بریزید به طور قابل ملاحضه ای تمیز می شود.

 

10- از پاک کننده های شیمیایی موجود در بازار برای پاک کردن چوب استفاده نکنید. باور کنید یا نه، ظاهرا این محصولات حاوی سیلیکون هستند. سیلیکون می تواند ذرات باقی مانده روی چوب را پاک کند که در واقع برای ظاهر چوب بد است؛ یک پارچه مرطوب بهتر کار میکند. فقط از آب استفاده کنید.

 

11- وقتی که کابل ها را تمیز می کنید خیلی دقت کنید، زیرا رطوبت می تواند به آنهاآسیب بزند. شما نمیخواهید هنگام تمیز کردن گرد وخاک به چیزی آسیب بزنید.

 

12- اضافه کردن چوب دارچین در داخل جارو برقی به شما کمک میکند تا رایحه دلپذیری در اتاق نشیمن شما پخش شود، بعد آن را بیرون بیندازید.

 

13- به طور مرتب پنجره ها و پرده ها را باز و بسته کنید، حتی اگر ترجیح می دهید که آنها همیشه بسته باشند؛ انجام این کار به تمیز کردن گرد و خاک کمک میکند و سریع تر تمیز می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *