اگر کمد دیواری ندارید این ده جا لباسی را امتحان کنید

زمان مطالعه: 5 دقیقه

یکی از ملزوماتی که اگر در اتاق نباشد یقینا جای خالی آن حس خواهد شد، جا لباسی است. نگهداری و گذاشتن وسایل کوچک، کفیش، کیف و لباس در هر خانه ای یک دغدغه به حساب می آید. اگر خانه شما به اندازه ای جا دارد که بتوانید در آن کمد دیواری و جا رختی نصب کنید، خیلی خوش شانس می باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

با ویرامگ همراه باشید؛ ما در این مقاله قصد داریم تعدادی ایده جدید برای نظم دهی به لباس ها در خانه بپردازیم. شما می توانید با به کارگیری این ایده ها فضای موجود در خانه خود را برای دادن نظم به البسه تان استفاده کنید.

 

ریل لباس را برای نظم دهی بروز کنید

شما می توانید با یک به کارگیری یک رنگ آمیزی متفاوت، یک جا لباسی ساده را از هر جنسی که باشد، متفاوت و جدید نمایان کنید. شما می توانید این رنگ را با دقت به دکوراسیون اتاقتان انتخاب نمایید، این دقت نظر باعث هماهنگی بیشتر میان فضا و جا لباسی خواهد شد.

 

استفاده از فضای کنار تخت خواب

برامدگی ها و تو رفتگی هایی که در برخی از فضا ها وجود دارد می تواند یک فرصت برای استفاده بهینه باشد، چرا که این تو رفتگی ها و برامدگی ها اضلاع، زاویه ها و گوشه های مختلفی ایجاد خواهند کرد. این فضاهای ایجاد شده پتانسیل لازم برای ایجاد فضای نگهداری لباس و وسایل را دارند.

در این تصویر می بینید که چه آسان از فضاهای فرو رفته اتاق برای ایجاد طبقه و قفسه نگهداری وسایل؛ کتاب و لباس استفاده شده است.

 

کف زمین را در طراحی خانه، آزاد و خالی کنید

شما می توانید با منتقل کردن جارختی، جا لباسی، کمد و وسایل دیگر اتاقتان به دیوار برای خلق یک دکوراسیون جذاب قدم بردارید.

شاید شما فکر کنید که آنچه در تصویر زیر می بینید، دکوراسیونی بسیار اغراق شده است چرا که همه کمد دیواری ها و فضای نگهداری روی دیوار منتقل شده اند. اما اگر بیشتر دقت کنید متوجه خواهید شد که انتقال همه این کمد ها و جا رختی ها روی دیوار باعث شده است که سطح زمین خالی بماند و فضای اتاق شلوغ و کوچک به نظر نیاید.

 

کمد دیواریتان را در ارتفاع پایین بسازید

اتاق هایی که زیر شیروانی هستند، اغلب برای جا رختی و کمد دیواری فضای کافی ندارند. شما می توانید در این فضاها از دل دیوار جا رختی و کمد های کوچک بیرون بیاورید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید کمد جا رختی گه حتی برای قرار دادن وسایل نز استفاده شده است در ارتفاع کوتاه قرار گرفته. علاوه بر این در این طراحی از نورپردازی در قفسه های کمد دیواری استفاده شده که بسیار هوشمندانه است.

 

جا لباسی را به دیوار میخ کنید

جا لباسی دیواری مناسب کسانی است که در اتاقشان فضای کافی برای نصب کمد دیواری وجود ندارد.

شما می توانید با یک خلاقیت ساده رنگ جا لباسی را با رنگ دیوار اتاقتان ست کنید تا وجود آن کمتر احساس شود. شما می توانید از نوعی از جا لباسی استفاده نمایید که شلف و طبقه هم داشته باشد، در این صورت می توانید از آن برای نگهداری وساایل استفاده کنید.

 

جا لباسی به سبک مینیمال

یکی دیگر از انواع جا لباسی که نسبت به جا لباسی دیواری، حالتی رسمی تر دارد، جا لباسی  مینیمال است که در تصویر زیر می توانید یک نمونه از آن ها را ببینید.

این جا لباسی دارای فرم ساده ای است و شلف، بدنه و آویز رخت است. این فرم ساده باعث می شود که این جا لباسی منظم و عالی به نظر بیاید. شما می توانید رنگ مناسبی برای این جا لباسی ها انتخاب کنید تا با کشو و کمد های کوچک کنار تخت ست شود.

 

استفاده از کمد دیواری برای جدا کردن فضا ها

اگر خلاقانه تر به مسئله دکوراسیون نگاه کنیم، خواهیم دید که می شود از کمد دیواری به عنوان جداکننده فضاهای خانه نیز استفاده کرد.

مثلا در یک اتاق خواب مستر برای جداسازی دستشویی از تخت خواب می شود یک کمد دیواری تعبیه کرد. با گذاشتن یک دیوار نیمه در اتاق خواب علاوه بر این که یک فضا برای نگهداری از البسه و وسایل کوچک ایجاد می شود برای سرویس بهداشتی حریم تعبیه می کنید، در عین این که رطوبت به خاطر نیمه بودن دیوار نهفته نمی ماند.

 

جارختی خود را هنری کنید

بعضی افراد علاوه بر کمد دیواری و فضای نگهداری لباس به زیبایی جا رختی نیز اهمیت می دهند. اگر شما از این دسته افراد هستید می توانید از شاخه چوبی – همانطور که در تصویر زیر استفاده شده است – استفاده کنید.

همانطور که در تصویر می بینید با یک بند و طناب شاخه چوبی به سقف آویزان شده است و یک ریل روستیک و سنتی در دکوراسیون اتاق خواب ایجاد کرده.

 

جا لباسی اتاق کودک را از یاد نبرید

بهتر است برای دکوراسیون اتاق کودکتان به جای استفاده از جارختی و کمد دیواری ساخته شده، از یک جا لباسی دیواری با چند آویز استفاده کنید.

این پتانسیل ایجاد شده است چون لباس کودکان از بزرگسالان کوچک تر است. شما می توانید با ایجاد طبقاتی در بالای جا لباسی وسایل دیگری را در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید.

تصویر

همه وصایلتان را به دیوار نصب کنید

افرادی که طرفدار مد های روز هستند دوست دارند از لباس ها و اکسسوری های خود برای دکور اتاقشان استفاده کنند. مثلا همانطور که در تصویر پایین می بینید از کراوات و کلاه برای طراحی دکور اتاق استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *