نورپردازی فضای سبز منزل

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ممکن است شما هزینه زیادی برای زیبایی حیاط خانه تان کرده باشید، اما در هنگام شب این زیبایی دیده نمی شود. شما می توانید با نورپردازی فضای سبز و حیاط خانه علاوه بر دیده شدن آن، زیبایی حیاط خانه را دو چندان کنید. با ویرامگ همراه ما باشید.

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

نورپردازی فضای سبز با ریسه

در مجالس عروسی سال های پیش، این ریسه ها را دیده اید و شاید تصور کنید که کار با این ریسه ها قدیمی شده است؛ اما ریسه های جدید زیباتر هستند و تفاوت های زیادی دارند. ریسه های جدید از نظر شدت رنگ تنوع بالایی دارند و اغلب از لامپ هایLED ساخته شده اند که مصرف برق بسیار پایینی دارد.

نورپردازی فضای سبز

شکل و فرم های مختلف این روزها تنوع زیادی به آن ها داده است و می توانید متناسب با سلیقه خود آن ها را انتخاب کنید و به فضای سبز منزل خود زیبایی فانتزی بدهید.

قسمت های جذابتر فضای سبز را روشن تر کنید

برخی از گل و گیاهان نسبت به سایر گیاهان زیباتر، شکیل تر و جذاب تر هستند. ممکن است در میان فضای سبزتان مجسمه گران قیمت نصب کرده باشید. این قسمت ها باید از سایرنقاط توجهات را بیشتر به سمت خود جلب کند. لذا نورپردازی در صحیح ترین قسمت ها می تواند شما را به این هدف برساند. نور اسپات لایت و  نور مخفی می تواند این نقاط را از سایر قسمت های فضای سبز متمایز کند.

 استفاده بهینه از شاخه های درختان

اگر در فضای سبز خانه تان درخت وجود دارد، می توانید بر روی شاخه های درختان چراغ های مختلف را نصب کنید که هم جنبه تزئینی و هم جنبه کاربردی دارد. توجه کنید که از لامپ هایLED  استفاده کنید که بدون حرارت هستند و آسیبی وارد نمی کنند.

جذابیت با نور و سایه

نور زیاد همیشه برای فضای سبز خوب نیست و به طور کامل فضای سبز نورانی  یک فضای یک دست به وجود می‌آید که جذابیت زیادی ندارد. کارشناسان نور پردازی و طراحی توصیه می‌کنند که از روشن کردن تمام فضاها خودداری کنید و فقط بر روی قسمت های خاصی از فضای سبز، نورپردازی کنید.

نور متحرک

استفاده از نور متحرک در حیاط و فضای سبز خانه می تواند به جذابیت آن بیفزایید؛ شما می توانید بر روی میز کنار فضای سبز خانه، فانوس، شمع، چراغ شارژی و… استفاده کنید. سعی کنید از یک جا شمعی یا فانوس که با فضای سبز هماهنگی دارد استفاده کنید.

 چراغ های بزرگ برای قسمتهای وسیع

فانوس و ریسه برای قسمتهای محدود فضای سبز که کوچک هستند گزینه مناسبی است اما برای مناطق بزرگ جذابیت لازم را به محیط نمی دهند؛ بهتر است برای مناطق بزرگ از چراغ های دیواری با نور های بزرگ که به طور مستقیم نور می دهند استفاده کنید.

سعی کنید متناسب با مساحت و بزرگی فضا از تعداد و اندازه مناسبی از این چراغ ها استفاده نمایید.

موانع را فراموش نکنید

از وظایف یک طراح نورپردازی این است که با طراحی نور کافی و مناسب روی سطوح و موانع از خطرات احتمالی جلوگیری کند. فردی در فضای سبز شما قدم می زند باید سطوح شیبدار، استخر، موانع و پله ها را به طور واضح ببیند. این کار را می توان با نورهای ملایم و مخفی انجام داد.

نورپردازی دیوار ها در کنار نورپردازی فضای سبز منزل

می توانید دیوارهای منزل خود را نیز در کنار فضای سبز نورپردازی کنید. تاکید بر روی دیوارها می تواند زیبایی فضای حیاط شما را دوچندان کند. به عنوان مثال اگر دیوارهای فضای سبز شما دارای بافتی هم چون آجر و سنگ است، می توانید با نورهای دو جهته بالا و پایین برای اینکه روی بافت آن تأکید کنید و مرزها و محدودیت ها را مشخص کنید.

امنیت فضای سبز

در کنار این زیبایی که به فضای سبز خانه خود می دهید، امنیت آن را به خطر نیندازید. استفاده از تجهیزات نامناسب، همچنین لامپ هایی که دارای حرارت بالا هستند و سیم هایی که به طور کامل عایق نشدند می تواند خطر آتش سوزی و برق گرفتگی را افزایش دهد. لذا بایستی برای نورپردازی فضای سبز منزل تمام ملاحظات ایمنی را به کار برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *