چطور از رنگ‌ها برای دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دکوراسیون داخلی خانه و یا محل کار چیزی هست که نمی‌شه راحت ازش گذشت…

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

دکوراسیون منزل با رنگ قرمز و سفید
دکوراسیون منزل با رنگ قرمز و سفید

طراحی، رنگ بندی و چیدمان وسایل منزل یا محل کار چیزهایی هستن که مدام جلو چشممون هستند. رنگ‌ها خود‌به‌خود توی روحیمون تاثیر می‌ذارن. چیدمان مرتب و منظم و یا دکوراسیون شلوغ هم تاثیرگذار هست. پس برای دکوراسیون منزل خودتون باید دقت زیادی به ترکیب رنگ‌ها داشته باشیم.

در دکوراسیون داخلی رنگ‌ها نقش مهمی رو بازی می‌کنن. رنگ‌های شاد محیط رو شاد می‌کنن. درمقابل رنگ‌های تیره‌تر محیط رو رسمی‌تر نشون می‌دن. با این وجود باید به روحیه خودتون هم توجه کنید. مثلا انتخاب رنگ‌های زیادی شاد مثل قرمز برای افرادی که درون‌گرا هستن اصلا گزینه مناسبی نیست هرچند رنگ زیبایی باشه!

نمونه‌های ترکیب‌ رنگی برای دکوراسیون داخلی خانه

برای اینکه بتونید انتخاب مناسبی داشته باشید بهتره ترکیب‌بندی‌های مناسب رنگی رو بدونید. با ویرا مگ همراه باشید تا بهترین ترکیب‌بندی‌ها برای دکوراسیون داخلی رو به شما معرفی کنیم.

ترکیب رنگی برای دکوراسیون داخلی خانه
ترکیب رنگی برای دکوراسیون داخلی خانه

رنگ‌های مکمل: این ترکیب رنگی شامل رنگ‌هایی هست که در دایره رو به روی هم قرار گرفتن مثلا قرمز و سبز مکمل هم هستن.

رنگ‌های مشابه : در این ترکیب رنگی از رنگ‌هایی که شبیه به هم هستن و در دایره کنار هم قرار گرفتن، استفاده می‌شه.

ترکیب رنگ مثلثی : اگر سه تا از رنگ‌هایی که در این دایره با فاصله یکسانی از هم قرار گرفتن رو در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید به ترکیب زیبایی می‌رسید.

ترکیب مربعی : ترکیب مربعی درواقع استفاده از رنگ‌های مکمل هست با این تفاوت که یک جفت رنک مکمل رو به صورتی که در دایره شکل مربع ایجاد بشه انتخاب می‌کنید. یعنی هر رنگ با رنگ بعدی دو رنگ فاصله داشته باشد.

ترکیب مستطیلی : ترکیب مستطیلی هم مجدد استفاده از رنگ‌های مکمل هست اما در این حالت در دایره شکل مستطیل درست می‌شه. یعنی فاصله جفت رنگ‌های مکمل تنها یه رنگ هست.

تن‌های مختلف یک رنگ : یکی از زیباترین ترکیب‌های رنگی برای دکوراسیون داخلی، استفاده از تن‌های مختلف یک رنگ هست. اگر به دایره توجه کنید و به سمت مرکز دایره حرکت کنید تن‌های مختلف هر رنگ مشخص شده.

ترکیب رنگ برای دکوراسیون داخلی خانه
ترکیب رنگ برای دکوراسیون داخلی خانه

 

سفید و سایر رنگ‌ها : ضمنا فراموش نکنید که ترکیب تمامی رنگ‌ها و با رنگ سفید ترکیب بسیار مناسبی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *