چگونه رنگ مناسب برای اتاق خواب پیدا کنیم؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر به دنبال تغییر دکوراسیون خانه خود هستید حتما می دانید که یکی از مهم ترین بخش هایی که نیاز است با توجه به سلیقه و نظر شما تجهیز و طراحی شود، اتاق خواب است. دکوراسیون اتاق خواب می تواند با توجه سن و سلیقه ی افراد متفاوت باشد. اگر به دنبال تغییر دکوراسیون خانه خود هستید با ویرامگ همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه رنگ مناسب برای اتاق خواب پیدا کنیم؟

سایت ساز

فروشگاه اینترنتی و وب سایت خود را به سرعت با سایت ساز سی می پلاس بسازید

کاملا مشخص است که همه ی افراد تمایل دارند تا فضای اتاق خواب خود را به گونه ای طراحی کنند که در آن احساس راحتی و آرامش داشته باشند. یکی از اصلی ترین مواردی که می تواند در اولویت طراحی فضای یک اتاق خواب قرار بگیرد، رنگ آن است.

چگونه فضایی کاملا هماهنگ برای اتاق خواب طراحی کنیم؟

همانطور که می دانید فضای تمام اتاق ها از یه سری وسایل رایج تشکیل می شوند اما با ظاهری متفاوت. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که به تازگی تصمیم به تغییر فضای اتاق خود گرفته اید، باید بدانید اولین موردی که باید به آن توجه داشته باشید، رنگ اتاق است. رنگ اتاق از دیوار ها شروع می شود و پس از آن سایر موارد با رنگ دیوار هماهنگ می شوند.

پس از انتخاب رنگ دیوارها شما می توانید رنگ پرده و روتختی را با هم هماهنگ کنید. در بسیاری از موارد ایجاد تناسب رنگ میان دیوارها، پرده و روتختی می تواند تا حد زیادی به نیازهای شما پاسخ دهد. همچنین پس از آن می توانید رنگ کمد و یا تخت را با فضای اتاق هماهنگ کنید. توجه داشته باشید که وجود اشیاء بسیار کوچک مانند یک گلدان که به لحاظ رنگ با دیوارها و فضای اتاق همانگی دارد، می تواند به زیباتر شدن محیط کمک کند.

چگونه رنگ مناسب برای اتاق خواب پیدا کنیم؟

چگونه رنگ مناسب برای اتاق خواب پیدا کنیم؟

اصولا رنگ هایی برای اتاق خواب مناسب هستند که بتوانند در افراد حس آرامش ایجاد کنند. برخی از رنگ ها به لحاظ روانشناسی می توانند در کنار حس آرامش انگیزه و انرژی ایجاد کنند. به عنوان مثال رنگ هایی مانند آبی، بنفش، سبز و سفید رنگ هایی هستند که می توانند برای اتاق خواب مناسب باشند. اما گاهی در زمان انتخاب رنگ بهتر است تا سلیقه صاحب اتاق در نظر گرفته شود. به طور معمول افراد با دیدن رنگ مورد علاقه خود به حس آرامش و شادی می رسند.

اما گاهی با توجه به سن و جنس افراد رنگ هایی که برای طراحی فضای یک اتاق خواب انتخاب می شوند متفاوت است. به عنوان مثال رنگی که برای اتاق خواب پسربچه های ۱ تا ۱۵ ساله انتخاب می شود معمولا رنگ های آبی و بنفش است، و برای دختران ۱ تا ۱۵ سال از رنگ های شادتر و گرم تر مانند صورتی و یا نارنجی استفاده می شود.

با توجه به اینکه این روزها استفاده از کاغذ دیواری های مختلف بسیار رایج شده است این امکان وجود دارد که در کنار رنگ های مورد نظر از طرح های جذاب نیز استفاده شود. همچنین می توانید برای اتاق خواب کودکان از طرح های کودکانه استفاده کنید.

چگونه رنگ مناسب برای اتاق خواب پیدا کنیم؟

استفاده از مکمل های رنگی در فضای اتاق خواب

یکی دیگر از اقدامات جذاب در زمان طراحی فضای اتاق خواب استفاده از رنگ های مکمل است. در بیشتر موارد دیده ایم که از یک رنگ در فضای مورد نظر استفاده می شود. اما گاهی می توان رنگ های مکمل استفاده کرد. به عنوان مثال رنگ هایی مانند صورتی و بنفش می توانند به عنوان رنگ های مکمل در فضای اتاق خواب استفاده شوند. اصولا رنگ های مکمل با داشتن تضاد می توانند یک هماهنگی عمیق و گسترده در فضا ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *