جدیدترین سبک های طراحی دکوراسیون

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در دنیای امروز سبک های طراحی دکوراسیون گوناگونی وجود دارد. از طرح های سنتی دوران معاصر گرفته تا سبک های صنعتی و مدرن مینیمالیسم امروزی طرفداران خاص خود را دارد. با ویرامگ همراه باشید؛ ما در این قصد داریم محبوب ترین و جدیدترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی را به شما معرفی کنیم. پس با ما باشید تا بتوانید بر اساس روحیات و سلیقه خود دکوراسیون محل کار، منزل و… را طراحی کنید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

بیشتر بخوانید:  انواع سبک های دکوراسیون  داخلی

مینیمالیست محبوب در استرالیا

مینیمالیست در کشور استرالیا از محبوبیت بسزایی برخوردار است. در این سبک دکوراسیون وسایل ساده هستند و طراحی های پیچیده و پر زرق و برق در دکوراسیون یا لوازم جانبی وجود ندارد. این سبک مفهومی از طراحی مدرن است که در آن پالتی از رنگ خنثی و نرم وجود دارد که سفید جزو پر کاربردترین آن هاست.

تضاد رنگ ها از دیگر ویژگی‌های دکوراسیون مینیمال است و به دلیل این که به فضا یک حالت خنثی دست ندهد از این تضاد استفاده می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی نشان دهنده زندگی ساده کشورهای شمال اروپا است. معمولاً از ویژگی های این طرح رنگ سفید و ترکیب عناصر طبیعی همچون پلاستیک روشن، فولاد، کف پوش چوبی و عریض، کاشی های میناکاری شده و چوب فشرده است.

در این سبک از لوازم جانبی کمتری استفاده می شود و شباهتی به سبک مینیمال دارد.  می توان این طور گفت که سبک مینیمال ویژگی‌های زیاد خود را از سبک اسکاندیناوی مدرن الگو گرفته است. در سبک اسکاندیناوی از مبلمان ساده استفاده می شود و طراحی آن شبیه به کارهای هنری است.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ترانزیشنال یا انتقالی

این سبک ترکیبی از دو طراحی سنتی و مدرن است.  در این سبک تعادلی میان طراحی سنتی و مدرن شده ایجاد شده است و جزو محبوب ترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی است.

سبک انتقالی دارای پالت رنگی نسبتاً خنثی است که به ایجاد یک فضای آرامش بخش کمک می کند. همچنین در سبک انتقالی مبلمان شیک با پارچه های مخملی از سبک سنتی استفاده می شود و اشیایی هم چون شیشه، استیل یا فولاد از سبک مدرن در آن به کار برده می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هامپتون ساحلی

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هامپتون ساحلی

معماری برگرفته شده از سبک دکوراسیون مناطق ساحلی آمریکاست و در آن از پالت های رنگی خنثی به همراه سبز و آبی، اتاق هایی با وسایل چوبی و برای بالش ها و پنجره های بزرگ پالت سفید و آبی استفاده شده است. در دکوراسیون ساحلی از مبلمان سفید یا بژ استفاده می‌شود و هدف از طرح این دکوراسیون ایجاد آرامش می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هالیوودی

یکی از طراحی های دراماتیک محبوب، دکوراسیون هالیوودی است. استفاده از عتیقه جات باشکوه و گران بها به همراه مبلمان مجلل مخملی بخش مهمی از دکوراسیون هالیوودی است. بنفش و قرمز به همراه رنگ های تیره هم چون مشکی و خاکستری پالت رنگی این دکوراسیون را تشکیل می دهند.

استفاده از عکس بازیگران هالیوود و نور پردازی از دیگر ویژگی های سبک هالیوودی است.

بیشتر بخوانید:  چطور از رنگ‌ها برای دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک هالیوودی

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک بوهمیان

از دیگر سبک های جدید و محبوب دکوراسیون داخلی سبک دکوراسیون بوهمیان است. این سبک به قوانین خاصی پایبند نیست و هر گونه که سلیقه خودتان است می توانید طراحی کنید.

نادیده گرفتن قراردادهای معمول و عرف از اصول این سبک است و نشان دهنده قوانین کوچک با پیروی از میل قلبی خودتان است. استفاده از تمام رنگ ها و طرح های متنوع باعث ایجاد فضای دلنشین شده است.

بیشتر بخوانید:  تاثیر رنگ ها در دکوراسیون بروی روح انسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *